1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Taşeron örgütlerin Türkiye üzerinden dünyaya mesajı!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Taşeron örgütlerin Türkiye üzerinden dünyaya mesajı!

A+A-

Binali Yıldırım’ın yeni hükümeti kurduğu günlerdi… Siyaset gündeminin Ahmet Davutoğlu-Binali Yıldırım değişikliğine odaklandığı günlerde AK Parti Bursa Milletvekili Hüseyin Şahin’le sohbet ediyorduk.

Önümüzde nasıl bir yol var, neler değişecek?” diye sorduğumuzda Şahin net bir ifadeyle şunu söyledi:

Türkiye dış politikasının paradigmaları değişecek. İsrail, Mısır, Rusya gibi sorun yaşadığımız ülkelerle yeni bir sürece girilecek.”

Gündemdeki gelişmeler o değişimin başladığını gösteriyor.

Nitekim…

İsrail’le yaşanan krizin sonlandırıldığı ve anlaşmaya varıldığı açıklamasının olduğu gün Rusya’dan da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın gönderdiği mektuba sıcak yaklaşım açıklaması geldi.

Hemen ertesinde…

Yani önceki gece de Türkiye’nin en büyük kenti İstanbul’da, Türkiye’nin en büyük havaalanı olan Atatürk Hava Limanı’nda terörist saldırısı yaşandı.

Üstelik…

Avrupa’nın en iyi korunan 3 havaalanından biri olan ve yolcu kapasitesi ile dünya sıralamasında yer alan Atatürk Hava Limanı’na yapılan saldırı, terör tekniği bakımından yeni uygulamalar geliştirildiğini gösteriyor.

Örneğin…

İlk kez üç canlı bombalı tim görüldü. Canlı bombanın kendini patlattığı eylemler yerine, önce silahla tarayan canlı bombalar sonra kendilerini patlattılar ve bu da yeni eylem şekli oldu.

Gerçi…

Başbakan Binali Yıldırım gece yarısından “ilk bulguların IŞİD terör örgütünü gösterdiğini” söyledi, ama terör örgütünün adının artık çok da önem taşımadığı görülüyor. Çünkü, amaç öne çıkıyor ve terör örgütleri de bu amaç için taşeronluk üstleniyorlar.

Anımsarsak…

İstanbul’da Sultanahmet’te patlayan bomba Alman turistleri hedef alıyordu. Yine İstanbul’da Beyoğlu’nda patlayan bombanın hedefinde İsrailli ve Arap turistler vardı.

Bu kez de…

Sorun yaşanan iki ülkeyle krizlerin aşıldığı, Rusya Devlet Başkanı Putin’in de “Rus turistlere Türkiye kapısını açma açıklaması” yaptığı günün öncesindeki akşam en büyük havaalanının Dış Hatlar Terminali gelişi hedef alındı.

Hatta…

Avrupa Birliği’nden çıkma kararı alan İngiltere’nin geçenlerde Türkiye’ye “askeri bazı konularda birlikte hareket etme” önerisini de buna katmak gerekir.

Kısacası…

Mesajı çok olan bu saldırı bir kez daha aynı sonuca çıkıyor:

Türkiye ne zaman uluslararası alanda bir şeyler yapma noktasına gelse, birileri devreye giriyor ve taşeron terör üzerinden kanlı mesajla uyarıyor.

Çünkü, maksat başka.

 

Her patlama sonrası akla önce güvenlik geliyor

 

Yolcuların sıvı ilaç bile sokamadıkları; Avrupa’nın en iyi korunan havaalanı Atatürk Hava Limanı’na 3 teröristin ellerinde uzun namlulu silah, vücutlarında kilolarca bombayla nasıl girebildiler?

Şurası bir gerçek ki…

Silahlı terörist, eylemini bitirdikten sonra kaçmayı da planlıyor, ama canlı bomba için dönüş yok. O nedenle daha acımasız oluyor.

Kaldı ki, havaalanında polisle silahlı çatışma var. Muhtemel ki, amaçladıkları yere ulaşamadılar.

Hatta…

Canlı bombayı vuran, fakat şehit olduğu anlaşılan polisin yaptığı tam bir kahramanlık. Yine de, zafiyet olmasa bunların yaşanmayacağı da gerçek.

 

Avrupa’nın destek verdiği terör mazlumları için çadır

 

Avrupa ülkeleri ilginç bir zamanlamayla Türkiye’yi soykırım iddialarında bulunurken, tarihin en büyük soykırımlarını da bizzat kendilerinin yaptığını unutuyorlar.

Dahası…

Bir yandan terörü kınarmış gibi yaparken, diğer yandan terör örgütlerine kolaylık sağlayarak destek veriyorlar.

Nitekim…

Daha geçen ay Belçika’nın başkenti Brüksel’de Türk liderlerin konuşma yaptığı salonun tam karşısındaki parka terör örgütü PKK çadırı kurulmasına izin verdiler.

Oysa…

Aynı Belçika, geçmişte Kral II. Leopold’un 1900’lü yılların başında Kongo’da 10 milyonun üstünde Kongolu’nun ölümüyle soykırım ötesi bir zulüm yaptığını unutuyor.

İşte bunu unutmayanlar da var. Unutmayanlardan biri de AK Parti Mudanya Gençlik Kolu Başkanı İzzet Dursun.

Nitekim…

Kongo’nun bağımsızlığının yıldönümü olan 30 Haziran’da Avrupa’nın neden olduğu terör ve soykırımın mazlumları için farklı bir etkinlik düzenledi.

Buna göre…

Brüksel’de PKK çadırına izin veren Belçika’ya karşılık, bugün saat 10.00’da Mudanya’da, BUDO iskelesinin karşısındaki Atatürk Anıtı yanında Kongo Mazlumları Çadırı kurulacak.

Dursun dün sohbet ederken, “Avrupa kendi geçmişine bakmayıp bize olmayan suçları isnad ediyor. Günümüzde yaşananlar da terör konusundaki iki yüzlülüklerini sergiliyor. Biz de Mudanyalı AK Gençler olarak Kongo için kuracağımız çadırla mazlumların sesi olacağız” dedi.

 

Altepe’nin Mudanyalı gençlerle sahur buluşması

 

Burgaz’da balkonda oturmuş, televizyonda İstanbul patlaması haberlerini izliyorduk. Birden Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe’nin sesi gecenin sessizliğini bozdu.

Gece saat ikiye geliyordu ve “Hayırdır inşallah” derken, yat limanı içinde toplanan kalabalığa Altepe’nin konuşma yaptığını fark ettik.

Meğer…

AK Parti Mudanya Gençlik Kolu Başkanı İzzet Dursun ve arkadaşları, ramazan başladığından beri her gün bir mahallenin geçleriyle sahur yapıyorlarmış. Burgaz Mahallesi’nde 400 gencin katıldığı sahura Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ve Mudanya İlçe Başkanı Murat Ünal’ı da davet etmişler.

Gençlerin sevgisini görünce, Altepe’nin de sahur vakti boşuna gelmemiş olduğunu anladık.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.