1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Vahapoğlu: Cumhurbaşkanı ile uyumlu yönetimler başarılı olur
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Vahapoğlu: Cumhurbaşkanı ile uyumlu yönetimler başarılı olur

A+A-

MHP Bursa Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu bir asker. Uzun yıllar Milli Güvenlik Kurulu Genel Sekreter Yardımcısı olarak görev yaptığı için de devleti ve toplumu iyi tanıyor.

Ağzından çıkan her kelimenin nasıl anlaşılacağını da bilerek konuşuyor.

Nitekim…

Bir grup meslektaşımızla yaptığı sohbette gözlemlerinden yola çıkarak yaptığı yorumları dinledik, ölçüp tartarak konuştuğunu bir kez daha gördük.

Daha çok…

1.-yazi-icin-mhp-bursa-milletvekili-ve-genel-baskan-yardimcisi-mustafa-hidayet-vahapoglu.jpg31 Mart seçiminin farkı üzerine gelişen sohbette, Vahapoğlu gerek Bursa’da, gerek MHP lideri Devlet Bahçeli ile gittiği 7 ildeki izlenimlerini yorumladı:

“Cumhur İttifakı’nın hedeflediği oyun üstünde oy alacağı görüşündeyim.”

Bir gözlemi de şu:

“Başlangıçtaki mutfak esas alınarak seçmene yapılan propagandalar geçerliliğini yitirdi. Olayın başka boyutu olduğunu insanlar anladı.”

Bu noktada…

“Bir ülke bir şeyleri başarmak istiyorsa, ilk adım siyasi uyum ve istikrar” dedi ve şunu söyledi:

“Alt sistemler uyumlu değilse başarı beklenemez. Cumhurbaşkanlığı sistemi mahalli idarelerle uyumlu olursa başarı sağlar.”

Düşüncesi şu:

“Cumhurbaşkanı ile uyum içinde mahalli yönetimlerin uygun olacağı düşüncesindeyim.”

Ardından…

Başkanlık sisteminin iki bloklu olacağı söylemlerine karşılık Amerika’da 100’e yakın parti bulunduğunu, fakat ikisinin öne çıktığını anımsattı ve “Türkiye’de iki bloklu sistem olmaz” dedi. Dahası, “farklı siyasi görüşlerin Meclis’te temsil edilmesi gerektiğini” ifade etti.

Bugünkü ittifakları da bu bakışla tanımladı:

“Karşı blok CHP etrafında toplanır mı, zannetmiyorum. İYİ Parti etrafında toplanır mı, onu da zannetmiyorum.”

Sonra da…

Birbirine benzemeyen 5 farklı ekip gördüğü Millet İttifakı için şunu sordu:

“Bunları bir araya getiren güç ne?”

İktidar olma hırsı yerine “Erdoğan karşıtlığı” gördüğü anlayışı eleştirirken, HDP’ye İYİ Parti’nin itiraz etmemesini eleştirdi ve şu iddiada bulundu:

“Sayın Akşener’in kendi partisine oy verdiğini sanmıyorum. Muhtemelen AK Parti’ye veriyordur. Birbirlerine çok yakın olduklarını da biliyorum.”

 

“FETÖ’nün siyasi ayağı ortaya çıkmalı”

 

MHP Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Hidayet Vahapoğlu gazetecilerle sohbetinde “Birilerinin hatalarını temizleme ya da üzerimize alma sorumluluğumuz yok” dedikten sonra 15 Temmuz için şunu söyledi:

“511 bin kişi hakkında işlem yapıldığı açıklandı. Fakat, Yurtta Sulh Konseyi’nin siyasi ayağı nerede? Darbe girişimi varsa silah tutup zor kullananı ortada görürsün, ama beyin takımını çözemezsen başarılı olamazsın.”

Uyarı da yaptı:

“Başarısız girişimlerin ardından darbeler gelir.”

 

Son 10 güne girerken Oktay Yılmaz sahadaki havadan memnun

 

3.-yazi-icin-ak-parti-yildirim-adayi-oktay-yilmaz.jpgAslında… Meslektaşımız Mustafa Özdal’ın televizyon programı için Olay Medya’ya gelmiş, çekim sonrası da kahve içimi konuğumuz oldu.

Cumhur İttifakı adına AK Parti Yıldırım Adayı Oktay Yılmaz’a, son 10 güne girilirken sahadaki durumu sorduk.

Şu cevabı verdi:

“Sahadaki hava Cumhur İttifakı için çok olumlu. AK Parti ve MHP teşkilatları olarak el ele verdik çalışıyoruz. Halkımız sağduyulu, her şeyi görüyor ve değerlendiriyor.”

Bu noktada…

Otosansit esnafıyla bin kişilik kahvaltıda bir araya geldiğini, sonra işyeri ziyaretleri yaptıkların vurgulayıp şunu söyledi:

“Esnafımızla işyerlerinde sohbet ettik. Yaşanan sıkıntılarda herkes fotoğrafı okudu nereden kaynaklandığını gördü.”

İzlenimi şu:

“Son haftaya girilirken olumlu hava daha da güçlendi. Türkiye üzerine oyunu görenler Cumhur İttifakı’na açık destek veriyorlar.”

Şunu da ekledi:

“Yıldırım’da seçim sorunu yok. Alinur Başkan da yüksek oyla seçilecek.”

 

3 dönemlik başkana veda

 

4.-yazi-icin-irfan-tatlioglu.jpgAçıkça söylemek gerekirse… Kurumlarda başka yere atanan ya da emekli olan yöneticiler için veda geceleri düzenlendiğini gördük, fakat görevi sona eren bir belediye başkanı için veda gecesine ilk kez tanık olduk.

O ayrıcalığı…

3 dönemdir sürdürdüğü Orhaneli Belediye Başkanlığı görevini 31Mart’ta devredecek olan İrfan Tatlıoğlu yaşıyor. Tatlıoğlu için yarın saat 14.00’te Orhaneli Belediyesi lokalinde veda resepsiyonu var.

 

32 yıllık DOSABSİAD’a ilk kadın başkan adayı: Nilüfer Çevikel

 

5.-yazi-icin-nilufer-cevikel.jpgKısa adıyla… DOSAB olarak bilinen Demirtaş Organize Sanayi Bölgesi’nin kuruluşuna tanıklık edenlerdeniz. İlk fabrika temelini rahmetli Turgut Özal’ın attığı günü yaşadık. OSB yolundaki mücadelelerinde de yanlarındaydık.

Bugün…

Türkiye’nin önemli sanayi üretimini yapan OSB’leri arasına giren DOSAB’da sanayici ve işadamlarının üye oldukları bir de dernek var: DOSABSİAD.

İşte…

32 yıllık geçmişi olan DOSABSİAD 13 Nisan’da kongre yapıyor.

Üstelik…

İbrahim Öztürk’ün görev süresinin dolması nedeniyle 32 yıllık dernek ilk kez kadın başkan adayı çıkardı: Nilüfer Çevikel.

Daha DYP Gençlik Kolları Başkanlığı günlerinden tanıdığımız, son dönemde Ankara ve İstanbul’da ekonomiyle ilgili toplantılara Bursa’dan davet edilen tek kişi olması nedeniyle haberlerini bu sütunlarda paylaştığımız Çevikel, genç bir tekstil sanayicisi olarak büyük bir aileye hizmet etmeye hazırlanıyor.

Tanıdığımız için…

Yüksek enerjisi ve üretkenliğiyle Demirtaş sanayicilerini farklı bir dönemin beklediğini biliyoruz.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.