1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Şehirden çıkacak üretici esnaf için Ankara’da destek zirvesi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Şehirden çıkacak üretici esnaf için Ankara’da destek zirvesi!

A+A-

Proje… 2008 yılında dönemin Başbakanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı protokolle resmen başladı.

Şehir içinde dağınık yerlerde üretim yapıp faaliyet gösteren esnafın şehir dışına çıkacağı büyük bir esnaf sitesi için Kestel’in üst tarafındaki Çataltepe mevkiinde önce 600 hektar alan belirlendi, sonra belediye meclisi kararıyla bu alan 307 hektara düştü.

BESOB Büyük Sanayi Sitesi’nin temeliyse 29 Mayıs 2011’de atıldı. Önce altyapı çalışmaları bitirildi, sonra üstyapıda 1. Kısım olarak mobilyacıların sitesi tamamlanıp hak sahiplerine teslim edildi.

Bugün için…

Projenin 1. Etabı’nda 1.107 işyeri tamamlandı ve 2. Etap için her şey hazır.

Dahası…

1.-yazi-icin-hakan-cavusoglu,-arif-tak,-besob-yonetim,-cevre-ve-sehircilik-bakani-murat-kurum-001.jpgŞehir içinde faaliyet gösteren hurdacı, demirci gibi çevreyle sorunu olan esnaf da alınan karar gereği yakında 2. Etabı başlayacak siteye taşınmak zorundalar.

Ne var ki…

Bugünün koşullarında bir yandan maliyetler artarken, diğer yandan esnaf için sıkıntılı tablolar oluştu. En azından krediler eskisi gibi değil.

İşte…

Tüm bu gelişmeler Ankara’da yapılan esnaf zirvesinde ele alındı.

BESOB Başkanı Arif Tak ve yöneticiler bu dönem kendilerine destek veren, sorunların çözümü için hep yanlarında buldukları Başbakan eski Yardımcısı ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı olan AK Parti Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu’nun kapısını bir kez daha çaldılar.

O da…

Her zamanki yaklaşımıyla Bursa esnafı için harekete geçip BESOB Başkanı Tak ve yönetimini Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la buluşturdu.

Hatta…

Buluşturmakla kalmadı, “Bursa esnafının sorunlarının çözülmesi ve destek sağlanması” için Bakan Kurum’a baskı bile oluşturdu.

Bunun üzerine…

Kurum anında TOKi ile temasa geçti ve sorunlu noktaların çözülmesi talimatı verdi. Çalışmanın da birkaç gün içinde bitirilmesini istedi.

Kısacası…

Ankara’daki Bursa esnafı zirvesi Çavuşoğlu’nun girişimleriyle çok olumlu geçti. Şimdi Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile yapılacak ikinci görüşmede güzel haber bekleniyor.

 

Hızlı trene milletvekillerinden yakın takip

 

2.-yazi-icin-tcdd-genel-muduru-isa-apaydin,-mustafa-esgin,-refik-ozen,-zafer-isik.jpgKamuoyu hızlı tren olarak kabullendi, ama projede yük treni de var. Hatta, Anadolu’daki sanayi üretimini limanlara taşıyacak yük treni daha önemli.

Proje başladığından bu yana sorun yaşıyor. Son olarak Ekonomik Program çerçevesinde durduğunu bizzat Beştepe’nin yetkili isimleri dile getirdiler.

İşte…

Bu gelişmeleri yakından takip etmek için AK Parti Bursa milletvekilleri Mustafa Esgin, Refik Özen ve Zafer Işık birlikte TCDD Genel Müdürü İsa Apay’ın ziyaret ederek “projenin aksamamasını” istediler.

 

Anket yakın çıktı, Kılıçdaroğlu Adem Hoca’yla görüşülmesini istedi

 

3.-yazi-icin-adem-vural.jpgAnlaşılan o ki… Belediye başkan adaylarının bir kısmını belirleyen CHP, kalanları da açıklayıncaya kadar spekülasyonlar hiç bitmeyecek ve Ankara’dan neredeyse her gün yeni bir sürpriz haberi gelecek.

Nitekim…

Son haber de böyle ve yeni bir kulis söylentisi olarak hızla yayılıyor.

Söylenen şu:

Yaptırılan anketler CHP Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na sunulurken, sıra Bursa’ya geldiğinde Osmangazi’ye takılmış.

Söylenene göre…

“Osmangazi’de Bursa Milletvekilimiz Erkan Aydın’ın seçimi kazanacağını hesap ederek adaylığını düşünüyoruz, fakat bu ankete göre Adem Vural’la aralarında pek fark yok.”

Yine…

Anlatılanlara göre, bu sözünün ardından Vural’la ilgili bilgi almış. Sonra da düşüncesini dile getirmiş:

“Ankete göre, Erkan Aydın’la Adem Vural arasında pek fark olmadığına göre bir milletvekilimizi aday yaparak Meclis’te eksik kalmaya gerek yok.”

Şunu istediği konuşuluyor:

“Adem Hoca’yla Osmangazi adaylığını bir konuşup değerlendirme yapın.”

 

AK Parti adayları kolayladı, çifte temayül yapıyor

 

Ankara kulislerine göre, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın AK Parti Genel Başkanı olarak bizzat yürüttüğü Büyükşehir ve İl belediye başkan adaylarını belirleme çalışması sona yaklaşıyor.

Hatta…

Antalya, Gaziantep, Ordu gibi Büyükşehir’lerle “20’den fazla ilde belediye başkan adaylarının belirlendiği” konuşuluyor. Açıklamanın da bir-iki gün içinde yapılması bekleniyor.

Bu arada…

Pazar günü elektronik oylamayla temayül yapacak olan AK Parti, Salı günü de ikinci temayülü planlıyor.

 

MHP’de gençlik aşısı: Alışılagelmişin dışında siyasetle, dokunan parti

 

5.-yazi-icin-mhp-osmangazi-ilce-baskani-seyfi-seyfioglu,-mevlut-ozgu,-sait-ozturk.jpgGörüntü şu: Bu dönem en genç yönetim kadrosu MHP’de ortaya çıktı. Önce en genç İl Başkanı olarak Cihangir Kalkancı göreve başladı, onun bıraktığı Osmangazi’ye de en genç İlçe Başkanı olarak Seyfi Seyfioğlu atandı.

MHP Osmangazi İlçe Başkanı Seyfi Seyfioğlu ile Başkan Yardımcısı Mevlüt Özgü ve İlçe Sekreteri Sait Öztürk ziyarete geldiklerinde yol haritasını konuştuk.

Öncelikle…

Seyfioğlu, bugüne kadarki en yüksek ilgiyi yaşadıklarını söyledi.

Adaylık başvurularındaki yoğunluğu vurgularken belediye meclisi için “Elimizde dosya kalmadı” dedi, belediye başkanlığı için de içeriden-dışarıdan görüşmeler yaptıklarını söyledi.

Adayda aradıkları şunlar:

“Liyakatli, MHP davasına inanan, Ülkücüleri iyi temsil edecek, sorun değil çözüm odaklı çalışacak, vatandaşla iç içe olacak, halkın dokunmasına açık başkan adayı bulacağız.”

Hedefleri de şu:

“Yalnızca seçim zamanı değil, her zaman sahada olacağız. Hayatın her alanındaki konularla alışılagelmiş siyasetin dışına çıkacağız. Yaşayan parti olarak herkese dokunacağız.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.