1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Şehit ailesinden Mehmetçiğe: Birlik olursak kimse bölemez
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Şehit ailesinden Mehmetçiğe: Birlik olursak kimse bölemez

A+A-

Kampanyayı… Semih Peksert başkanlığındaki AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu düzenledi.

Amaç da…

Terör saldırılarının çok yoğun olduğu, şehit cenazelerinin arttığı bu süreçte askerlere moral vermek, halkın onlarla birlikte olduğunu hissettirmekti.

Bu amaçla…

Geçen hafta Ördekli Kültür Merkezi’nde mektup yazma etkinliği düzenlendi. Bursa’dan Mehmetçiğe Mektup adıyla duyuruları yapılan organizasyona çok sayıda kişi katıldı, o gün yüzlerce mektup yazıldı.

Sonra da…

AK Parti Osmangazi İlçe Gençlik Kolu yönetimi mektupları PTT’ye teslim edip Doğu ve Güneydoğu’daki kışlalarda vatani görev için silah altında olan Mehmetçiklere ulaşmalarını sağladı.

İşte…

Bu kampanyaya sürpriz bir katılım oldu: 1 ay önce Siirt’te şehit düşen Jandarma Çavuş Bahadır Aydın’ın ailesi.

Şehidin annesi Emine Aydın, babası Muhsin Aydın ve kardeşi Burak Aydın yazdıkları duygu dolu mektuplarla askerlere mesaj ilettiler.

Örneğin…

Anne Emine Aydın bizzat kaleme aldığı mektubunda duygularını şöyle dile getirdi:

Ben bir şehit annesi olarak bütün askerleri kendi çocuğum gibi görüyorum. Biz bir evlat kaybettik fakat sayısız evlat kazandık.

Ne zaman üniformalı bir asker görsem gözlerim dalıyor. Bu acı bitmeyecek bir acıdır.

Oralarda kendinize çok dikkat edin. Gönlünüz, bahtınız açık olsun. Hepinizin gözlerinden öperim.

Allah sizin ve milletimizin yar ve yardımcısı olsun.

Yanı sıra…

Şehidin babası Muhsin Aydın da duygularını şu satırlarla dile getirip Mehmetçiklere seslendi:

Türkiye’nin bu zor ve karışık zamanlarında sizler orada vatan için, bayrak için, milletimiz için gözünüzü kırpmadan zorlu şartlar altında yaşamınızı sürdürmektesiniz.

Sizlere HELAL OLSUN.

Benim oğlum asker oldu ve ebediyen asker olarak kalacak. Hepiniz Bahadır’sınız, hepiniz Mehmet’siniz, hepiniz çocuklarımızsınız.

Sizleri yanaklarınızdan öpüyorum. Dualarımız bütün askerlerle.

Bir mektup da Şehit Jandarma Çavuş Bahadır Aydın’ın kardeşi olan Burak Aydın yazdı. O da şöyle seslendi:

Her şeyden önce sizlere sevgi ve saygılarımı göndermek istiyorum. Benim abim çok sessiz, sakin bir insandı. Eminim hepiniz öylesinizdir.

Askerdeki herkes ana kuzusudur. Şehitlik çok yüksek bir mertebedir. Eğer abim şehit olmasaydı bile, karıncayı incitmeyen abim zaten cennetlikti.

Bütün askerler büyük-küçük hepiniz artık ağabeylerim ve kardeşlerimsiniz. Biz birlikte olduğumuz sürece kimse bizi parçalayıp bölemez.

Allah’a emanet olun.

Şehit ailesinin yazdığı 3 duygu dolu mektup da, değişik kışlalara gönderilmek üzere postaya verildi.

 

Ceyhun İrgil: CHP Türkiye’nin birleştirici gücü oldu

 

Seçimden 6 ay sonra seçimin yenilenmesi siyaset için bir ilk oldu, ama siyasetçi için de sıkıntılı bir süreç ortaya çıktı. En büyük sıkıntıyı ise 7 Haziran’da milletvekili seçilenler yaşıyorlar.

