Paşinyan karşıtları Başbakanlık binasını kuşattı

Ermenistan’ın Dağlık Karabağ’da Azerbaycan ordusuna yenilmesinin ardından Erivan’da Başbakan Nikol Paşinyan’a karşı başlatılan protestolar sürüyor.

Paşinyan karşıtları Başbakanlık binasını kuşattı

Başkent Erivan’da, Paşinyan karşıtı göstericiler, Bakanlar Kurulu’nun çalışmasını engellemek amacıyla Başbakanlık binasının etrafını sardı.

Güvenlik güçleri, Başbakanlık binası başta olmak üzere şehirde bulunan diğer kamu kurumlarının çevresinde önlemler aldı.

Başbakanlık binası önünde bakanların binaya giriş ve çıkışlarını engellemek isteyen protestocular ile güvenlik güçleri arasında sık sık arbede yaşanıyor.

Göstericiler, resmi araçların geçişini de engellemeye çalışıyor.

“Paşinyan ülkeyi çökertti”

Muhalefetin başbakan adayı Vazgen Manukyan, yaptığı açıklamada, Azerbaycan ile savaşın devam ettiğini, sadece savaşın aktif aşamasının sona erdiğini öne sürdü.

Paşinyan’ın, Azerbaycan ile sınırları belirlemek üzere anlaşma yapacağını belirten Manukyan, “Paşinyan ülkeyi çökertti. O, suçlu ve hapiste olmak zorundadır.” dedi.

Ermenistan’da halk, Paşinyan’ın Azerbaycan karşısındaki mağlubiyeti kabul etmesinin ardından 10 Kasım’da protesto gösterilerine başlamıştı.

AA

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X