1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Telekom kapakları tehlike saçıyor
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Telekom kapakları tehlike saçıyor

A+A-
Türk Telekom`un kapaklarında ve dolaplarında gözlemlediğim olumsuzluklara değinmek istiyorum.
Genellikle yuvarlak, bazıları dikdörtgen olan kapakların hemen hemen %98` i kulpsuz (menteşesiz). Bu kulpsuz (menteşesiz) kapaklar çalınma riskine sahip. Çalınınca içine düşme, ölüm, sakat kalma, maddi hasar oluşması tehlikesi mevcut.
 
Telefon dolaplarına gelince: Eski tip telefon dolaplarının neredeyse %99’u açık veya hasarlı olduğu için aralık. Bu eski tip dolap kapakları kendinden kilitli olduğu halde bozuk olabilir veya kilitlenmemiş (kapaklar açılabiliyor). Eski tip dolap kapaklarının tamamına sonradan asma kilit takılabilir. İlave düzenek takılmış olsa da asma kilit yok (kapaklar açılabiliyor). Düşük gerilim elektrik olduğu için insanı çarpma veya öldürme tehlikesi yok. Aralık duran kapaklardan yağış suyu girip arıza yapma riski var. Dolap kapakları açılabildiğinden, isteyerek veya istemeden zarar verilebilir. Arıza oluştuğunda bedeli müşteriden alınarak giderilmesi uygun değil. Bazı uydu dolaplarının ise kilitleri uygun değil.
Şevket ÇETİN
 
Büyükşehir` den 1/GY cevabı
 
 
31/08/2014 tarihli Olay Gazetesi’nde “Güzelyalı`dan dönüş çilesi“ başlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Tüm büyükşehirlerde olduğu gibi toplu taşımada zirve saatlerde, gün içi hizmet konfor seviyesinin tam olarak sağlanması mümkün olamamaktadır. Güzelyalı – Emek güzergahında hizmet veren hat 1/GY araçları zirve saatlerde karşılıklı olarak 10 dakika sefer sıklığında çalışır. Sefer sıklığı arttırılması ve benzeri talepler, bütünleşik bilet sistemi verileri üzerinden takip edilmekte olup, gerekli önlemler filo uygunluğu gözetilerek alınmaktadır. Bursaray’da sefer sırasında arızalanan trenler, seferden alınarak, Bakım Merkezine çekilmektedir. Bu nedenle ve eldeki yedek araç sayısına bağlı olarak, zaman zaman, üçlü tren dizisi ile sefere devam edilmek zorunda kalınabilmektedir. Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü
 
Demirtaş` ta yol ve otopark sorunları
 
Demirtaş`ta yeni yapılan Şehit Jandarma Er Halil Çimen İlkokulu etrafındaki yollar çamur deryası gibi. Bu yollara en kısa süede el atılması asfaltlaması gerekiyor. Çocuklarımızı okula götürüp getirirken çamur içinden geçmek zorunda kalıyoruz.. Zaten bu bölge plansız yapılaşmalar nedeniyle 5 sene sonra kentsel dönüşümden bahsedilecek duruma gelir.
 
Yeni yapılan binaların hiç birisinde otopark yok. Belediyece planda görülen otoparklar da mülkiyet problemi nedeniyle yapılamıyor. İleride bu konuda çıkacak otopark problemleri hayli sıkıntı yaratacaktır..Binalarda otopark olarak görülen yerlere araba girmesine de imkan yok. .
M.S
 
Izgara yol seviyesinden yüksek
 
Hamitler Mahallesi 29. Aydın Sokak (Neşet Ertaş Caddesi) üzerinde bulunan Ali Bostancı 7. Etap önündeki yağmursuyu ızgarası yol seviyesinden yüksek. Her yağmurdan sonra yol üzerinde adeta bir göl oluşuyor. Bu durumun önüne geçmek ve doğabilecek başka tehlikeleri önlemek için durumu BUSKİ` nin dikkatine sunuyorum.
Osman Uğur ÇELEBİ
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.