Yardım eli uzanmazsa hayata veda edecek

Myelodisplastik Sendrom (MDS) kemik iliği hastası olan Selda Güneş (28), hayata tutunmak için destek bekliyor.

Yardım eli uzanmazsa hayata veda edecek
HABERİ PAYLAŞ

Annesini ve ağabeyini de yıllar önce aynı hastalıktan kaybeden Güneş, Almanya’dan donör bulunduğunu ancak maddi imkansızlıklar nedeniyle tedavi olamadığını söyledi.

İnegöl’de yaşayan evli ve bir çocuk annesi Selda Güneş, 8 yaşındayken kemik iliği yetmezliği hastalığı olarak bilinen MDS hastalığına yakalandı. Güneş, aynı hastalık nedeniyle 2001 yılında annesini, 2002 yılında da ağabeyini kaybetti. Güneş için bugüne kadar 6 ilik bulundu ancak uyumlu olmadığı için nakil yapılamadı. İzmir Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde tedavisi süren Selda Güneş için yeni bir umut doğdu ve Almanya’dan o donör bulundu.

YARDIM KAMPANYASI BAŞLATILDI…

Sonunun annesi ve ağabeyi gibi olmasını istemediğini belirten Selda Güneş, maddi imkansızlıkların tedavisine engel olmaya başladığını belirterek, hayırseverlerden yardım istedi.

Bursa Valiliği’nden izin alınarak yardım kampanyası başlatan Güneş, şöyle konuştu: ‘‘Bizde genetik olarak yıllardır bu hastalık var. Ama son yıllarda hayatım riske girmeye başladı. İlave kan alarak hayatımı sürdüremem. Bu zamana kadar 6 ilik bulundu, fakat uyumlu olmadı. Son olarak Almanya’dan bir donör bulundu. Bu şansımı denemek istiyorum ve hayata tutunmak istiyorum. Artık tedavi için maddi sıkıntılar yaşamaya başladık. Bursa Valiliği sağ olsun 7 ay önce verdiği izinle yardım kampanyası başlattık. Destek verildi ama yeterli olmadı. Yardım etmek isteyenler Valiliğin açtığı Ziraat Bankası hesabına bağış yapabilir.”

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X