1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Seçim tartışmaları: Merkeze yeni ilçeler gelir mi, İnegöl il olur mu?
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Seçim tartışmaları: Merkeze yeni ilçeler gelir mi, İnegöl il olur mu?

A+A-

Aslında... Bursa'nın en büyük merkez ilçesi olan Osmangazi ve hizmet alanı olarak çok genişledi. Yıldırım da dağ ve ova arasına sıkışmasına karşın nüfus açısından çok büyüdü.

O bakımdan...

Başta Osmangazi ve Yıldırım olmak üzere, kentin gelişme yönü dikkate alınarak Nilüfer'e yönelik idari yapılanma beklentisi de uzun süredir var.

Hatta...

Her yeni seçim dönemi yaklaşırken, merkezdeki 3 büyük ilçenin bölünerek yeni ilçeler oluşturulması gündeme geliyor. Bu beklentilere son süreçte İnegöl'ün il olması da eklendi.

İşte...

1.-yazi-icin-huseyin-sahin.jpgBütün bunları AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin'e sorduk. Önce son günlerde çok konuşulan merkezdeki yeni ilçeler konusuna değindi:

"Bursa'nın nüfusu 700 binin üzerinde 2 büyük ilçesi olan Yıldırım ve Osmangazi'den yeni ilçeler yapmak siyaseten elbette mümkün, ama bunun için kanun değişikliği gerekiyor."

Şunu vurguladı:

"Hem siyasi açıdan, hem bürokrasi açısından araştırdım. Böyle bir çalışma da, hazırlık da yok."

Ardından...

Siyaseten kendi seçim çevresi olan İnegöl'ün il olması girişimlerine değindi:

"Merkezin dışındaki en büyük ilçe olan İnegöl'ün 255 bin nüfusu var. Sanayi şehri ve her açıdan gelişmiş bir şehir. Tüm Türkiye coğrafyasından insanların yaşadığı huzur beldesi. Bursa'nın en kadim ilçelerinden biri."

Bu noktada...

İnegöl'ün Bursa'dan önce fethedildiğini ve "Bursa'nın fethinin müjdecisi" olduğunu anımsatıp ekledi:

"İl olması için toplumda istek var. Geçmişte kanun teklifleri verildi, girişimlerde bulunuldu. Hatta sivil toplum örgütü ve Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi olarak ben de geçmişte harekete geçenlerden biriydim."

Sonra da...

"AK Parti 2002'de iktidara geldiğinden beri hiçbir ilçeyi il yapmadı" dedi ve Başbakanlığı döneminden itibaren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bugüne kadar böyle bir söz vermediğini anımsatıp şunu söyledi:

"Bazı ilçeler il yapılacaksa İnegöl de olacak. Böyle bir karar alındığında İnegöl ilk sırada yer alıyor, ama şu an böyle bir tasarruf da, hükümetin böyle bir çalışması da yok."

 

Afrin'de boşa çıkarılan algı operasyonlarına çarpıcı bir yorum!

 

2.-yazi-icin-afrin-algi-operasyonu.jpgCuma akşamı Olay Televizyonu'nda konuk ettiğimiz AK Parti Bursa Milletvekili ve TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkanvekili Hüseyin Şahin'le harekat bölgesindeki algı operasyonlarını da konuştuk.

Dedi ki:

"Zeytin Dalı harekatıyla ilgili terör örgütleri ve kendini gazeteci zanneden bazı kaçakların sosyal medya hesaplarında algı operasyonları yapılıyor."

Devam etti:

"Geçmişte değişik bölgelerde yaşanmış olayların fotoğrafları sanki Afrin gibi anlatılıyor. Sivillere yönelik operasyon izlenimi verenler kadar Türk askerinin başarısızlığı gibi lanse edilen yalanlar var."

Ardından...

Gerçek gazetecilerin bu fotoğrafların gerçeklerini bulduklarını vurgulayıp örnek de verdi:

"Lübnan'da göç sırasında soğuktan donan kadın fotoğrafı Afrin'de gibi paylaşılıyor. Daha önce kazaen düşen uçağımızın fotoğrafı terör örgütü tarafından düşürülmüş gibi yayılıyor."

Bu noktada...

İlk kez algılara gerçek gazetecilerin anında karşılık verdiklerini vurgulayıp çarpıcı bir yorum yaptı:

"Kafalarının arkasında Türkiye'yi ele geçirme arzusu olanlar ortadan çıktıktan sonra işlerin nasıl düzeldiğini de hep birlikte görüyoruz. Demek ki birileri bazı şeyleri sürekli yanlış yönlendiriyormuş."

Kim olduklarını da açıkladı: FETÖ.

 

İYİ Parti İl Başkanlığı açılışı için Akşener mart başında geliyor

 

3.-yazi-icin-meral-aksener,-yuksel-yilmaz,-hasan-toktas.jpgMustafakemalpaşa'da görkemli ilçe açılışı sırasında kalp krizi geçiren İYİ Parti İl Başkanı Yüksel Yılmaz'ın en büyük şansı hemen yanında bulunan İl Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Yahya Bahadır'ın krizi fark edip zamanında yaptığı müdahaleydi.

Gerçi...

Tedavisini üstlenen doktorları bir süre daha dinlenmesini önerdiler, ama "Zaman kısa, yapacağımız çok iş var" diyen Yılmaz teşkilatlanma çalışmalarına kaldığı yerden devam ediyor.

Konuştuğumuzda...

"Büyükorhan dışında tüm ilçelerde teşkilatlandık. Bu ilçemizde de atamaya hazırız" dedi ve şunu ekledi:

"Büyükşehir ve ilçe belediye meclislerinde görev yapan arkadaşlarımız bulundukları partilerden istifa ederek bize katılıyorlar. Önümüzdeki günlerde bazı sürprizlerimiz daha olabilir."

Ardından şu bilgiyi verdi:

"İYİ Parti Bursa İl Başkanlığı için kentin en merkezi yeri olan Şehreküstü'nde uygun bir yer kiraladık. Şu sıralar yerimizle ilgili düzenleme çalışmalarımız devam ediyor, yakında binamız hazır olur."

Şunu da ekledi:

"Mart ayı başında İl Başkanlığımızın açılışı için Genel Başkanımız Meral Akşener Hanımefendiyi Bursa'mızda konuk etmeye hazırlanıyoruz. Bu  nedenle heyecanımız büyük."

Tarih de verdi:

"Programı 10 ya da 11 Mart gibi düşünüyoruz."

 

Çelik Bursa'dan sonra Urfa'da da sahaya çıktı

 

27781881_1974917182523788_237823748_n.jpg2 gündür Şanlıurfa yerel gazeteleri ve internet sitelerini izliyoruz... 7 ay sonra gittiği kentte büyük bir kalabalık ve kurbanlar kesilerek karşılanan Faruk Çelik uzun konvoylarla ziyaretler yaptı.

Tüm ilçe teşkilatlarının yanı sıra, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın son ziyareti sırasında sorun yaşadığı kimi belediyeleri ve kişileri de ziyaret etti.

Kısacası...

Bursa'dan sonra Şanlıurda'da da siyaseten sahaya çıkan Çelik hafta sonu kentin gündemini belirledi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.