1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Semt polikliniğimizi geri istiyoruz
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Semt polikliniğimizi geri istiyoruz

A+A-
Akpınar Mahallesi 1050 Konutlar’da  Çekirge Devlet Hastanesi Pilot Semt Polikliniği adı altında hizmet veren ve bizim için hastane niteliğindeki polikliniğimiz maalesef kapatıldı.
Hamitler, 1050 konutlar, Akpınar, Emek, Sanayi Bölgesi, Geçit ve Balat` ta devlet hastanesi veya polikliniği yoktur.Polikliniği kapatmanın bölge sakinlerine verdiği sıkıntıyı bir düşünün.
Pilot semt polikliğinde Dahiliye, Genel Cerrahi, Göğüs Hastalıkları , Çocuk Hastalıkları, Fizik Tedavi, Göz, Kadın Doğum, Nöroloji, Psikyatri, Cildiye bölümleri ile kan tahlilleri ve röntgen hizmetleri de veriliyordu. Pek çok Anadolu şehrinden fazla bir nüfus pilot semt polikliniğinden sağlık hizmetleri alıyordu. Halk bu sağlık hizmetlerinden mahrum edilmiştir. En yakın devlet hastanesi Çekirge Devlet Hastanesidir.
 
Semt polikliniğinin depreme dayanıklı olmadığı için kapatıldığı söyleniyor. Doğru olabilir ama önlem alınarak kapatılmalıydı. Polikliniğin konteynerde hizmet verileceği söyleniyordu. İki ay oldu hiçbir faaliyet yok.
Gerçekten buralarda yaşayanlar olarak pilot semt polikliğinin sağlık hizmetlerine çok ihtiyacımız var. Halkın en önemli ve en doğal ihtiyacı olan sağlık hizmetlerinin en yakın zamanda bizlere tekrar ulaştırılmasını ilgililerden rica ediyoruz.
Mahalle sakinlerince toplanmış imzalar bulunmaktadır. Saygılarımızla.
İlker YAŞAR
 
 
`23 Nisan` hizmetten mahrum mahalle
 
 
 
Nilüfer` in yeni yerleşim merkezlerinden 23 Nisan Mahallesi` ne ne olur artık bir el uzatın. Karanlık içinde işe okula gidiyoruz.  Hiçbir şey yok, sadece evler var ve yenileri yapılmaya devam ediyor.
Eksikleri o kadar çok ki. Say say bitmez. İnanın mahalle diyecek hiçbir şey yok. Okul, cami, pazar, park, kreş, yol, tretuvar, yağmur gideri vs. yoklar listesinin sadece bir kaçı. Resimde çizdiğim siyah çizgili yollarda  1 adet bile sokak lambası yok. Sadece bu bile başlı başına sorun. Hiç lambasız sokak ve yol olur mu?
Küçük Sanayi metro durağından işe okula gidiliyor. Her kuruma, birime yazdım fakat ilgilenen olmadığı gibi cevap veren de olmadı.
Bu çile ne zamana kadar sürecek
Yaşar ULUCAN
 
 
Kaldırım yapımı unutuldu
 
 
 
Beşevler Mah. Yıldırım Cad. Beşevler Metro istasyonun arkasında bulunan Yıldırım Sitesi ve Yüksel Sitesinin önünde bulunan alan Büyükşehir Belediyesi tarafından bir türlü bitirilemedi.  Fotoğrafta olduğu gibi bir yıldır bu iki sitenin önü beklemektedir. Kaldırım taşlarının yapılmamasından dolayı ortalık çöp, toz ve pislikten geçilmez hale geliyor. Nedense bu iki sitenin önü bir türlü bitirilemiyor. Kış aylarının gelmesi ile birlikte bu alanlar daha sıkıntı veren bir duruma gelecektir. Kaldırımın yapılmamasından dolayı  insanlar araç yolundan yürümek zorunda kalıyorlar.  Bu yolların yapılması için illa ki bir kaza mı olması gerekiyor? 
Yüksel ERDOĞAN
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.