1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Şimdi de "terör fırtınası projesi" devrede: Bunun adı PİÇ saldırısı
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Şimdi de "terör fırtınası projesi" devrede: Bunun adı PİÇ saldırısı

A+A-

Dikkat çekici bir süreç yaşıyoruz... 7 Haziran seçimleriyle birlikte PKK ve IŞİD'in neredeyse dönüşümlü yaptıkları canlı bomba terör saldırılarıyla kaos yaratılmaya çalışıldı.

Bunu...

15 Temmuz'daki darbe girişimi izledi. Sokağa çıkıp meydanları dolduran halk darbeyi önleyince, kaos isteyenler yeni projeler ortaya koymaya başladılar.

Nitekim...

İki haftadır Güneydoğu'da yaşanan saldırıları cuma günü Elazığ, Van ve Bitlis bombalı saldırıları izledi. Cumartesi gecesi Gaziantep'te kına eğlencesinde patlatılan çocuk canlı bomba hepimizi sarstı, içimiz bir kez daha kavruldu.

Soru şu:

Nasıl bir süreçten geçiyoruz ve kimler, neyi hedefliyorlar?

Cevabını, dün sabah sohbet ederken Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Gürsel Dönmez verdi.

Daha doğrusu...

Dr. Dönmez her zamanki gibi, olaylara farklı pencereden bakıp yorumladı:

"15 Temmuz Darbe Girişimi püskürtülünce, küresel odakların ülkemizde bir 'terör fırtınası projesi' başlattığını hep birlikte görüyoruz."

Adını da koydu:

"Bu bir PİÇ işi... PİÇ, Paralel İhanet Çetesi’nin kısaltması."

Tanımını da şöyle yaptı:

"PİÇ küresel bir örgüt. Zannedildiği gibi sadece ülkemizde ortaya çıkan bir yapı değil bu. Birçok devletin içinde farklı isimlerle yuvalanmışlar."

Ardından...

"2. Dünya Savaşı sonrası daha komplike bir örgüt yapısı kazandılar. Haklarında sayısız kitap ve makale yazıldı" dedi ve devam etti:

"Vatikan içinden gruplar, finans dünyasında gizli lobiler, masonik-ezoterik mahfiller ve bunların siyaset ve kültür dünyasındaki uzantıları ile kötü huylu kanser hücresi gibi her yerdeler."

Sonra da...

"Tüm dünya tehdit altında" dedi ve ekledi:

"PKK, FETÖ, DAİŞ ve DHKP-C gibi zombi örgütler küresel PİÇ'in yerel taşeronları."

Şunu vurguladı:

" Zombi benzetmesi abartı değil. Zihin bütünlüğünü ve sağlığını kaybetmiş zombilerle karşı karşıyayız. Bunların ikna veya tedavileri mümkün değil."

Son saldırıyı şöyle yorumladı:

"Cumartesi akşam saatlerinde Gaziantep'te sivil halka saldıranlar bu yapının tetikçisi. İzlerin bu tetikçi zombi gruplarından DAİŞ'i gösterdiğini Cumhurbaşkanımız açıkladı. Bu da gösteriyor şu ki, ülke olarak 'Küresel Piç saldırısı' altındayız."

Mesajı şu:

"Canımız çok yansa da Türkiye olarak bu saldırılar bizi yıldıramaz. Ancak bu PİÇ yapı eninde sonunda diğer toplumları da yakar."


 

Küresel kaos yakında Batı'yı perişan eder!

 

Uzun yıllar Avrupa ülkelerinde görev yapan Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Gürsel Dönmez iyi tanıdığı Batı için şu uyarıyı yaptı:

"Amerika, İngiltere, Almanya gibi ülkelerin parlamentoları kendi devlet aygıtlarına sızmış paralel ihanet çeteleri etkisiz hale getirmezlerse, küresel kaos onları da perişan eder. Bunu çok yakın gelecekte daha açık bir şekilde göreceğiz."

Kaygısı şu:

"Batılı vicdan sahibi aydın ve siyasetçiler henüz bu durumu idrak edemedi. Batılı toplumlar medya uyuşturmasıyla hiçbir şeyin farkında değil. Bundan kolay kurtulmaları mümkün gözükmüyor."


