1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Sahil yollarının hazin durumu
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Sahil yollarının hazin durumu

A+A-

Büyükşehir sınırları büyüdükçe çok çocuklu aile gibi alınan ve verilen hizmetlerde kalite düşmesine neden oluyor.

Yaz ortasına gelmemize rağmen Kurşunlu sahiline bağlantı yolları olan Yunuseli-Dereçavuş-Gündoğdu ile Gemlik-Kurşunlu -Mudanya sahil yolları fevkalade kötü durumda. Toz topraktan ve çukurlardan geçilmediği gibi böyle yollar herhalde savaş halindeki Suriye ve Irak' da olabilir diye düşünmekteyim.

Ayrıca Mudanya-Gemlik karayolu ile 10 dakikaya düşecek vaatleriyle 3 yıldan beri devam eden hatalı ihale ve imalatlarla binlerce ağaç ve zeytin katliamı yapıldığı gibi çok çirkin doğa görüntüsü oluşmuştur.

Ne yazık ki Mudanya -Kurşunlu-Gemlik güzergahı dantel gibi ferahlatıcı sahil yolu rehabilite edilerek kazanılması varken tarumar edilmiş ve çile yolu haline dönüşmüştür.

Büyükşehir, Karayollları, Bayındırlık gibi kuruluşların bu tutumlarından vazgeçip vatandaşı ferahlatacak çalışmalar içine girmeleri gerektiğine inanıyor ve konuyu protesto ediyorum. Saygılarımla.

Ahmet SEVER

 

Kanalizasyon şikayetine cevaplar

 

Olay Gazetesi 09/06/2015 tarihli Söz Sizde Köşesi’nde,Kanalizasyon 30 daireyi tehdit ediyor” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

İlgi yazıda bahsedilen söz konusu sokakta ilçe belediyesi tarafından yol düzenleme çalışması yapılacak olup tamamlanmasına müteakip kanalizasyon imalat çalışması yapılacaktır.

*

Olay Gazetesi 12/05/2015 tarihli Söz Sizde Köşesi’nde, Kanalizasyonla gelen mağduriyet” başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

Söz konusu yerdeki terfi istasyonu inşaatı, İller Bankası A.Ş. tarafından Boyalıca ilk kademe Belediye Başkanlığı iken başlamış olup; şu anda söz konusu kamulaştırma işlemleri ilgili Kurumumuz tarafından yürütülmektedir.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

 

UÜ köprü girişinde engel

 

Daha önce Nilüfer Uğur Mumcu Caddesi' nden Uludağ Üniversitesi köprüsüne giriş vardı. Sonra yol kapatıldı. İzmir, Çanakkale yönünden gelen misafirlere dahi “Üniversite Tıp Fakültesi köprüsünden çık, ilk aradan sağa dön dümdüz gel" diyorduk ve kolayca bize ulaşıyorlardı.

Yolun olduğu yer üniversitenin bahçesiydi. Buraya bir inşaat planlanıyorsa az öteye yapılabilir ama sağı solu ağaçlıktı. Şu an sadece mahalleye giriş için 3 Mart Okulu'nu tavaf ederek gidilen tek yön yol var ama en fazla yüz metre için bu kadar dönüp durmaya gerek var mı?

Uludağ Üniversitesi başta olmak üzere Nilüfer ve Büyükşehir Belediyelerine de soruyorum. Yol ne oldu veya ne olacak? Özlüce, Ertuğrul ve Altınşehir Mahallerinde yaşayanları lütfen bilgilendirsinler.

Özgür ER

 

ŞİKAYET KUTUSU

 

Yıldırım Yavuzselim Mh. 11 Eylül Bulvarı (Barış Caddesi) ' nda bir pastanenin yanında kaçak ve ruhsatsız olarak bir inşaat yapılıyor. Yıldırım Belediyesi bu binada yakın zamanda yıkım yapmasına rağmen kaçak inşaatın yapımına tekrar başlandı. Yasalar böylesine nasıl ihlal edilebilmekte.

MS

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.