PTT bankacılık işini beceremiyor

Eminim, şimdi bu makale üzerine PTT’nin Ankara’daki yöneticileri rahatsız olacak, hemen, basın müşavirliğine talimat verip, şöyle okkalı bir açıklama gönderme zahmetine katlanacaklar. Satırların çoğunda da hep kendileri haklı, müşteri ve bu sıkıntıyı kaleme alan bizler suçlanacağız.Oysa, buna hiç gerek yok. Olay Gazetesi Yazarı İhsan Aydın yazdı…

PTT bankacılık işini beceremiyor

Şimdi değineceğimiz sıkıntıya bir el atsalar, yöneticisi oldukları kurumun on binlerce mudisi, buradan hizmet alan müşterilerini rahatlatacaklardır.

Malumunuz, PTT aynı zamanda bankacılık hizmeti de veriyor. Fakat, gidin PTT şubelerine, eğer emekli maaşı çekecekseniz, çoğu kasada para bulamazsınız.

Bekleyesiniz ki, fatura tahsilatından para toplansın, size öyle ödeme yapsınlar.

Eğer kurum ATM’sinden maaş çekmeye kalkarsanız, bilin ki, çoğu cihaz ya arızalı ya bakıma alınmış ya da içinde para kalmamıştır.

Birader bunları kim kontrol edecek?

Siz ATM’lerinizin bakımını yapamamaktan, içindeki biten parayı takviye edememekten acizseniz, o makamları neden meşgul ediyorsunuz?

Bir özel banka şubesinin ATM’lerinde bankolarında bahsettiğimiz yakınmaları görebilir misiniz?

Kamu hizmeti sunuyoruz diye vatandaşı mağdur etmeye hakkınız yok. Kalkın koltuklarınızdan, şikâyetlere çözüm bulun.

Devlet size bunun için maaş vermiyor mu?

İhsan Aydın’ın yazısının devamı için tıklayınız…

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X