1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Sınır nöbetine mektup yazdı, Mehmetçikten telefon geldi!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Sınır nöbetine mektup yazdı, Mehmetçikten telefon geldi!

A+A-

Yılın son günleriydi… AK Parti Bursa eski Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu 3 gün önce dünyaya gelen dördüncü torununu görmek ve koklamak için İstanbul’a gidiyordu.

Aynı zamanda iyi bir şair olan Anbarcıoğlu, her zaman yaptığı gibi Topçular-Eskihisar arabalı vapurunda otobüsten indi, deniz üstündeki martılarla yarenlik etti.

Bazen simit attı, bazen şiir okudu. Martılarla yarenliği bitirip otobüse dönmüştü ki cep telefonu çaldı.

Telefondaki ses, “Abi ben Şırnak’tan arıyorum, Faruk Anbarcıoğlu ile görüşmek istiyorum” dedi.

Siyasetçi kimliğiyle vatandaştan gelen ve yardım isteyen telefonlara alışkın olan Anbarcıoğlu yine böyle bir arama bekliyordu.

Fakat…

Buyrun benim” demesiyle birlikte telefondan kulağına gönlünü titreten duygusallıkta cümleler geldi:

Abi sizi şu anda Şırnak’ta sınırdan arıyorum. Bize mektup yazmışsınız. Şimdi arkadaşlarla birlikte okuduk ve çok sevindik. Mektubu da koğuşun girişindeki panoya astık. Bizi buralarda hatırladığınız için çok mutlu olduk.”

Arayan…

Sözlerini “Sizi teşekkür etmek için arıyorum” diyerek bitirdi.

Hiç ummadığı anda gelen telefon Faruk Anbarcıoğlu’nu çok duygulandırdı. “Yazdığınız mektup üzerine sınır nöbetinden telefon gelince ne hissettiniz?” sorumuza aynı heyecanı ve duyguyu yaşayarak şu cevabı verdi:

Hayatımın en mutlu telefonlarından biriydi. Anlatamam ki…”

O mektubu…

24 Eylül 2015 günü bu sütunlardan duyurduğumuz gibi AK Parti Osmangazi Gençlik Kolu Başkanı Semih Peksert’in organizasyonuyla yazmıştı.

Şehit cenazelerinin yoğunlaştığı dönemde Peksert ve yönetim kurulundaki arkadaşları, Ördekli Kültür Merkezi’nde Mehmetçik için mektup etkinliği düzenlemişler, yazılan mektupları da sınır karakollarına postalamışlardı.

Mektup yazanlardan biri de Bursa eski Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu’ydu. Askerlere moral vermek amacıyla kaleme aldığı mektup üzerine teşekkür için arayan Mehmetçik’le sohbet ettiler.

Kapatırken de terhis olduklarında Bursa’ya davet etti.

Bu arada…

Sınırdan arayan Mehmetçik de küçük bir şaşkınlık yaşadı. Çünkü, kendisine ulaşan mektuptaki imzanın bir milletvekiline ait olabileceğini düşünmemişti.

Görünen o ki…

AK Parti Osmangazi Gençlik Kolu’nun organizasyonu, sınırda nöbet bekleyen askerler için gerçekten moral kaynağı olmuş. Yani, amaca ulaşılmış.

 

Amatör grupla 82. kez sahneye çıkıyorlar

 

Yayınlanmış şiir kitapları olan AK Parti Bursa eski Milletvekili Faruk Anbarcıoğlu bir yandan da gençlerden oluşan amatör bir toplulukla rekora koşuyor.

Çünkü…

Erdinç Ertüzün’ün uyarladığı Bir Destandır Çanakkale şiiri gençlerden oluşan amatör tiyatro topluluğu tarafından sahneleniyor. Topluluk Çanakkale Valiliği’nin davetiyle Çanakkale’de bile gösteriyi sahneledi.

Geçen hafta İnegöl’de 81. kez sahnelenen gösteri, 9 Ocak akşamı da Merinos’ta AK Parti İl Gençlik Kolları’nın organize ettiği gecede 82. kez sahnelenecek.

 

Cumhurbaşkanı ve Başbakan birlikte tabuta omuz verdi


 
 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı farklı kılan özellikleri var. Bunların başında doğallığı ve değer verdiklerine vefası kendiliğinden öne çıkıyor.

Nitekim…

Suudi Arabistan gezisi sırasında, beraberindeki heyette yer alan Yeni Akit Gazetesi Genel Yayın Koordinatörü Hasan Karakaya’nın Medine’de geçirdiği kalp krizi nedeniyle yaşamını yitirmesine çok üzüldü.

Değer verdiklerinden olan rahmetli Karakaya’nın cenazesini uçağına alıp Türkiye’ye getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan ertesi gün de İstanbul’daki cenaze namazında Başbakan Ahmet Davutoğlu ile birlikte tabuta omuz verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan daha sonra da mezar başında Bakara Suresinin ilk beş ayetini okudu. 

Bu arada…

Basın dünyasını ve Yeni Akit okurlarını üzen vefat nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı da taziye mesajı yayınladı.

Biz de…

Hasan Karakaya’ya Olay ailesi adına Allah’tan rahmet, ailesine ve okurları adına da Yeni Akit yönetimine başsağlığı diliyoruz.

 

Bu çağrıya destek yağıyor: İtfaiyeye helikopter gerekiyor

 

Çağrıyı… Bu sütunlardan 30 Aralık 2015 günü, yani yılın sondan bir önceki günü şu satırlarla dile getirdik:

Bursa büyümeye devam ediyor. Büyürken yapılaşma modeli de o yapıların kullanım şekli de değişiyor. Yüksek binalar çoğaldı. Bağlı olarak, yangınların çıkış nedenleri başta olmak üzere teknik özellikleri de değişim içinde.

O nedenle…

İtfaiyemizin de değişime ayak uydurması gerekiyor. Uzun merdivenli araçlar elbette önemli. Fakat artık Bursa için yangın söndürme helikopteri gerekli.

Yazdıklarınıza değişik kesimlerden destekler geldi. İçlerinden biri, desteğin ötesinde girişimiyle dikkat çekiyor.

O kişi…

Osmangazi Belediye Meclisi MHP Grubu Sözcüsü Cemil Aydın.

Üstelik…

Yanan köyler ve fabrikaları anımsatarak Osmangazi Belediye Meclisi’nde dile getirmiş. Söylediği şu:

Yaz aylarında ormanlarımızla birlikte ciğerimiz de yandı. Bu tür yangınlara karadan bir yere kadar müdahale edilebiliyor. Ayrıca yüksek binalarımız ve sanayi bölgelerimiz çok geniş bir alanda çoğaldı. Uludağ başlı başına önemli bir merkez.”

Şunu savunuyor:

Bursa’nın yangın felaketi yaşamamak için söndürme donanımını elden geçirmesi gerekiyor. Belki her gün kullanılmayacak, ama artık yangın söndürme helikopteri Bursa için kaçınılmaz hale geldi.”

Muhalefet partisi sözcüsü olarak şunu da ekledi:

Bu konuda her türlü desteği vermeye hazırız.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.