1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Turizm ve çay bahçeleri
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Turizm ve çay bahçeleri

A+A-
Turizm kenti olma yolunda Bursa`mızda güzel çalışmalara zaman zaman rastlamaktayız. Ne var ki Güzelyalı için aynı şeyleri söylemek mümkün değil. Güzelyalı `da, sahil boyunda, halkın ve turistlerin yoğun olarak yararlandığı çay bahçelerini kaldırarak mı turizm kenti olacağız.
Amaç, kamu alanlarını işgal eden çay bahçelerini kaldırarak, kamunun yararlanmasını sağlamaksa, inanın halk (kamu) çay bahçelerinden memnuniyetle yararlanıyordu.  Bütün sahil yolu boyunca bank koymak çözüm müdür? Gündüz güneşin altında kaç kişi o banklarda oturuyor?
Marmara Denizi sahillerinde, Gemlik, Çınarcık, Erdek, Şarköy, Bandırma v.s. bulunan çay bahçelerinden, bir tek Güzelyalı da yok.
Yapılan ve yapılacak olan çalışmalarda tüm bunlar bir kez daha gözden geçirilmelidir.
İrfan Arı                                                                               
 
Yolumuz halen asfaltlanmadı
 
 
Millet  Mahallesi 7202. Sokağın başındaki alan içler acısı halde. Daha önce de  bu satırlarda mahalleli olarak bir şikayetimizi paylaşmıştık. Ama yetkililerden bir cevap alamadık. Ne yağan yağmurlarda yaşanan sıkıntılar ne de Yıldırım Belediyesi`ni defalarca aramamız etkili oldu. 15 metrelik alanı asfaltlayamadı koca belediye. Her yere yama yapılıyor. Ama bizim mahallemize geldi mi asfalt ihalesi yapılmamış oluyor. Belediye başkanımız değişeli kaç ay oldu hala hizmet alamıyoruz. Ricamız bir an önce  bu küçük isteğimizin gerçekleştirilmesidir. Malum önümüz kış. Çoluk çocuk yollarda arabaların sularından telef olmasın. Yazıktır.
Mahalle sakini
 
Su parası problemi
 
Bursa` nın Eşkel Köyü sahilinde bir yazlığım var. Bugüne kadara su parası ve çöp bedelini köy muhtarlığına, vergilerimizi de Tirilye Belediyesine yatırıyorduk. Eşkel yeni yasayla mahalle oldu. Bundan sonra vergilerimizi Mudanya Belediyesine, su parasını ise BUSKİ` ye ödememiz gerekmiyor mu? Son zamanlarda muhtarlıktan geldiklerini söyleyen kişiler su bedelini tahsil etmekte. Makbuz olarak da Esence Köyü Zeytin Kooperatifi` ne ait yardım makbuzu vermekte. Su parası yardım makbuzuyla toplanır mı? Yetkililer konuyla ilgili olarak bizleri aydınlatırsa seviniriz.
Esence Sahil Mülk Sakinler Adına Meliha Yaprak     
 
 
Toplu taşımacılıkta güzergah ve seferler
 
 
08/08/2014 tarihli Olay Gazetesi’ndeİDO ve Burulaşbaşlıklı yazınız ilgili birimler tarafından incelenmiştir.
Tüm lastik tekerlekli araçların sefer saatleri ve güzergâhları yolcu yoğunluklarına göre, bütünleşik bilet sisteminden alınan veriler doğrultusunda Ulaşım Dairesi Başkanlığı Toplu Taşıma Şube Müdürlüğü tarafından işletme saatleri dikkate alınarak belirlenmektedir. İşletme saatleri dışında kalan zaman diliminde toplu taşıma araçlarını kullanmak isteyen yolcuların ulaşım planlamalarını, toplu taşıma araçlarının güzergah ve sefer saatlerini dikkate alarak yapmaları önerilmektedir.
Saat 00:00’den sonra Emek istasyonu Oyak Renault durağından şehir merkezine ulaşımda saat 01:00 ve 03:00’de durak geçişi olan 97/G hattında çalışan otobüsler kullanılmaktadır.  97/G hattı güzergah ve hareket  bilgilerine  BURULAŞ internet sitesi  veya 4449916 Çağrı Merkezinden ulaşılmaktadır.
Bilgilerinize sunar iyi çalışmalar dileriz.
Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şb. Md.
  
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.