1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Salman açıkladı: Cumhurbaşkanı Bursa için nasıl bir hedef koydu?
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Salman açıkladı: Cumhurbaşkanı Bursa için nasıl bir hedef koydu?

A+A-

Görüşme… Yaklaşık 1.5 saat sürdü. AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, İl Kadın Kolları Başkanı Gülten Kapıcıoğlu, İl Gençlik Kolları Başkanı Tarık Köse ve Büyükşehir Meclis Başkanvekili Ahmet Yıldız görüşmenin Bursa tarafı oldular.

İşte…

AK Parti’nin geçen hafta Kızılcahamam’daki değerlendirme toplantısında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 5 kişilik Bursa grubuyla yaptığı bu görüşmedeki ayrıntıları AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman açıkladı.

Cuma akşamı…

1.-yazi-icin-ak-parti-il-baskani-ayhan-salman-001.pngOlay Televizyonu’ndaki Her Açıdan programında konuk ettiğimiz Salman, görüşmede “Bursa’nın seçim sonuçlarını, vaatleri, önümüzdeki 5 yılda yapılacakları, mitingde verilen müjdeleri ve süreci” görüştüklerini aktardı.

Şunu vurguladı:

 “Hep söylediğimiz gibi, Cumhurbaşkanımız Bursa’yı çok önemsiyor, değerli görüyor.”

Sonra da…

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın o görüşmede “nasıl bir Bursa?” istediğini şu sözlerle anlattı:

“Tarih şehri olduğunu, Osmanlı’ya 130 yıl başkentlik yapan payitaht şehir olduğunu anımsattı. O dokuyu, o kokuyu Bursa’da her anlamda hissettirmek gerektiğini söyledi.”

Uyarı önemli:

“Yatırımların tamamının daha planlanırken mutlaka Bursa’nın asli unsurlarının göz önünde bulundurulmasını çok önemsiyor.”

Şunun altını çizdi:

“Mimariyi çok önemsiyor. Yüksek katlı binalara sıcak bakmıyor. Mahalle kültürünün yaşatıldığı, yeşil dokunun vurgulandığı bir şehir istiyor. Özellikle de tarihi alanların ve eski Bursa’nın mutlaka açılmasını istiyor.”

Şuna dikkati çekti:

“Bursa’yı ziyaret edenlerin ecdadımızın kurup yüzlerce yıl dünyaya hoşgörüyü, adaleti, hakkaniyeti yaydıkları bu şehrin asli unsurlarına uygun şekilde geliştirip büyütülmesi gerektiğini çok önemsiyor.”

Ardından…

Gözlemlerini paylaştı:

“Zaten biliyorduk, ama Cumhurbaşkanımızın Bursa’yı yakından takip ettiğini bir kez daha gördük. Önümüzdeki süreçte daha da hassas takip edeceğinin farkına vardık.”

 

Cumhurbaşkanı ile iletişim kanalları açık

 

24 Haziran seçimiyle başlayan yeni yönetim sisteminde, Cumhurbaşkanı ile iletişim çok önemli. Peki, Bursa’nın iletişi nasıl?

Söze…

 “Cumhurbaşkanımıza Bursa’mızla ilgili meseleleri anlatıyoruz” diyerek başlayan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şunu söyledi:

“Bursa’nın sorunları, hedefleri, beklentileri belli. Büyükşehir Başkanımız, önceki dönem Bakanlarımız, milletvekillerimiz, teşkilat olarak da ben bunları Cumhurbaşkanımıza iletiyoruz. İletişim kanallar açık ve işliyor.”

 

Erdoğan Bursa’ya teşekkür ettikten sonra “Daha iyisi olabilirdi” dedi

 

3.-yazi-icin-ak-parti-il-baskani-ayhan-salman-olay-tv-her-acidan-programi.pngCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’la görüşmeleri hakkında bilgi veren AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman söze başlarken “Bütün meseleleri konuştuk” dedi.