 

Sonbahar zor geçecek gibi gözüküyor

 

Başbakanlık Başdanışmanı ve Dış İlişkiler Başkanı Dr. Gürsel Dönmez cumartesi gecesi yaşanan Gaziantep saldırısını yorumlarken şunu söyledi:

"Biz bu şeytanlaşmış küresel yapıyı iyi biliyoruz. En son 15 Temmuz gecesi bu şeytanın başka bir yüzünü gördük."

Tahmini şu:

"Kritik günler ve haftalar yaşıyoruz. Sonbahar zor geçecek gibi gözüküyor. Bu şeytanî yapının zombileri yine saldırabilirler. Her yerde saldırabilirler. Her türlü saldırabilirler. 

Mesajı da şu:

"Onlardan korkmuyoruz. Biz buradayız ve dimdik ayaktayız."


 

Ecevit'le FETÖ arasında bağ kuran itirafçılara tepki!

 

​15 Temmuz darbe girişimi sonrasında, artık FETÖ olarak tanımlanan Fetullah Gülen'e yönelik televizyon programları devam ediyor. Bir zamanlar FETÖ'nün yakınında olup yolları ayrılan kimi isimler de konuk olarak katılıyorlar.

Genellikle...

Kamuoyunun FETÖ itirafçısı olarak kabul ettiği bazı konuşmacılar, katıldıkları programlarda bazı siyasetçilerin FETÖ ile irtibatlı olduklarını iddia ediyorlar. İddialarda eski başbakanlardan rahmetli Bülent Ecevit adı da geçiyor.

İşte bu duruma...

Ecevit'le siyaset yapmış bir isim olarak DSP Genel Başkan Yardımcısı Murat Özbilge tepki gösterdi.

Söylediği şu:

"Ne olduğu belli olmayan kişiler şunu çok iyi bilmeli ki; Mustafa Kemal Atatürk'ten sonra emperyalizme ve işbirlikçilerine karşı dik durabilen tek devlet adamıdır Bülent Ecevit."

Ardından...

Ecevit'in nazik kişiliği nedeniyle birlikte fotoğrafları olabileceğini anımsatıp, adını anan FETÖ itirafçılarını uyardı:

"Türk siyaset tarihinin dürüst halkçısını, o temiz devlet adamını kirliliğe alet edemezsiniz."

Bu noktada...

"Herkes iyi bilmeli ki, Milletçe üstesinden gelemeyeceğimiz hiçbir şey yok. Yeter ki birlik ve beraberliğimizi koruyalım" dedi ve ekledi:

"Yeter ki Atatürk milliyetçiliğinin, inançlara saygılı laikliğin, yurtta sulh ve cihanda sulhun ne kadar önemli olduğunu görelim. Yeter ki devletin birilerine yakınlıkla değil liyakatla yönetilmesi gerektiğini unutmayalım."


 

Kara incir üreticisini kurtarmak için her kapıyı çalıyor

 

Bursa'nın sembolü meyvelerden biri olan kara incir üreticisi bu yıl büyük bir mağduriyet yaşıyor. Çünkü ürününü satamıyor.

O nedenle...

Geçen yıl 5.5 liradan alıcı bulan kara incir bu yıl alıcı olmadığı için sezon açılışında 2.5 liraya indi. Şu sıralar 1.5 liraya bile alıcılar nazlanıyor.

Osmangazi Ziraat Odası Başkanı Hakan Ekim de bu durumu anlatabilmek için her kapıyı çalıyor. Geçen hafta AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bursa Milletvekili Mehmet Müezzinoğlu ile görüşüp üreticinin mağduriyetini anlatan Ekim hafta sonu da Karacabey'e gelen Türkiye Ziraat Odaları Birliği Genel Başkanı Şemsi Bayraktar'la görüştü.

Üreticinin mağduriyetiyle yakından ilgilenen Bayraktar bu konuyu Ankara'da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik ile birlikte Başbakan Binali Yıldırım ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletip çözüm isteyeceğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.