Trump’ın yeğeni: ‘Amcam yalancı bir narsist’

ABD Başkanı Donald Trump’ın yeğeni Mary Trump’ın yazdığı ‘Çok Fazla ve Asla Yeterli Değil: Ailem Dünyanın En Tehlikeli Adamını Nasıl Yarattı?” (Too Much and Never Enough: How My Family Created the World’s Most Dangerous Man?) kitabından bazı bölümler Salı günü Amerikan medyasına yansıdı.

Trump’ın yeğeni: ‘Amcam yalancı bir narsist’
HABERİ PAYLAŞ

Mary Trump 14 Temmuz’da yayımlanması planan kitapta, amcası Donald Trump’ı babasının baskısı altında ‘yalancı bir narsist’ olarak tanımlıyor.

Kitabın New York Times gazetesinde yayımlanan bölümlerine göre, ‘hile yapmanın amcası için bir yaşam stili” olduğunu belirten Mary Trump, Donald Trump’ın kolejde okurken Pennsylvania Üniversitesi’ne bağlı Wharton Okulu’na girebilmek için kendisinin yerine sınava girmesi için başkasına para verdiğini iddia ediyor. Trump’ın kendisini gerçekte olduğundan daha iyi gösterebilmek için ‘yalan”ı kullandığını öne süren Mary Trump, amcasını ‘kibirli ve sabit fikirli bir cahil” olmakla suçluyor.

Beyaz Saray Sözcüsü Kayleigh McEnany de Salı günü yaptığı açıklamada, kitabın gerçekleri yansıtmadığını, ‘gülünç ve saçma iddialar” içerdiğini söyledi. Trump özellikle 1999 yılında ölen babası ile sancılı bir ilişkisi olduğu ve üniversite sınavında hile yaptığı şeklindeki iddiaları reddediyor.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X