1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Spor Bakanı Kılıç söz verdi: Timsah Arena’ya milli maç
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Spor Bakanı Kılıç söz verdi: Timsah Arena’ya milli maç

A+A-

Dolu dolu bir programla planlanan Ankara Harekâtı’nın ilk günü verimli geçti. AK Parti İl Başkanı Cemalettin Torun ve İl Yönetim Kurulu dün sabah güne Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, İçişleri Bakanı Efkan Ala ve Bursa milletvekilleriyle kahvaltılı toplantı yaparak başladı.

İlk toplantıda…

Bursa’nın genel konuları ve sorunları ana hatlarıyla ele alındı.

Ardından…

Bu sütunlarda dün aktardığımız gibi, TBMM’ye geçen ve AK Parti Grup Toplantısı’na katılan AK Parti Bursa İl yönetimi, toplantı sonrası Başbakan Ahmet Davutoğlu ile kısa da olsa bir görüşme yaptı.

Yanı sıra…

Yine Grup Toplantısı sonrası Çevre ve Şehircilik Bakanı Fatma Güldemet Sarı ile bir araya gelen AK Parti İl Başkanı Torun ve yöneticiler, Bursa için çok ciddi sorun olan kaçak yapılarak elektrik ve su bağlanması konusunu gündeme getirdiler.

Görüşmede…

Seçim kampanyalarında sözü verilen yasanın önemine dikkat çektiler.

Bakan Sarı da, söz konusu yasanın hazırlanıp Başbakanlığa gönderildiğini ve Bakanlar Kurulu’nda imzaya açıldığını belirterek “Vatandaşa verdiğimiz sözü yerine getiriyoruz” dedi.

Bu arada…

TBMM’de Grup Toplantısı sonrası görüşmelerinde AK Parti İl ve yöneticileri Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç’la da görüştüler.

İl Başkanı Torun’un “Sayın Bakanım… Bursa’mıza kazandırdığımız Timsah Arena’yı nasıl buldunuz?” sorusuna Bakan Kılıç şu cevabı verdi:

Çok güzel bir stadyum olmuş. Stada da, ambiansına da bayıldım. Çok etkileyici buldum.”

Bunun üzerine…

Torun da son dönemde Bursa’nın beklentisi haline gelen isteği dile getirdi:

Bu güzel stada milli maç çok yakışır. Milli takımımızın Bursa’da Timsah Arena’da maç oynamasını çok arzu ediyoruz.”

Aldığı cevap mutluluk verdi:

Biz de düşünüyoruz zaten. Fakat önce grup maçlarının belli olması lazım. O belli olduktan sonra Bursa’ya da milli maç programımızda yer alıyor.”

Akşam saatlerinde AK Parti Genel Merkezi’nde Teşkilat Başkanlığı’nda yapılan görüşmelerin ardından AK Parti Bursa heyetini bugün de yoğun bir gündem bekliyor.

Çünkü…

Dün sabah olduğu gibi bugüne de 2 Bakan ve milletvekilleri yanında Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin katılımıyla yapılacak kahvaltılı toplantıyla başlanacak.

Bu toplantı, daha önce kararlaştırılan Ankara’daki aylık koordinasyon toplantısı olacak.

Torun ve Altepe daha sonra Başbakan Ahmet Davutoğlu başkanlığında yapılacak AK Parti İl Başkanları toplantısına katılacaklar. 

 

 

Gürsel Dönmez imza gününe geliyor

7 Haziran seçimlerinde AK Parti Bursa listesinden milletvekili adayı olan Başbakanlık Başdanışmanı Dr. Gürsel Dönmez hafta sonu şiir kitabı için düzenlenen imza gününe katılmak üzere Bursa’ya geliyor.

Daha önce, dünyaca ünlü piyanist Tuluyhan Uğurlu ile birlikte Merinos’ta “duygu yüklü çağdaş ürperişler” olarak tanımladığı şiir dinletisi sunan Dr. Dönmez bu kez Kitap Fuarı kapsamında 26 Mart Cumartesi ve 27 Mart Pazar saat 13.00-18.00 arası kitabı Saf Siyah’ı okurlarına imzalayacak.  