Konuları da şöyle sıraladı:

“Seçim sonuçlarından oy oranlarına, meclis üyesi sayısından ilçelerin durumuna kadar her şeyi değerlendirdik. Şehrin mimarisinden u süreçte yakalayabileceği fırsatlara, Bursa’yla alakalı oluşabilecek risklere kadar bütün meseleleri konuştuk.”

Şu bilgiyi verdi:

“Büyükşehir Belediye Başkanımız çok önemli bir hazırlık yapmış, Cumhurbaşkanımıza teferruatlı bilgiler verdi.”

Ardından…

“Biz de teşkilat süreçleriyle ilgili bilgiler verdik, kendisinin sorularını cevaplandırdık” dedi görüşmeyi aktardı:

“Cumhurbaşkanımız Bursa’da alınan neticeye hem teşekkür etti, hem ‘Daha iyisi olabilirdi’ dedi.”

Şunu da ekledi:

“Önümüzdeki 2-3 yıllık süreçte daha güzel ve nitelikli hizmetlerle Bursa halkına har anlamda teşekkür edilmesini, AK Parti hizmetlerinin de net bir şekilde hissettirilmesi gerektiğini vurguladı.”

 

Salman: Sorumluluğumuzun bilincindeyiz

 

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman kendi pozisyonunu da tanımlarken, “Biz de sorumluluğumuzun bilincindeyiz” dedi ve şunu söyledi:

“Bursa’nın İl Başkanı olmak, Bursa’nın Büyükşehir Belediye Başkanı olmak, Bursa’da yönetici olmak, Bursa’da basın mensubu olmak, Bursa’da işadamı olmak, Bursa’da sivil toplum örgütü mensubu olmak özveri gerektiriyor, gayret gerektiriyor, çaba gerektiriyor.”

Şunu da ekledi:

“Gereklilikleri yerine getirmeniz gerekiyor.”

 

Cumhur İttifakı’nda Mudanya krizi: MHP’li üye CHP’ye destek verdi

 

5.-yazi-icin-zeki-saygili.jpgCuma günü… Mudanya Belediye Meclisi toplantısında CHP Grubu sürpriz önergeyle “Tirilye’deki kültür merkezine 2014 yılında verilen Faruk Çelik adının değiştirilmesini” istedi.

O dönem…

Bakanlığı döneminde Tirilye’ye verdiği “Mudanya Yolu’nun genişletilmesi, sahil düzenlemesi ve kültür merkezi sözlerini yerine getirdiği için, dönemin Zeytinbağı Belediye Başkanı Ali Turan tarafından Faruk Çelik’e teşekkür için adı kültür merkezine verilmişti.

2014’te Mudanya Belediye Başkanı seçilen Hayri Türkyılmaz bu adı değiştirmek istemiş, fakat yeterli oya ulaşamamıştı.

5 yıl sonra gelen önergeyle sürpriz yaşayan AK Parti Grubu oylamada daha büyük sürprizle karşılaştı.

25 kişilik meclisin CHP’li 16 üyesi ve Başkan Hayri Türkyılmaz kabul oyu verirken 6 kişilik AK Parti Grubu ve MHP’li 3 üyeden 2’si hayır kullandı.

Ne var ki…

MHP’li Zeki Saygılı da CHP Grubu’yla birlikte evet oyu verince kültür merkezinin adı Tirilye Kültür Merkezi olarak değişti.

Karar…

Mudanya’daki Cumhur İttifakı’nda krize yol açtı.

 

MHP soruşturma başlattı

 

Mudanya Belediye Meclisi toplantısında MHP’li üye Zeki Saygılı’nın CHP Grubu ile birlikte oy kullanması üzerine MHP İl Başkanı Cihangir Kalkancı harekete geçti.

Konuya da sert bir yaklaşım gösterdi:

“Mudanya’da ufak çaplı kriz yaşadık. Bir arkadaşımız grup bilgisi dışında hareket edip farklı oy kullandı. Biz de İl Başkanlığı olarak soruşturma başlattık. Soruşturma sonucuna göre ne yapılması gerekiyorsa yapacağız.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.