1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Tebligat mağduru olmak
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Tebligat mağduru olmak

A+A-

Yaşadığım sorunlar zamanında vatandaşa gönderilmeyen tebligatlarla ilgili. Bunun mağdurlarından birisiyim. Bir çok vatandaşın da eline ulaşmayan, zamanında gelmeyen tebligat mağduru olduğunu düşünüyorum.

Neredeyse 40 yıldır aynı adreste oturmaktayım. SGK 17 yıl önce işçi prim borçlarından dolayı kalan küçük bir borcu zamanında bana göndermeyip, yanlış bir adrese yollamış. Haliyle haberim olmadı. Kurum daha sonra bir gazetede ilan yayınlatıp zaman geçtikten sonra icra takibini başlatmış. Konudan emekli maaşımdan kesildikten sonra haberim oldu. Dava açtığım halde haksız bulundum.

Yaşadığım ikinci olay da şu: 2000 yılında belediyeye bütün borçlarımı kapattım. Bundan 2 ay önce 1998' den kalma Çöp Vergisi borcu olduğu söylendi. Asıl borç 170 Tl. Faiziyle birlikte 1470 Tl olmuş. Çöp vergisi kalkalı uzun zaman oldu. Halen bu para benden istenmekte.

Başka kurumlarda da yöntem aynı şekilde. Tebliğ zamansız çıkarılmakta. Memurların unuttuğu tebligatlar yıllar sonra yüksek faizlerle önünüze gelmekte. Vatandaşlar faiziyle birlikte büyük borçla karşı karşıya kalmakta. Hiç olmazsa bundan sonra yeni mağdurlar yaratılmaması için çalışılsın.

İsminin yayımlanmasını istemiyor

 

Ulaşım gün içinde durdu

 

Nilüfer Hasanağa' da bulunan Organize Sanayinin ve Görükle Sanayi'nin Görükle göçmen konutları Hasanağa Toki' nin arasında bulunan ulaşımı gün içlerinde tamamen durdurulmuştur. Akşam ve sabah olmak üzere ikişer tur yapılıyor ancak bu yeterli olmuyor.

Hasanağa Mahallesi içinden de sanayiye ulaşım yok. Mahalle içine ulaşan insanlar yaklaşık bir buçuk km yürümek zorunda kalıyorlar. İş müracaatı yapacak olanlarla, geç kalanlar ve izinli olanlar için Ulaşım Dairesi' nin acil bir çözüm yapması gerekmez mi?

Nevzat BİRCAN

 

Çevre yolu giriş tabelası yok

 

Ankara'dan Bursa yönüne gelişte Otosansit köprülü kavşağına gelmeden önce çevre yoluna yani İstanbul istikametine dönüş ibaresini gösteren yan yola yönlendirici karayolları tabelası yok. Sadece kamyon ve tırlar için mecburi istikamet uyarı tabelası var. Bu tabelayı takip ederek köprülü kavşağa ulaştıktan sonra İstanbul yönünü gösteren sağa dönüş levhalarını görebiliyorsunuz. Bir Bursa'lı olarak bu noktada çevre yoluna girişi bulmakta zorlanırken çevre illerden gelenlerin farkında olmadan şehir trafiğine yönlenmesi kaçınılmaz.

Tamer ORAL

 

Tarihi doku bozulmasın

 

Alipaşa Mahallesi' nde Veledi Habib Camisinin yakınında kazı çalışması yapılmakta. Tarihi dokunun yapılan kazıdan dolayı bozulmasından endişe ediyoruz. Burada ifade edildiğine göre bir huzur evi yapımı söz konusu. Caminin yanındaki alan eski tapularında zikir bahçesi olarak görülmektedir. Bahçenin içinde mezarların da olduğu söyleniyor. Çalışmaların tarihi dokuya zarar vereceği düşüncesinin yanısıra, yapılacak binanın mahallede hava sirkülasyonunu önleyeceği kaygısını da duyuyoruz. Yetkililerden bir açıklama bekliyoruz.

Alipaşa Mahallesi Sakinleri

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.