1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Viyana’da köşe kapmaca: Polis 22 programı iptal etti, engelleyemedi
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Viyana’da köşe kapmaca: Polis 22 programı iptal etti, engelleyemedi

A+A-

Avrupa’nın tavrı önce Almanya ile karşımıza çıktı. Bu tavır, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşe Betül Sayan Kaya’nın dünyada örneği görülmeyen çirkin engellemeyi Hollanda’da yaşamasıyla doruğa çıktı.

İşte…

Dikkatlerin Hollanda’ya yoğunlaştığı hafta sonunda, bir Bursalı politikacı da adeta Viyana polisiyle köşe kapmaca oynuyordu.

Kim bilir…

Hollanda’da Bakan Kaya’nın yaşadıkları olmasa, belki de AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın konuşuluyor olacaktı.

AK Parti Genel Merkezi’nin planlaması gereği vatandaşlarımızla buluşmak için cuma akşamı Avusturya giden Aydın, 10 Mart Cuma günü Enerji eski Bakanı Taner Yıldız’la birlikte programlara katıldı.

Yıldız döndükten sonra, 3 gün kendi programını uygulayacaktı.

Ne var ki…

3 gün boyunca adeta filmlerdeki gibi engellemelerle karşılaştı.

İlk gün…

AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın’ın konuşacağı 11 program polis tarafından iptal edildi. İkinci gün 7 program polisin iptal ettiği programlar arasına katıldı. Üçüncü gün de 4 programı yine polis iptal etti.

Böylece…

Viyana, Linz, Herzogenburg, Wiener Neustadt kentlerinde toplam 22 program iptal edilmiş oldu.

İlginç olan şu:

Avusturya’da polis Aydın’ın katılacağı 22 toplantıyı birer birer iptal etti, ama Türklerle buluşmasını engelleyemedi.

Polisle adeta köşe kapmaya oynayan Aydın’la sohbet ederken, Avusturya’da yaşadıklarını şöyle anlattı:

“Nerede toplantımız varsa, biz oraya gitmeden polisin iptal ettiği haberi geliyordu. Bunun üzerine arkadaşlarımız şaşırtmaca planı uyguladılar ve biz de bu sayede buluşup sohbet edebildik.”

Şaşırtmacanın nasıl yapıldığını da anlattı:

“Arkadaşlar toplantı yapılacak yer olarak bir adres bildiriyorlar, polis iptal için oraya gittiğinde biz de başka bir yerde buluşup sohbet ediyorduk.”

Sonuçtan mutlu:

“Ne yaparlarsa yapsınlar Avusturya’da yaşayan Türklerle buluşmamızı engelleyemediler. Her şeye karşın çok verimli programlar gerçekleştirdik. Sonuçta maksat hasıl oldu, amaca ulaşıldı.”


 

Yurtdışına giden tek milletvekili

 

AK Parti Genel Merkezi Seçim Koordinasyon Merkezi, referandum çalışmaları kapsamında Bakanlar ve Genel Başkan Yardımcıları için yurtdışı programlar hazırlıyor.

Bu uygulama AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın’da bozuldu.

Geçtiğimiz hafta sonu Avusturya’ya gidip 4 ayrı kentte gurbetçilerimizle bir araya gelen Aydın, aynı zamanda yurtdışına program için görevlendirilen tek AK Parti milletvekili oldu.


 

CHP sahada dikkatli: Kışkırtıcı olmadan ikna etmek!

 

Tabloya göre… 1 Kasım 2015 seçiminde 2 milyon 046 bin 308 olan Bursa’nın seçmen sayısı 16 Nisan referandumunda 2 milyon 100 bin kişiye yükseldi.

2.1 milyon seçmenin 1 milyon 074 bini Osmangazi ile Yıldırım’da yaşıyor. Yani, Bursa seçmeninin yüzde 60’ı Osmangazi ile Yıldırım’da.

Bu nedenle, CHP saha çalışmalarını daha çok iki büyük ilçeye yönlendirirken, merkez mahalleleri için özel programlar hazırlıyor.

Sahada da

Polemiklere girmiyor, kavgalardan uzak duruyor, dikkatli davranıyor.

Nitekim…

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir gazetecilerle buluşmasında, “Tayyip Bey’in fanlarının fazla olduğunu bilerek sahada dolaşıyoruz” dedi. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan Sayın vurgusuyla söz etti.

Bu buluşmada…

“Bursa kararını kayıtsız şartsız milli egemenlikten yana verecektir” diyen Özdemir, 16 Nisan’da sandıktan hayır çıkacağına inandığını söyledi.

360 bin eve ulaşmayı hedeflediklerini, ancak yarısının bile 180 bin ev edeceğini vurguladı. Fireyi yarıya çıkarırken, “sokakta daha başarılı olan CHP kadrolarının evlerde zorlandığı” yorumunu yaptı.

CHP İl Başkanı Şadi Özdemir’in gazetecilerle buluşmasındaki sunumunda hazırladığı grafikler ve kampanyada neden hayır sorusunun cevapları olarak yaptığı değerlendirmeler dikkat çekiciydi.


 

Üniversiteden esnafa, sendikadan çiftçiye

 

CHP Genel Merkezi’nin çapraz program uygulaması kapsamında Tanıtım ve Halkla İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Yasemin Öney Cankurtaran dün akşam Bursa’ya geldi.

Akşam Uludağ Üniversitesi öğrencileriyle buluşan Cankurtaran bugün Cumalıkızıklı kadın üreticilerle Kapalıçarşı’da esnafı ziyaret edecek. 7 kadın işçinin trafik kazasında yaşamını yitirmesi nedeniyle Türk Metal’e taziye ziyaretinde bulunup Artvin Vakfı yönetimiyle de bir araya gelecek.


 

Oy kullanan 552 delegenin oyunu alıp yeniden seçildi

 

​Kısa adıyla BEDFE olarak bilinen Bursa Erzurum Dernekleri Federasyonu geride bıraktığımız pazar günü kongre yaptı. Bünyesindeki 75 derneğin seçtiği 609 delegeden katılan 552’sinin oylarıyla Ömer Ömeroğulları, 2006 yılında üstlendiği BEDFE Başkanlığı görevine 4. kez seçildi.

Hüsamettin Turhan, Hüseyin Avni Çat ve Ali Haydar Yıldırım ile birlikte ziyaretimize gelen Ömeroğulları bir yandan da Pazar günü öğle namazı sonrası Ulucami’de duası yapılacak Binbir Hatim hazırlıklarını sürdürüyor.

Erzurum’da 500 yıldır süren geleneği Bursa’da da yerleştirmek istediklerini ifade eden Ömer Ömeroğulları, ilk yıl 3 bin 500, ikinci yıl 6 bin 800, üçüncü yıl 10 bin 500, dördüncü yıl 25 bin hatim geldiğini söyledi.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.