1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Türkiye'nin en büyük gençlik merkezi ve spor kompleksi Yıldırım'a yapılıyor
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye'nin en büyük gençlik merkezi ve spor kompleksi Yıldırım'a yapılıyor

A+A-

Her fırsatta tekrarlıyoruz... Büyük kentlerde yaşamanın koşulları da beklentiler de değişti. Öyle olunca belediyelerin hizmet anlayışları da değişti

Artık sosyal belediyecilik diye bir kavram var ve belediyeler fiziki projeler kadar sosyal yatırımlar yapıyorlar.

Bu değişimi...

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali şöyle tanımladı:

"Belediye hizmeti merkezinde insan var. Her kitleye ayrı proje üretiyoruz. Çocuklar, gençler, kadınlar, yaşlılar için farklı projeler yapıyoruz."

Bu noktada...

"Gençlik çok farklı" dedi ve nedenini açıkladı:

"Bir toplumun en büyük serveti ekonomik veriler değil. Asıl servetimiz, değerimiz, hatta insan kaynağımız bizden sonraki kuşaklar, yani gençler."

Şunun altını çizdi:

1.-yazi-icin-yildirim-belediye-baskani-ismail-hakki-edebali-001.jpg"Dünyanın en iyi bilişim toplumu olsa, kendinden sonraki kuşağı yetiştiremiyorsa bilgi ve teknolojiyi kendinden sonraki kuşağa, yani gençlerine aktaramıyorsa güçlü olma ömrü sınırlı."

Ardından...

"Gençlik bizim için çok önemli" dedi ve şunu söyledi:

"Yaşadığımız çağın sıkıntıları var. Zararlı alışkanlıklar, teknolojik bağımlılıklar gençler üzerinde riski olan bir çok zararlı alan. İşte buna karşı gençlerimizi iyi yetiştirmemiz lazım."

Bu konuda...

Mücadeleyi yalnızca emniyete bırakmayıp, önleyici önlemler yanında iyileştirici çalışmalar yapılması gerektiğini kaydetti, Yıldırım Belediyesi olarak gençlerin daha fazla zaman geçirecekleri mekanlar yapmaya yöneldiklerini söyledi

Sonra da ikisi de Türkiye'nin en büyüğü olan iki gençlik projesini açıkladı:

Bir...

"Türkiye'nin en büyük spor kompleksini şu an Yıldırımda, Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile birlikte Ankara Yolu'nda, Otosansit'e varmadan 34 bin metrekarelik eski Karayolları arazisinde yapıyoruz."

Şu bilgiyi verdi:

"Projede 22 bin 500 metrekare kapalı alanı var. 2 bin 500 kişilik spor salonu, yüzme havuzu, jimnastik salonu, bilgisayar, resim atölyeleri, sanat galerileri, fitness salonu, hamamı, kafeteryası var."

Beklentisi şu:

"Orası aynı zamanda bir gençlik merkezi. Gençler orada buluşacak, spor yapacak. enerjilerini harcayacakları güvenli bir alan olacak."

İki...

"Türkiye'nin en büyük gençlik merkezini de yine Gençlik ve Spor Bakanlığımız ile Karapınar-Değirmenönü arasına yapıyoruz. Bu yıl bitecek."

 

Yiğitler Gençlik Spor Merkezi bu yaz bitiyor

 

Bu yıl tamamlanacak gençlik projeleri arasında yine Türkiye'nin en büyüğü olacak bir proje daha var.

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali onu da şöyle açıkladı:

"Yiğitler Gençlik ve Spor Merkezini bu yıl temmuz-ağustos gibi bitiririz."

Projeyi de anlattı:

"Çok amaçlı salonu var, sinema salonu olarak da kullanabilirsiniz. Ayrıca kütüphanesi, okuma salonları, oyun salonları, kafeteryası olacak."

Amaç şu:

"Gençler orada buluşup sohbet edecekler, randevularını orada verecekler."

