1. YAZARLAR

  2. İhsan Aydın

  3. Şahin’li AK Parti Nilüfer’de şov yaptı
İhsan Aydın

İhsan Aydın

Yazarın Tüm Yazıları >

Şahin’li AK Parti Nilüfer’de şov yaptı

A+A-

Seçime sayılı günler kala adayların proje tanıtımları sürüyor.

Önceki akşam Podyumpark’ta bu kez AK Parti’nin Nilüfer Belediye Başkan Adayı Necati Şahin’in projelerini açıkladığı toplantıyı izledik.

Şunu hemen belirtelim ki, AK Parti, Şahin ile bu kez Nilüfer’i almakta kararlı görüntü sergiliyor.

Salonu tıklım tıklım dolduran AK Parti kurmayları adeta CHP’ye Nilüfer’den gözdağı verdiler.

Şahin’in projelerinin ve meclis üyesi adaylarının tanıtıldığı toplantıya AK Parti kurmayları da tam kadro katıldı.

Onların içinde eski bakan Faruk Çelik de vardı.

Sahneye çıkan Şahin söze, “Kapı açılır yeter ki, sen vurmayı bil, yeter ki, o kapıda durmayı bil” sözüyle girdi. Ardından, ‘Alacak mıyız’ sorusuna, gençlerin oluşturduğu bir grup partili, “Alacağız alacağız, Nilüfer’i alacağız” sloganlarıyla karşılık verdi.

Şahin’e ailesi ve yakınları da yalnız bırakmadı.

Yıllar sonra AK Parti’nin eski ilçe yöneticilerinden milletvekillerine, bakanlardan mahalle yöneticilerine, STK’lara kadar çok katılımlı bir organizasyonla birlik görüntüsü verdiğini gözledik.

Bu görüntü sandığa  da yansırsa Nilüfer’de CHP’nin işinin kolay olmadığını söyleyebiliriz.

Şahin’in “Tevazuyla, liyakatla, şeffaflıkla, samimiyetle tüm gayretimizle geliyoruz. Velhasıl gönül belediyeciliğini kurmaya geliyoruz” sözleri Nilüfer’de partisince yıllardır alınamayan belediyeyi kazanmaya dönük teşkilata ve ilçe halkına verilen bir mesajdı.

Şahin önce yönetim ilkelerinden bahsetti.

Nilüfer’de algı belediyeciliğinin ve beylik döneminin bittiğine vurgu yaptı.

Şahin, “Nilüfer Belediyesi’ni dar kalıplarla, algı belediyeciliği ile şehir efsaneleri ile, aile vakıflarıyla değil, emin ve ehil kadrolarla yönetmeye geliyoruz” diye konuştu.

Planlama ilkelerinin şeffaflık ve katılımcılık içereceğine değindi.

İlçedeki kentsel dönüşüm krizini ise merkezi hükümet, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ve Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle çözmeyi vaat etti.

Sıra projeleri açıklamaya geldiğindeyse, Şahin ve ekibinin dikkat çeken çalışmalara imza attıklarını fark ettik.

Örneğin; yıllardır gündemde olan FSM bulvarı üstündeki Hastane Alanı nilüfer çiçeği figürlü 38 dönümlük dev bir kent meydanına dönüştürülecek. Meydanın altında bin araçlık otopark yer alacak. Bu konuda Büyükşehir Belediyesi’nden söz alınmış. İlçe eksikliğini hissettiği gerçek manada bir kongre ve kültür merkezine kavuşturulacak.

Tema parkı ve kent ormanı oluşturulacak. Ayvalıdere rekreasyon alanı hayata geçirilecek. İlçe yeni bir adrenalin park ve bungalov evlere kavuşacak.

İlçe genelinde çok amaçlı pazar alanları inşaa edilecek.

Eko köyler, karavan parkı, drone parkyaşlı ve alzheımarlılar için yaşam köyleri, arkeolojik müze ve kent müzesi yapılacak. Ayrıca Gölyazı turizm ile öne çıkarılacak.

Gençlik merkezleri yaygınlaştırılacak.

Balat Ormanı konser alanı ve Misi ile Dağyenice geniş kullanıma açılacak.

Spor alanları, hobi bahçeleri, hayvan oteli, açıkhava sineması, yeraltı otoparklarıGöçmen Konutları’na Balkanevi, çocuk müzesi, çocuk festivali ve anfi tiyatro projeleri de planlanmış.

Şahin konuşmasının sonunda CHP’nin Büyükşehir adayı olan Nilüfer Belediye Başkanı’nın 2014 seçimlerinde ilçe halkına 33 proje vaat ettiğini ama bunların sadece üçünü kısmen hayata geçirdiğini de açıkladı. 

Şahin, “Yaptıklarımız yapacaklarımızın teminatıdır diyenlere, yapmadıklarınız yapmayacaklarınızın teminatıdır” diyeceğiz sözleriyle yüklendi.

Şahin’den sonra kürsüye çıkan Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, eski bakanlar Faruk Çelik ve Efkan Ala da siyasi dozu yüksek konuşmalarla AK Parti teşkilatlarını motive ettiler.

Bizce, 20 yıl sonra Nilüfer’in farklı bir siyasi görüş ve metotla yönetilmesine artık fırsat verilmeli.

Ankara desteğinden yoksun bir belediye başkanın 20 yıldır halkla ilişkiler belediyeciliğinden öteye gidemediği apaçık ortada.

Nilüferliler belki bu sayede, ilçede bugüne dek yapılamayan çok sayıda projenin merkezi hükümetin de desteğiyle hayata geçeceğini görebilirler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.