1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Parkta ağaç altında mangal yakmak
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Parkta ağaç altında mangal yakmak

A+A-

Yeni Karaman' da oturuyorum. Güzel bir parkımız var. Ama maalesef bu güzelliğe hiç de yakışmayan çirkin görüntülere tanık olmaktayız. Parka pikniğe gelen vatandaşlar birer ağaç altı kaparak mangallarını kuruyorlar. Yaktıkları kömürden yayılan ateşin ağaca ve yeşil örtüye zarar verdiğini görmüyorlar bile.

Cayır cayır yanan bitkiler ve etrafı kaplayan mangal kokusu var. Kimileri de giderken yaktıkları kömürü ağacın altına bırakıyor. Parka onca masraf bunlar için mi yapıldı. Vatandaşlar haydi duyarsız ve sorumsuz. Belediye nasıl oluyor da bu durumlara müdahale etmiyor.

Durumu köşeniz aracılığıylal Osmangazi Belediyesi' nin dikkatine sunarım. Parkta mangal yakılması yasaklansın, temiz hava almamızı engelleyen, ağaçlara ve bitki örtüsüne zarar veren bu olumsuzluklar yaşanmasın.

Lütfi AYDIN

 

Şaftı kayan yol

 

Beşevler Caddesi ve bir alt güzergah olan Yıldırım Caddesinin asfaltı dökülmeye yüz tutmasına rağmen yıllardır el atılmamakta. Her iki cadde de yoğun araç trafiğine sahip. İyice harap olan kesimler yapılan yamalarla geçiştirilmiş. Cadde ve bulvarlardan Büyükşehir sorumlu olduğuna göre buralara neden el atılmaz. Asfalt namına bir şey kalmamış. İnşaatçıların kullandığı tabirle caddenin şaftı kaymış. Yer yer oluşan çökme ve çukurlar araçlar için de risk yaratıyor. Büyükşehir Belediyesi bu soruna artık el atmalıdır.

M. Sait SİNAN

 

Can dostları için bir kap su

 

Sokakta yaşayan canlıların insanlar kadar yaşam hakkı taşıdığını, onlara yardımın insani görev olduğunu unutmayalım. Bu bağlamda Nilüfer Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü' nün ‘Bir Kap Su, Bir Dolu Hayat’ sloganıyla başlattığı kampanya övgüye değer. Bu kampanyaya her evden destek gelmeli. Yapılacak iş gayet basit. Kapıların önüne bir kap su ve bir kap yemek koymak. Böylelikle sokakta yaşayan canlıların su ve beslenme ihtiyacını gidermek. Son söz : Cennet dediğin bazen bir kap su, bir kap yemek be usta.

MY

 

Unutulan çukur
 

Yolda tam 1 yıldır kapatılmayan çukur olur mu demeyin. Maksem Meydanından aşağı inerken yola çıkıntılı yeni ahşap evin önündeki boydan boya kazılmış bölüm 1 yıldır kapatılmıyor. Yakında hiç hoş olmayacak şekilde bir vatandaşın aracının lastikleri bu çukurda kalacak. Bu çukurun kapatılma vakti gelmedi mi?

Hakan KAVURMACI

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.