1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Sağlık Ocağında sigara serbest mi?
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Sağlık Ocağında sigara serbest mi?

A+A-

Gürsu 1 No’lu Sağlık Ocağı'na şifa bulmak için giden hastalar kanserin en temel sebebi olan sigara ile mücadele etmek zorunda bırakılıyor.

Özellikle Gürsulu annelerin bebeklerini aşı yaptırmak için gittikleri sağlık ocağında 2. katta bulunan mutfakta sağlık ocağı çalışanları evlerindeki rahatlığı sağlayarak sigara içiyorlar.

Hastaların beklediği koridorları duman altında bırakan bu davranışın sorumluları bu durumu normal olarak görüyor olacak ki davranış süreklilik kazanmış.

Bebeklerini her türlü tehlike karşısında korumaya çalışan annelerin karşılaştıkları durum son derece üzücü.

Kapalı alanlarda sigara içmenin yasak olduğu bir ülkede bir de insanlara sağlık vaat eden bir kurumda karşılaşılan bu durum vatandaşların son derece tepkisini çekiyor. İnsanların merak ettiği bir diğer husus ise bu kurumun denetlenip denetlenmediği.

Yetkililerden, bir an önce konuyla ilgili kişilere gerekli uyarıların yapılmasını ve bu sigara kokusu ve dumanına bir çözüm bulunmasını rica ediyoruz.

 Duyarlı vatandaş

 

Fidyekızık ve Pınar sakinleri ulaşım sorununa çözüm istiyor

Fidyekızık ve Pınar mahalleleri sakinleriyiz. Bir türlü çözümlenemeyen ulaşım sorunumuz acaba çözümlenebilir mi?

Şöyle ki, bu iki mahalleye her nedense 17.30’dan sonra belediye otobüsü, 21.00’den sonra da hiçbir minibüs hattı çalışmamakta. Bu otobüs de sanmayın ki 15 dakikada bir geçiyor.

Ülkemizin büyüklük ve gelişmişlik bakımından sayılı şehirlerinden olan Bursamızda maalesef 21.00’den sonra ulaşımın sağlanamadığı mahallelerimiz var.

Bu mahalle sakinleri genelde fabrikalarda, atölyelerde vardiyalı çalışan insanlar. İşten çıkıp eve ulaşmak, evden çıkıp servise ulaşmak tam bir eziyet bizler için.

Özellikle çalışan kadın ve okuluna gidip gelen öğrenciler için bu ulaşım sıkıntısı tam bir eziyete dönüşmüş durumda.

Bu çocuklara yazık değil mi?

Bizler, bu iki mahalle sakinlerinin 21.00’den sonra hiçbir yere gitme hakkımız yok mu? En yakın belediye otobüsüne ulaşmak için yürüyerek Siteler’e gitmek zorunda mıyız?

Şehrimizi yönetenlerdenBüyükşehir BelediyemizdenBURULAŞ ve UKOME ve minibüsçü esnafımızdan özellikle ricamız lütfen bu mahalle sakinlerinin ulaşım sorununa duyarlı olun ve çözüm bulun.

Mahalle sakini bir okur

 

Durak yetersiz

Çekirge Devlet Hastanesi Dikkaldırım Caddesi otobüs durağı (özellikle Çekirge'den Dikkaldırım'a gidiş yönündeki), hastaneden çıkıp otobüs bekleyen vatandaşlar için yetersiz kalıyor.

durak-008.jpg

Tek peron ve tek oturma yeri olduğu için yaşlılar ve hastalar ayakta, hatta fotoğrafta görüldüğü gibi yere çömelerek bekliyor. Büyükşehir Belediyesi ve UKOME’nin çözüm bulmasını rica ediyoruz.

İsmail TIKIR

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.