Sanders rakibi Biden’ı geçti

Merkezi ABD’nin Atkanta kentinde bulunan CNN International tarafından düzenlenen ankete göre, ABD’de 2020 başkanlık seçimi için yarışan Demokrat Vermont Senatörü Bernie Sanders, zirvedeki rakibi eski Başkan Yardımcısı Joe Biden’ı geçti.

Sanders rakibi Biden’ı geçti
HABERİ PAYLAŞ

Ülke genelindeki kayıtlı Demokrat seçmenler arasında yapılan ankette oyların yüzde 27’sini alan Sanders, yarışı ilk sırada götüren Barack Obama döneminde başkan yardımcılığı yapan Biden’ı 3 puanla geçti. Ankette 3 puanlık farkın ‘hata payı’ içinde olduğu belirtilirken, sonuç olarak kimin ilk sırada olduğunun netleşmediğine işaret edildi. Buna rağmen Sanders’in, CNN’in aralık ayında yaptığı anket sonucuna kıyasla oy oranını 7 puan arttırdığı vurgulandı.

BIDEN TRUMP’A KARŞI HALA FAVORİ

Ayrıca Sanders’in, rakipleri arasında ‘seçmenin sorunlarına en iyi hitap eden’ aday adayı olduğu belirtilen ankette, Başkan Donald Trump’a karşı zafer kazanma ihtimali en yüksek adayın ise hala Biden olduğu ifade edildi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X