 

İmamdan muhtara 10 bin kişiye uyuşturucuyla mücadele eğitimi

 

3.-yazi-icin-yildirim-belediyesi-uyusturucuyla-mucadele-rehabilitasyon-merkezi.jpgPolis kayıtlarına göre Bursa merkezde gençler arasında uyuşturucunun en yaygın olduğu ilçe Yıldırım olarak karşımıza çıkıyor.

İşte...

Yıldırım Belediye Başkanı İsmail Hakkı Edebali gençleri korumak için fiziki projeler yanında ağırlık verdiği sosyal projeler arasında buna da ağırlık veriyor.

Dedi ki:

"Öncelikle eğitim faaliyetlerine ağırlık veriyoruz. Örneğini 'Değerlisin, sağlıklı kal' projemiz var."

Bu konuda...

Türkiye'nin en yetkin hocalarının olduğu Üsküdar Üniversitesi ile 2.5 yıl önce başlattıkları çalışmaları şöyle anlattı:

"Nevzat Tarhan Hoca ve ekibi Yıldırım'daki tüm aile hekimlerini eğittiler. Cami imamlarından muhtarlara, hatta belediye meclisi üyelerimize ve kamu çalışanlarına kadar yaklaşık 10 bin kişiye eğitim verdik."

Böylece...

Toplumsal bilinç oluşturulduğunu söyleyip ekledi:

"Şimdi rehabilitasyon merkezi yapıyoruz. 40 kişinin kalabileceği, Amatem'de tedavi göreni de rehabilite edebileceğiz. Hobi bahçeleri de olacak. Hatta gençler spor yapıp el sanatları öğrenebilecekler."

Mesajı şu:

"Enerjimizi ve bütçe imkanlarımızı toplumsal dönüşüm adına bu konuya seferber ettik."

 

Yerel seçime 1 yıl kala AK Parti belediye başkanlarına icraat soruyor

 

4.-yazi-icin-ak-belediyeler-bolge-toplantisi.jpgYerel seçimler için artık son 1 yıla girdik. Son süreçte bazı Büyükşehir Belediyeleri'nde radikal bir kararla başkanları değiştiren AK Parti şimdi ilçe belediyelerini mercek altına alıyor.

Bu kapsamda...

AK Parti'nin Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya bugün Bursa'ya geliyor. Amacı da AK Partili tüm belediye başkanlarıyla genel bir hizmet değerlendirmesi yapmak.

Buna göre...

AK Parti Yerel Yönetimler Başkanı Erol Kaya bugünkü toplantıda ilçe belediye başkanlarından geçen 4 yılın raporunu alacak.

Seçimlerde neler vaat edildiği, vaat edilenlerin ne kadarının yapıldığı, yapılamayanlara nelerin engel olduğu da toplantı da konuşulacak.

Ayrıca...

Kalan 1 yıllık süre içinde neler yapılacağı ve yerel seçime nasıl hazırlanılacağı da toplantı konuları arasında yer alıyor.

Bu arada...

Bursa'daki AK Partili belediye başkanları cumartesi günü de Genel Merkez'in eğitim çalışması için Kocaeli'nde yapılan AK Belediyeler bölge toplantısına katıldılar.

 

Mustafa Dündar teniste de rakip tanımıyor

 

5.-yazi-icin-mistafa-dundar,-adem-vural-ve-erkan-oncel-tenis-maci.jpgMustafa Dündar 2002'de milletvekili seçilip Bursa'yı parlamentoda temsil etti. 2009 ve 2014'te üst iste 2 dönem Osmangazi Belediye Başkanı seçilerek önemli projelere imza attı.

Yanı sıra...

İyi bir tenisçi olan Dündar fırsat buldukça boş zamanını dostlarıyla tenis oynayarak değerlendiriyor. Örneğin, hafta içinde futbol camiasının tanına isimleri Adem Vural ve Erkan Öncel'le yaptığı maçları kazandığı kulağımıza geldi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.