1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Sınıflar kalabalık, ikili sistem şart
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Sınıflar kalabalık, ikili sistem şart

A+A-
Bizler Kestel Şehit Polis İsmail Özbek okulu velileriyiz. Kestel TOKİ` de 2. etabın gelmesiyle beraber geçen yıl oluşan okul sorunu halen çözüme ulaşmadı. Öğrenci yoğunluğundan dolayı geçen sene okulun her odası derslik haline getirildi. Bundan dolayı bazı sınıflar küçük, bazıları büyük kaldı. Sınıflar gereğinden fazla mevcutla eğitime devam etti. İkili sisteme geçmeyerek yılı bu şekilde kapattılar.
Okuldaki sorunu halen çözemedikleri için bu yıl da bir çok sınıfta kapasitenin üstünde mevcutlarla ders işlemek zorunda kalıyorlar. Havasız ve sağlıklı olmayan dersliklerde başarıyı artırmak için öğretmenlerimiz ve çocuklarımız emek harcamaktadır.
Yeni okul yapılmadığı için ilk ve ortaokul aynı yerde, aynı zamanda ve aynı bahçede tenefüse çıkarak eğitimi sürdürmekte. İkili sisteme geçmekteki amaçlardan biri de ilk ve ortaokul çocuklarının beraber olmasını önlemekti. Görünün o ki okulumuz bu seviyeyi yakalama çabası içinde değildir. Bu konu acil olarak ikili sisteme geçerek çözülebilecekken, okul idaresi ve Milli Eğitim Müdürlüğü inatla tekli sistemde eğitime devam etmektedir.
Bu sorunun çözülmesini, çocuklarımızın başarısının artması ve sağlıklı ortamlarda eğitime devam etmeleri için yöneticilerimizden ikili sisteme geçmelerini talep ediyoruz. En kısa zamanda yeni okul yapılmasını istiyoruz. Biz okul velileri olarak sorun çözülene kadar mücadelemize devam edeceğiz.
Okul velileri
 
 
Böcek istilasına uğradık
 
Çekirge Mahallesi Bağlan Caddesi sakinleri olarak bir şikayetimizi dile getirmek istiyoruz. Bölgemiz sıcak su mevkii olduğundan dolayı özellikle bu yaz yeşil alan ve rogarlardan böcek istilasına uğradık. İnanın bir çok evin içerisinde dolaşmaya başladılar ve çocuklarımıza zarar verecekler diye uyuyamaz duruma geldik. Belediye yetkililerinden bölgemizde inceleme yapıp acil ilaçlama yapmasını bekliyoruz  Saygılarımla
Erdal Aksu
 
 
Akpınar` ın yolları bozuldu
 
Yaklaşık 3 hafta önce Akpınar Mahallesi`nde yol onarım çalışması yapıldı. Asfalt döküldü yoldaki çukurlara ama; uzun yıllardır yama yapılageldiği için yolda çok fazla farklı seviyeler ve derin rögar kapakları bulunmaktadır. 2014 yılında Bursa şehrine yakışmayan bu ana ve ara yolları kime bildirmek gerekiyor. Yoldan sorumlu yetkililer bu yolları hiç mi kontrol etmiyor yoksa bu kalitesiz yollar onlar için yeterli mi geliyor? 2014 yılında Bursa` da merkez ilçede olan bu yollara inanamıyorum. Türkiye`nin her yerine duble yol yapılırken mahallemizdeki yolların bu derece bozuk olması insanları üzmektedir.
Kemal Mengüllüoğlu
 
 
Elektrik direği binadan uzaklaştırıldı
 
 
Gazetenizin 19 Eylül 2014 tarihli sayısında köşenizde yer alan ‘Elektrik direği evimin duvarına yapışık’başlığıyla hizmet alanımıza giren bir şikayete yer verilmişti. Yazıda Tekin Ayva adlı vatandaş Kestel İlçesi Kale Mahallesinde evinin bulunduğu binaya yakın mesafedeki elektrik direğinin uzaklaştırılması talebinde bulunmaktadır.
Yayınlanan şikayet ilgili birimlerimizce incelenmiş olup, bahsi geçen elektrik direği Küçük Ek Tesisler yatırım programımız kapsamında Yıldırım İşletme Müdürlüğümüze bağlı teknik ekiplerce yapılan çalışmada binadan uzaklaştırılmıştır.
Uludağ Elektrik Dağıtım olarak; halkımızın problemlerinin bize ulaşmasında aracılık ettiğiniz için sizlere, problemin tespitindeki yardımlarından dolayı okurlarınıza teşekkür ederiz. Halkımızın sesine kulak vermeye devam edeceğiz.
ULUDAĞ ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.
Kurumsal İletişim Müdürlüğü
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.