1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Sahil düzenlemesi eziyete döndü
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Sahil düzenlemesi eziyete döndü

A+A-

Mudanya, kent merkezine en yakın sahil  ve yerleşim alanı.  31 Ocak 2016  Pazar günü “sahil düzenlemesi“ adıyla başlatılan  ama tıkalı bir lavabo gibi hoş görünmeyen alanda  bir yürüyüş yaptım. Havanın mevsim normallerinden  sıcak ve  esintisiz oluşu Bursa'dan “bi deniz havası alalım” diyerek  günübirlik ziyaret için gelenler adına içim acıdı. Mudanyalılar ise durumu  zaten  iyice kabullenmiş.

Mütareke alanından Budo iskeleye kadar her yerde görüntü kirliliği  ve inşaat   atıkları hakim. Ama  sahil düzenlemesi adına  en küçük bir  ilerleme ve somut  gelişme maalesef yok. Büyükşehir  Belediyesi sorumluluğunda olan bu proje kanımca, yanlış ihalelendirildi. Anlaşılamayan bir süreç ortaya çıktı  ve hiçbir adım  atılamadı.

Peki Mudanya Belediyesi bu arada ne yapıyor? Evet proje   BŞB’ ye ait  ama , bu  ilçe de, size ait. Neden  kamuoyu yaratıp, projenin  her geçen gün daha fazla zarar verdiği bu durumu  sonlandırmaya çalışmazlar? Bu durumu çeşitli yayınlarla duyurmazlar?

Bu kadar ilgisizlik mevcut durumun kanıksanmasından ileri geliyorsa ne kadar üzücü. Bu berbat ve bitmeyen sahil kirliliği daha fazla gecikmeden ortadan kaldırılmalıdır.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

 

Suyumuz akmıyor

 

Beşevler Genk Sokak 25/1'de oturuyorum. Buski su sayacımı değiştirerek akıllı sayaca geçmemizi sağladı. Kontür yüklemesi yaptık. İyi güzel de tam 4 gündür suyumuz açılmadı.

Bir ailenin günlerdir susuz kalmasının ne denli sıkıntılar yaratacağını hepimiz biliriz. Buski'yi her gün aramamıza rağmen 'geldik, geliyoruz' cevaplarını duymaktan bıktık. Suyun açılması için daha kaç gün bekleyeceğiz?

Yılmaz Korkmaz

 

Cezaevindeyim ailem mağdur

 

Bursa H tipi kapalı cezaevinde 4 yıldır yatmaktayım. Eşim evlere temizliğe giderek 8 yaşındaki oğlumuza ve evine bakmakta. Ancak bacağının kırılması sonucu iş göremez hale geldi ve 2 ay boyunca çalışamadı. Kimseye muhtaç olmayan bu anne ilk defa dara düştü. Doğalgaz, elektrik ve su borcu olan 600 TL'yi ödeyemedi. Evimiz Görükle Dumlupınar Mahallesi Manolya Sokak'ta. İsteyen araştırabilir. Başta Nilüfer ve Büyükşehir belediyesi yetkilileri ile yardımseverlerin bir defaya mahsus yardımlarını rica ediyorum.

SA


 

Kırmızı ışık engeli

 

Ata Bulvarı Fethiye lambalarından söz etmek istiyorum. Mudanya yolunu İzmir yoluna bağlayan Fethiye lambalarında kırmızı ışık l dakika 29 saniye, yeşil ışık ise 28 saniye yanıyor. 8-10 araba ancak geçiyor, haliyle trafik tıkanıyor. Oysa daha ileride bulunan Durmazlar lambaları ve Işıktepe lambalarında bu sorun yok. Ama Fethiye lambalarında kırmızı çok uzun süre yanıyor.

Hüseyin Cahit Arıtürk

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.