Vehbi Koç’un makam aracı müşteri bekliyor 

İtalya’da Fiat fabrikasında 1980 yılında özel olarak sadece 2 adet üretilen ve Vehbi Koç’a makam aracı olarak hediye edilen Fiat 131 Süpermirafiori otomobil alıcısını bekliyor.

Vehbi Koç’un makam aracı müşteri bekliyor 
HABERİ PAYLAŞ

Bütün parçaları orijinal olan otomobil, 39 yıl önce üretilmesine rağmen daha 18 bin kilometrede. 

Fiat fabrikasında 1980 yılında üretilerek Vehbi Koç’a makam aracı olarak hediye edilen Fiat 131 Süpermirafori otomobil, lüks otomobiller arasında satılmayı bekliyor. 1980 senesinde özel olarak 2 adet üretilen ve Koç’un bir süre makam aracı olarak kullanmasının ardından özel doktoruna hediye ettiği otomobil, günümüze kadar orjinalliğini korumuş şekilde duruyor. Bütün parçaları orijinal olan otomobil, dönemin otomobillerinde bulunmayan farklı özelliklere de sahip. 1980 senesinde üretilmesine rağmen klimalı olan otomobil aynı zamanda zırhlı ve kalın camlara sahip. Vehbi Koç’un doktorunun vefatının ardından özel bir firmanın koleksiyonuna giren otomobil, 39 yıl önce üretilmesine rağmen daha 18 bin kilometrede. 

ÖZEL BİR GALERİDE BEKLİYOR…

Özel bir galeride lüks araçlar arasında bekleyen 39 yaşındaki otomobilin sahibi Tarık Ercan, “Araç 1980 yılında üretilmiş. Öğrenebildiğimiz kadarıyla Vehbi Koç’a makam arabası olarak gönderilmiş. Zırhlı ve özel donanımlı. O tarihlerde Türkiye şartlarına göre farklı özelliklerde olan bir araç. 1980 yılında üretilmesine rağmen klimalı’ dedi. 

“DOKTORUNA HEDİYE ETMİŞ” 

Bu otomobili Vehbi Koç’un bir süre makam aracı olarak kullanmasının ardından doktoruna hediye edildiğini belirten Ercan, doktorun da vefat etmesinden sonra bu aracı manevi bir değer olarak aldıklarını söyledi. Aracın kendisine ait olduğunu ve özel bir galeride durduğunu kaydeden Ercan, “Arabayı birkaç yerden duyan var. Bir talep olması durumunda değerlendirebiliriz. Araç bin 500 motordur. Ayn zamanda mirafiori motordur. Bildiğimiz kadarıyla o tarihlerde 2 adet mirafiori motorlu araç üretilmiş. Bunların birisinin özel bir şirkete, diğerinin de Koç ailesine hediye edildiğini duyduk. Mirafiori motorlar özel motorlu araçlardır. Yakıtı fazla olmasına rağmen hızlı ve çok yüksek performanslı araçlardır. Bunun gibi özelliklerinden dolayı o dönemin en özel araçlarındandır” diye konuştu. 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X