1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Seçim gecesi ‘bir hayalim var’ dedi, hayaline doğru gidiyor!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Seçim gecesi ‘bir hayalim var’ dedi, hayaline doğru gidiyor!

A+A-

8 Nisan Cuma… MHP Bursa eski Milletvekili Necati Özensoy eşi Sermin Özensoy’la birlikte İstanbul’daydı. Gün boyu çocuklarıyla birlikte oldular.

Gece…

Tam uyumuşlardı ki, Sermin Özensoy’un cep telefonu çaldı. Necati Özensoy uzandı ve uykulu gözle baktığı ekranda Meral Akşener adını gördü. Karşısında da Akşener vardı.

O gün…

Özellikle akşam saatleri MHP siyaseti açısından çok hareketli geçmişti.

Çünkü…

Değişim isteyenlerin topladıkları 548 delege imzasını görüşen Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi kurultayın toplanması kararını vermiş, hazırlıkları yapmak üzere de 3 kişilik çağrı heyeti görevlendirmişti.

Doğal olarak…

Mahkemenin kararı, genel başkan adayları Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın, Prof. Dr. Ümit Özdağ tarafından memnuniyetle karşılanmıştı.

Adaylar arasında Meral Akşener daha şanslı görüldüğü için, “topuklu Asena” bile denmeye başlanmıştı.

İşte…

Böyle bir günün sonunda, hatta saatlerin gece yarısını geçtiği sırada arayan Meral Akşener telefonda Necati Özensoy’a şunu söyledi:

Necati Bey, çok mutluyum. Mahkemenin verdiği karar gerçekten çok önemli. Sevincimi de ilk eşinizle paylaşmak istedim.”

Bir an duraksadı ve şunu ekledi:

Sizi de arayacaktım, ama önce eşinizle sevincimi paylaşmak istedim.”

Gerçi…

Aralarında çok samimi abla-kardeş yakınlığı olduğunu biliyoruz, ama cuma günü akşam saatlerinde mahkeme kararının açıklanmasından sonra yaşanan siyasi yoğunluk sonrası Meral Akşener’in gece yarısı da olsa Sermin Özensoy’u araması tesadüf değil.

Bu sütunların okurları 5 Kasım 2015 günü okudular… 1 Kasım 2015 gecesi seçim sonuçları belli olmaya başladığında Sermin Özensoy sosyal medya Facebook’taki sayfasından duygularını paylaştı.

Üstelik…

Bu paylaşım, seçim şokunda MHP’ye yönelik ortaya konan ilk düşünce oldu:

Bir hayalim var. Partimiz iktidar olmuş ve ölmeden bunu görebilmişim. Eril partimizin başında Meral Akşener var. Divan’da Sinan Oğan mesela, Genel Başkan Yardımcısı sıfatıyla.

Hayal bu ya… Bu kez hayalimi paylaşmak istedim Facebook, sorup durma ne düşünüyorsun diye…

İşte…

Sermin Özensoy’un 1 Kasım gecesi Facebook’a yazdığı hayali şimdi adım adım gerçeğe doğru gidiyor.

O nedenle…

Meral Akşener’in mahkeme kararı sonrası eski milletvekili ve eski MYK üyesi Necati Özensoy’u değil de eşi Sermin Özensoy’u aramasının anlamı var.

 

Yürütmeyi durdurma isteğiyle temyize

 

MHP’de adaylıkları beklenen Meral Akşener, Sinan Oğan, Koray Aydın 548 delegenin imzasıyla mahkemeye başvurup kurultay istediler. Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi de bu isteği yerinde buldu.
 

Dün açıklanan gerekçeli kararda, Cuma akşamki kararda açıklanan nedenler tekrarlanırken temyiz yolunun açık olduğu vurgulanıyor.
 

MHP Genel Merkezi de mahkeme kararını temyiz etmek üzere harekete geçme kararı aldı. Üstelik, temyiz başvurusu yürütmeyi durdurma istemli olarak yapılacak.
 

MHP Genel Merkezi bu yolla süreci durdurmayı hedefliyor.

 

Özensoy’un beklentisi: 3 aday birleşmeli

 

Necati Özensoy 5 yıl il başkanlığı yaptı, 2 dönem MHP Bursa Milletvekili seçildi, 2 kez de Merkez Yönetim Kurulu’nda görev aldı.

Ankara’daki gelişmeleri Meral Akeşener cephesinde izleyen Özensoy bundan sonrasını şöyle yorumladı:

Meral Akşener, Sinan Oğan ve Koray Aydın kurultay sürecini birlikte başlattılar, imzaları topladılar, mahkemede de onlar vardı. Şimdi oturup konuşmalı ve birleşmeliler.”

Şunu ekledi:

3 aday birleşirse lehlerine tablo oluşur. Birleşme de, en çok imzayı Meral Akşener topladığı için onun çevresinde olmalı.”

 

CHP Osmangazi mahalle temsilciliklerini canlandırıyor

 

​İsmet Karaca, milletvekili aday adayı olmak üzere ayrıldığı CHP Osmangazi İlçe Başkanlığı’na kongreyle geri döndükten sonra geçen süreçte sessiz kalmayı tercih etti.

İl kongresi ve kurultay süreçlerinin tamamlanmasından sonra kolları sıvarken, önceliği de ilk döneminde önem verdiği mahalle temsilciliklerini canlandırmaya verdi.

CHP Osmangazi’nin şu anda Bağlarbaşı, Soğanlı, Atıcılar, Çırpan, Emek, Dikkaldırım’da mahalle temsilcilikleri var. Ancak bu temsilcilikler, çevrelerindeki 3-4 mahalleyle birlikte organize oluyorlar. Her birini ana kademe gibi yönetim kurulları var.

Bu mekanizmayla birlikte partiyi de harekete geçirmeyi planlayan Karaca, öncelikle mevcut mahalle temsilciliklerine maddi destek sağlamak amacıyla dayanışma yemeği düzenledi.

Yarın akşam Atalay Prenses Salon’da saat 19.30’da başlayacak yemeğe milletvekillerinin de katılmaları bekleniyor.

 

Çocuk yetiştirmek için de eğitim gerek: Ana-baba okulu

 

​Kuşku yok ki… Çocuklarımız, yarınlarımızın geleceği. Ülkemizin ve toplumun daha sağlıklı bir geleceğe kavuşması için çocuklarımızı iyi eğitmemiz gerekiyor. Bunun için de çocuk yetiştirme eğitiminin önemi giderek artıyor.

İşte…

Bu alanda son dönem öne çıkan isimler arasında yıldızı parlayan Bahçeşehir Üniversitesi Öğretim Üyesi Dr. Özgür Bolat çocuk yetiştirmeyi bilimsel verilerle öğreten bir program için Bursa’ya geliyor. Sevgi Uyumaztürk Etkinlik Yönetimi’nin organize ettiği Ana-Baba Okulu dersleri 4 Mayıs’ta Gönlü Ferah Otel’de başlıyor.

Anne ve babalar bu eğitimde kendi davranışlarının etkilerini, sevgiyi, çocuk davranışlarının analizlerini öğrenecekler.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.