Çünkü…

Bir yandan yeni seçilmiş konumundalar, diğer yandan aday olarak yeni seçime hazırlanıyorlar. Örneği olmadığı için de ne yapacaklarını pek bilemiyorlar. O bakımdan ziyaretler yapıp, toplumla teması kesmemeye özen gösteriyorlar.

Bu konuda…

Yani toplumla temas konusunda en avantajlı isimlerden biri olan Dr. Ceyhun İrgil zaten yıllardır halkın içinde ve herkesin dokunabildiği biri. Şifa dağıtan bir sağlık neferi olarak insanlara sevgi yansıtmayı da başardığı için adım attığı her yerde onu tanıyan ve seven çıkıyor.

O bakımdan…

Zaten hep iç içe olduğu, içlerine dokunduğu insanların karşısına şimdi CHP Bursa Milletvekili olarak çıkıyor. Ayrıca, bayramlaşmak için ziyarete geldiğinde, Olay Gazetesi Genel Yayın Müdürü Engin Özpınar büyüğümüzle birlikte Tıp okumak için Bursa’ya adım attığı günden beri tanıdığımız Ceyhun İrgil’in hiç değişmediğini bir kez daha gördük.

Sohbette siyasi izlenimlerini sorduğumuzda, önce şunu anımsattı:

Seçimden bu yana yaşananlara bakıldığında; AKP ile MHP arasında, MHP ile HDP arasında, HDP ile AKP arasında ayrılıklar görülür.”

Tespiti şu:

Hepsiyle görüşen tek parti CHP. Herkesle bir araya gelebiliyor ve konuşabiliyoruz. Siyasi partiler arasındaki tek bağ biziz.”

Şu örneği verdi:

Pek kimse farkında değil, ama Yenişehir olaylarında araya CHP olarak biz girip toplumu yatıştırdık. Bunun daha pek çok örneği var, her yerde CHP devreye giren parti.”

Bir örnek daha verdi:

Genel Merkezimizin verdiği görevle Şırnak’a gittim. Orada konuştuğum biri ‘CHP ne büyük bir limanmış, şu an biz de ona sığınıyoruz’ dedi. Bu çok önemli bir yaklaşım ve düşünce değişimi.”

Buradan da şu sonuca vardı:

Bütün bu görüntüler şu sonucu ortaya çıkarıyor: CHP, Türkiye’nin birleştirici gücü oldu. Yaşadığımız süreç onu gösterdi.”

 

İrgil’e göre seçmen CHP’yi tercih edecek!

 

CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil sohbet sırasında, “Zaten yıllardır bu kentin her yerinde ve toplumun içindeyim” deyip şunu söyledi:

Bu kez seçmen bizi tercih edecek, bakın şimdiden yazın bir kenara.”

Gerekçesini de açıkladı:

Sayın Cumhurbaşkanı yerli ve milli olanları seçin diyor. Tayyip Bey’in söylediği bize uyuyor, çünkü bizim adaylarımızın tümü yerli ve milli.”

Şunu da ekledi:

Bulgaristan göçmeni de, kentin yerlisi de, dağlı da, Artvinli de… Kısacası, listemizde herkes var.”

 

2 Bakan avantajı: Biri CHP, biri MHP’nin törenine!

 

Siyaseten iki Bakan’lı liste risk, ama bayramlaşma programında AK Parti’nin avantajına dönüştü. Çünkü, yarınki bayramlaşmalar, 2 Bakan’a paylaştırıldı.

Programa göre, Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu ile İçişleri eski Bakanı Efkan Ala saat 14.00’te Merinos’ta yapılacak AK Parti bayramlaşmasına katılacaklar.

Bunun dışında, CHP’nin saat 12.00’de Özgen Çay Bahçesi’ndeki bayramlaşma programına Müezzinoğlu katılırken, Ala da saat 14.00’te Orman Çay Bahçesi’ndeki MHP bayramlaşmasında olacak.

Yanı sıra…

Eğridereliler, Besob, Bihmed, Batı Trakya derneklerine Müezzinoğlu giderken, Ala da Tümsiad, Müsiad, Erzurum Dernekleri Federasyonu’nda bayramlaşacak.

Müezzinoğlu esnafla, Ala da işadamlarıyla olacak.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.