1. YAZARLAR

  2. İhsan Aydın

  3. Prof. Özkan ve CHP’ye katkısı
İhsan Aydın

İhsan Aydın

Yazarın Tüm Yazıları >

Prof. Özkan ve CHP’ye katkısı

A+A-

24 Haziran seçimleri için siyasi partilerimizde hazırlıklar devam ediyor.

Milletvekili aday adaylarının başvurular alındı, temayül, mülakat bitti, örgüt görüşleri tamamlandı.

Kurullar artık illerin milletvekili aday listelerini şekillendiriyor.

Nihai onayı liderler verecek. Ardından Yüksek Seçim Kurulu listeleri ilan edecek.

Ülke bir yandan seçime hazırlanırken diğer yandan da kutsal ay Ramazan’a girdik.

Dün bu kapsamda ziyaretimize gelen CHP 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Yüksel Özkan, tüm adaylar için ramazanın iklimine uygun bir seçim süreci yaşanması temennisinde bulundu.

Özkan söze Filistin’de Müslüman halkı katleden İsrail’i kınayarak başladı. 

Prof. Özkan’ı BAL-GÖÇ Genel Başkanlığı’ndan ve Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ndeki görevlerinden tanıyoruz.

Geniş bir kitleye hitap ediyor. Dünkü ziyarette de bunun üzerinde durdu.

İl Başkanı Hüseyin Akkuş’tan aldığı teklifi değerlendirerek, Balkan STK’larının isteğiyle CHP’den milletvekili aday adayı olan Özkan, yurdun değişik bölgelerinden tebrik telefonları aldığını anlattı.

Adana, Tekirdağ, İstanbul, Yalova, İzmir, Kocaeli ve daha çok sayıda ildeki Balkan STK’sı yöneticilerinin kendisini kutladığını dile getiren Özkan şöyle devam etti:

“Ben zaten STK’ların içinden geliyorum. Süreç aslında 2015’de başladı. Rahmetli Mümin Gençoğlu’nun ardından  camianın Ankara’da temsil eksikli bulunduğu biliniyordu.

Bunu camiamız çokça haykırdı. 2015’te yine kendi camiamızın isteğiyle istifa ettik ama, siyasi partiler teveccüh göstermedi. 2018’de CHP İl Başkanı Sayın Hüseyin Akkuş kapımızı çaldı.

STK’larımız da bu davetten şeref duydular. Başka lüksümüzün olmadığını belirterek, ülkemizin köklü partisi CHP’den aday olmamı istediler. Biz de son gün son dakikalarda istifamızı verdik, aday olduk.”

Prof. Özkan’a seçilebilir bir sıradan liste garantisi verildiği biliniyor.

CHP son derece stratejik bir hamle ile Prof. Özkan’ı kadrosuna kattı.

Balkan ve sağlık camiasında çok sevilen Prof. Özkan’ın da CHP’de çok şey katacağını, bilgi, birikim ve temsil ettiği kitleyle siyasette de öne çıkacağını düşünüyoruz.

Dünkü ziyarette şunun da üstüne basa basa vurguladı.

“En çok üzüleceğim şey, eğer Allah nasip eder, seçilir ve milletvekili olursam, hastalarımdan ve mesleğimden bir süre uzak kalacağım. Belli mi olur, ileri de belki onlarla tekrar buluşuruz. İstifa ettiğim halde halen hastalarım ilgilerini eksik etmiyor.”

Prof. Özkan’ı kadrosuna katarak Bursa’daki Balkan camiasını kendine çekmeye çalışan CHP’nin bu hamlesine AK Parti nasıl bir karşılık verecek, bekleyip göreceğiz.

 

Çakır’ın yeni yatırımı

 

Dün sabah Bursa’nın öne çıkan eğitim çınarlarından Özel Çakır Okulları Yönetim Kurulu Başkanı Cem Çakır’ın davetlisiydik.

Orhaneli Yolu Lefkoşe Caddesi üzerindeki kampüse bu yıl lise bölümünü de ekleyen Çakır’ın her geçen yıl daha da büyüdüğünü gördük.

Ana okulu, ilkokul ve ortaokuldan sonra bu yıl 57 hazırlık öğrencisiyle eğitim öğretime başlayan Çakır Lisesi’nin yabancı dil eğitimine büyük önem verdiğini gördük.

Daha hazırlık sınıfında su gibi yabancı dil eğitimi verilen öğrencilerin çok şanslı olduklarını düşünüyoruz.

Okulda mükemmel bir fiziki altyapı kurulmuş. Binayı İMO’nun eski şube başkanı Necati Şahin’in şirketi yapmıştı. Öğrencilerin rahat eğitimleri için her şey düşünülmüş.

Cem Çakır, 57 öğrencinin yüzde 70’inin burslu olduğunu, önceleri, 9 yıl önce vefat eden kurucuları merhum babası Hayati Çakır adına bir devlet okulu yaptırmayı düşündüklerini, ancak bundan vazgeçip, onun hayrına, ağırlıklı burslu öğrenci alan lise bölümünün açtıklarını anlattı.

Yani, varlıklı ailelerin çocukları kadar, dar gelirli kesimin başarılı çocuklarına da fırsat tanınmış.

Bu yüzden Çakır Ailesi’ni kutluyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.