 

 

Başbakan Davutoğlu’nun eşine aile fotoğrafı işli halı!

 

Bursa’da siyaset yapanlar, özellikle de AK Parti’de siyaset yapanlar Deniz Üzülmezi’i bilirler. Sokağın nabzını tutan anket çalışmalarıyla tanınan Deniz’in bir ayağı da Ankara’da.

Başta AK Parti Genel Merkezi olmak üzere, tüm partilerin genel merkezlerinde onu tanıyanların sayısı çok fazla. Yine TBMM kulisine girdiği zaman milletvekili ve Bakanların pek çoğu ona adıyla seslenirler.

Girgin yanıyla da herkese kolay ulaşır. Sürprizler yapmayı da sever.

İşte…

Böyle bir sürprizi önceki akşam Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun eşi Dr. Sare Davutoğlu’na yaptı ve Gaziantep’te özel olarak dokuttuğu, üzerinde Davutoğlu Ailesi fotoğrafının işli olduğu halıyı armağan etti.

AK Parti Genel Merkezi’nde, İzmir Milletvekili Nükhet Hotar ile Başbakan Danışmanı Zeynep Karahan Uslu’nun da bulundukları ortamda takdim edilen özel halı Dr. Sare Davutoğlu’nun çok ilgisini çekti.

Bu arada…

Deniz Üzülmez bir sürpriz daha yaptı. Başbakan Ahmet Davutoğlu’nun 1 Kasım seçimi öncesinde miting için geldiği Bursa’da Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik’in babasının evine yaptığı ziyaret sırasında çekilen ve kucağında Bakan Çelik ile ağabeyi Osman Çelik’in torunlarının olduğu fotoğrafın işlendiği halıyı da takdim etti.

Halıyı görünce “Faruk Bey’in torunları mı?” diye soran Sare Davutoğlu daha sonra “Ahmet Bey bu halıyı Faruk Bey’e verir” dedi.

 

 

İngilizlerin tuhaf ilgisi!

 

Televizyonlarda haberi ağzımız bir karış açık izledik. İngiltere’nin parlamentosu Avam Kamarası’nda milletvekilleri “Suriyeli sığınmacılar için Türkiye güvenli bir ülke mi?” diye sormuşlar.

Başbakan Cameron da yaptığı konuşmada, “Türkiye çok güvenli bir ülke” demiş ve Türk dostu olduğunu bir kez daha göstermiş.

Gülelim mi, ağlayalım mı karar veremedik.

İngiliz milletvekilleri “sığınmacıların güvenliği” için duyarlı ve kaygılıysalar eğer, hepsini İngiltere’ye gönderelim kendileri güvenli ortam sağlasınlar.

Ne dersiniz?

 

 

Suriyeli mülteci anlaşmasına Koçdemir’den uyarı var

 

​Avrupa Birliği ile yoğun görüşmeler sonucu kabul edilen Suriyeli mülteciler anlaşmasına MHP Bursa Milletvekili ve TBMM Avrupa Birliği Komisyonu Üyesi Kadir Koçdemir itiraz etti.

Daha doğrusu…

Koçdemir, çetin pazarlık süreciyle varılan ve “iade edilen her Suriyeli mülteciye karşılık bir mültecinin gönderilmesi” şeklinde tanıtılan anlaşmanın hukuki sorunlar içerdiğini söyledi.

Dikkat çektiği noktaysa şu:

İade devlete kalmış bir şey değil. Eğer iade edilen mülteci uluslararası mahkemelere, örneğin Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’ne başvurursa iadeyi iptal ettirir ve kesinlikle geri döner.”

Şunu da ekledi:

Zaten Birleşmiş Milletler de AB ile Türkiye arasındaki anlaşmanın açıklanmasından sonra tarafları uyardı. Bu anlaşmanın BM Mülteci Hukuku ve Avrupa Hukukuna aykırı olduğunu söylediler.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.