1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Türkiye’nin en güçlü iş kadınları arasında Bursalı genç bir tekstilci
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Türkiye’nin en güçlü iş kadınları arasında Bursalı genç bir tekstilci

A+A-

İlk adım… ;Türkiye İş Kadınları Derneği ile atıldı. Nilüfer Bulut’un başkanı olduğu TİKAD, bünyesinde Türkiye’nin güçlü iş kadınlarını bir araya getirdi.

Sonrasında…

TİKAD bünyesinde TİKAD Yatırım A.Ş. adıyla bir fon kuruldu.

Bu fon…

İnovasyon, teknoloji ve yeni ekonomi alanlarında işletmesini kurup belli bir aşamaya getirmiş ve büyüme konusunda desteğe ihtiyacı olan girişimci kadınlar için bir kaldıraç etkisi oluşturmayı hedefliyor.

Böylece…

1.-yazi-icin-emine-erdogan-ve-nilufer-cevikel.jpgGirişimci, ama finansman sıkıntısı yaşayan kadınların Türkiye üretim ekonomisi içindeki hacimlerinin büyütülmesi amaçlanıyor.

TİKAD Yatırım A.Ş. adını taşıyan fonun, her biri Türkiye’nin en güçlü iş kadını olan 21 üyesi var:

TİKAD Başkanı Nilüfer Bulut, Emine Sabancı Kamışlı, Berrak Kutsoy, Hatice Zehra Neşe Kavak, Esin Güral, Güldem Yılmaz, Vuslat Doğan Sabancı, Semahat Sevim Arsel, Meltem Oktay, Pelin Akın Özalp, Fethiye Sibel Kerimoğlu, Şemsa Öner, Şenay Öner, Melek Sar, Sena Gümüş, Nazlı Ceylan Balduk Kurtul, Şule Argüder, Şerife Ercantürk, Işıl Okan Gülen, Fatma Keziban Hatemi, Hande Tibuk.

İşte…

21 güçlü iş kadınının mart ayında kurdukları bu fona 10 üye daha alınmasına karar verildi. Eylülden itibaren çalışmaya başlayacak yeni üyeler arasında, Bursalı genç bir tekstil sanayicisi olan Nilüfer Çevikel de var.

Son dönemde…

DOSABSİAD Yönetim Kurulu Üyesi olan, Bursa Ticaret ve Sanayi Odası organizasyonlarına etkin olarak yer alan Nilüfer Çevikel kent dışındaki çok özel toplantılara da katılıyor.

Örneğin…

Maliye Bakanı Naci Ağbal’la İstanbul’daki konutunda yemek yiyen bir gurup işadamı ve sanayici arasında yer aldı. Yine Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun sanayicilerle iftar buluşmasındaki az sayıda konuktan biriydi.

Son olarak da…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın pazartesi akşamı İstanbul Boğazı’ndaki Huber Köşkü’nde verdiği iftarın da konukları arasında yer aldı.

Görünen o ki…

TİKAD Yatırım A.Ş. fonuna kabul edilmesiyle, Nilüfer Çevikel artık kadın sanayici olarak Türkiye vitrinine çıktı.

Orada da yüksek enerjisiyle çok yararlı projeler üretip çalışmalar yapacağına inanıyoruz.

 

Emine Erdoğan’dan kadınlara özel mesaj

 

2.-yazi-icin-emine-erdogan-kadin-iftari.jpgCumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan pazartesi akşamı Bursa iftarına katılırken, eşi Emine Erdoğan da İstanbul Huber Köşkü’ndeki kadın iftarında önemli bir mesaj verdi:

“Toplumların yeniden inşasında, ortak değerlerin yüceltilmesinde başrolün kadınlara düştüğüne inanıyorum. Bu nedenle kadınlarımızın karar mekanizmalarında etkin şekilde yer alması, son derece önemli.”

İftara...

Hülya Koçyiğit ve Ajda Pekkan gibi sanatçılarla, aralarında Bursa’dan Nilüfer Çevikel’in de yer aldığı Leyla Alaton, Semahat Sevim Arsel, Arzuhan Doğan Yalçındağ, Kezban Hatemi gibi iş kadınları katıldı.

 

MHP Adayı Vahapoğlu: Türkiye’yi ve toplumu iyi biliyorum

 

3.-yazi-icin-mhp-genel-sekreter-yardimcisi-m.-hidayet-vahapoglu.jpgDevlet Bahçeli kontenjanıyla MHP Bursa listesi 2. Bölge 1. Sıra Adayı olarak Bursa’ya gelip seçim çalışmalarına başlayan MHP Genel Sekreter Yardımcısı M. Hidayet Vahapoğlu kısa sürede teşkilatı toparladığı gibi sahaya da alıştı.

Nitekim…

Olay Medya ziyaretinde “Türkiye’yi ve toplumu iyi bildiğime inanıyorum” dedikten sonra üst yönetici iddiasını “Hedefimiz Bursa’dan 20 milletvekili çıkarmak” diyerek gösterdi.

Jandarma Genel Komutanlığı’ndaki askeri görevi sonrası Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreterliği’nde 20 yıl hizmet veren Vahapoğlu’nun Osmanlı’dan Günümüze Azınlık ve Yabancı Okulları adlı bir kitabı var.

Bursa’ya gelişiyle ilgili bir soruya cevap verirken “Genel Başkanların, genel başkan yardımcılarının, genel sekreterleri ve genel sekreter yardımcılarının şehirleri olmaz. Genel Başkan nerede ihtiyaç duyuyorsa orada görev verir” dedi ve ekledi:

“Benim ihtisas alanıma ihtiyacı var ki buraya gönderdi.”

Seçim sahasından da şu izlenimi aktardı:

“Seçmende, kamuoyu araştırma şirketleri dışında fevkalade farklı yaklaşım görüyorum. MHP lehine bir tavır gözlüyorum.”

Değerlendirme yaptı:

“İYİ Parti bizden götürdüğünü o tarihte götürdü. Şimdi CHP’den alır, AK Parti’deki memnuniyetsiz seçmenden alır, ama bizden gidecek oy yok.”

Gözlemi de şu:

“CHP de kendinden giden oyları durdurdu. Buna karşın hem İYİ Parti, hem Saadet CHP’ye çalışacak.”

 

MHP’den Saadet’e soru var

 

MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa 2. Bölge 1. Sıra Adayı olan M. Hidayet Vahapoğlu ilginç bir soru gündemi getirdi:

“Saadet Partisi son derece maliyeti yüksek çalışmalar yapıyor. Sonuç alamayacakları bir seçimde bu kadar yüksek maliyeti kim finanse eder merak ediyorum.”

 

Vahapoğlu’nun seçim tahmini

 

Olay Medya’lı ziyaretinde 24 Haziran seçimi tahmini yapan MHP Genel Sekreter Yardımcısı ve Bursa 2. Bölge 1. Sıra Adayı M. Hidayet Vahapoğlu şunu söyledi:

“Cumhurbaşkanlığı seçimini yüzde 51’in üstünde oyla Sayın Cumhurbaşkanı kazanır. Meclis kompozisyonu Cumhur İttifakı lehine olur, erken seçim de söz konusu olmaz.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.