SAGED I. olağan genel kurulu yapıldı

Tüm sağlık çalışanlarını çatısı altında toplamayı hedefleyen SAGED (Sağlık Birimleri ve Gelişim Derneği) sağlık sektöründeki birimlerin bilgi ve birikimlerinin arttırarak paylaşmak amacıyla yola çıktığı 22 Ekim 2020 tarihinden bugüne hedefine emin adımlarla ilerliyor.

SAGED I. olağan genel kurulu yapıldı

SAGED (Sağlık Birimleri ve Gelişim Derneği) 1. Olağan Genel Kurul toplantısını yaptı. Tek liste ve başkan adayı ile genel kurulu tamamlayan SAGED Yönetim kurulu şu isimlerden oluştu.

Yönetim Kurulu Başkanı Fatih ALAGÖZ, Genel Sekreter Erhan ERTARMAN, Başkan Yardımcıları  Kurtuluş ASLAN, Erkan YILDIRIM, Sayman Uğur KESKİN, Üyeler M.Elif ÇETİN, Kısmet SANCAR.

Sağlık birimleri standartlarının ve çalışanların güncel verilerini yakalayarak eğitim seviyesinin yükseltilmesi için birkaç yıldır ön çalışmalarını sürdürmüştür. Bu çalışmalarını dernekleştiren SAGED sektör çalışanları arasında çeşitli sosyokültürel faaliyetler aracılığı ile birlik, beraberlik, yardımlaşma ve dayanışmayı sağlayarak motivasyonlarını arttırmak amacıyla kurulan SAGED 16 Mart’ta Ayvansaray Üniversitesi’nde yaptığı eğitim programıyla sektör deki gücünü pekiştirdi..

SAGED 1. Olağan Genel Kurulunda oybirliği ile tekrar başkan seçilen  Fatih ALAGÖZ derneğin çalışmalarını ve amaçlarını şu şekilde özetledi; “Birkaç yıldır sadece medikal muhasebe çalışanları ile birlikte bir araya gelerek medikal muhasebe çalışanlarının yaşadığı aksaklıkları bilgi alışverişini yapıyorduk. Sonrasında diğer birimlerden de gelen talepler doğrultusunda tüm birimleri bir çatı altında toplayarak gerek mesleki eğitimlerimiz gerekse sosyal ve kültürel aktivitelerimizi arttırmak için Sağlık Birimleri Gelişim Derneği yani SAGED’i kurduk ve SAGED ile faaliyetlerimize devam ediyoruz. İstanbul Eğitimimiz ile sektör deki farklılığımızı bir kez daha göstermiş olduk. Bundan sonraki hedefimiz Bursa’da yine sağlık sektörünün ilgi odağı olacak büyük bir organizasyona imza atmak. Ülkemizin her ilinden derneğimize teveccüh gösteren üye ve temsilcilerimize teşekkür ediyorum

SAGED bünyesinde kurduğu komisyonlar ile tüm sektör çalışanların öncelikle mesleki gelişimini sağlarken sosyal aktiviteleri de bir an önce faaliyete geçirmek istemektedir. SAGED komisyonları, insan kaynakları, kalite, kurumsal faturalama, kamu ve mevzuatlar, basın ve halkla ilişkiler, sosyal aktiviteler, reklam-tanıtım ve genç SAGED den oluşmakta.

Her komisyonun farklı hedefleri varken bunların en çok ilgi çekeni özellikle sağlık sektörü için öğrenim gören öğrencilerin oluşturmaya başladığı “Genç SAGED”. Öğrenci olup da SAGED üyesi olmak isteyen sağlık birimleri öğrencilerinin tümü derneğe üye oldukları hiçbir şekilde aidat ödemiyorlar.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X