1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Yasak var uyan yok!
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Yasak var uyan yok!

A+A-
Arabayatağı otobüs durağı Ankara yolunun en işlek duraklarından birisi. Hatta en yoğun olanı. Neredeyse hemen her dakika bir belediye ya da  özel halk  otobüs uğramakta. Bir yandan otobüs yoğunluğu diğer yanda durakta bekleyen kalabalık buradaki trafiği sürekli hareketli tutmakta. İşin bu yönü normal. Ama normal olmayan başka bir durum var.
Şöyle ki otobüs durağında minibüs sürücülerine yolcu indirme ve bindirme yasağı getirilmiş. Yasak kararı durağın yanına dikilen bir tabelada yer almış. Ancak buna uyan var mı, evet demek mümkün değil. Öyle ki Ankara Yolu`nu kullanan başta Erikli, Şirinevler, Cumalıkızık, Gürsu ve Kestel minibüsleri  durağa geldiğinde yolcu almakta ve beklemekte. Burayı kendilerine tahsis edilen bir yer gibi görmekte. Öyle ki durağa yanaşan otobüslerin yolcu almasına dahi müdahale etmeye kalkışmakta. 
Son tanık olduğumuz bir durumu aktarayım: Durağa  iki minübüs yanaşmış, yolcu beklemekte. Bu sırada gelen 1-K otobüsü durağa yanaşamayınca minibüslerin önüne geçerek yolcu alıyor. Bu duruma minibüscüler kızmış olacak ki ` dat...dat...` korna çalarak otobüsün gitmesini istemekte. Bununla da yetinmeyen minibüs şoförleri otobüs yolcularına bağırmakta.
Bu görüntüler  yıllardır böyle sürüp gitmekte. İnsan sormadan edemiyor: Bu şehirde zabıta ve trafik polisi bulunmuyor mu?  Nadiren yapılan göstermelik bir, iki kontrolun yeterli olduğu mu düşünülüyor? Kurallar ve yasaklar ihlal edilmek için mi vardır?
Adem A.
 
Geceleri yüksek sesten uyunmuyor
 
 
Vatan Mahallesi, 3. Sevenler Sokak`ta ikamet etmekteyiz. Evimizin arka tarafında bulunan tekstil firmasının makineleri çok yüksek ses çıkarmakta. Yaklaşık 1 yıldır bu sorun karşısında mustarip olduk. Yıldırım Belediyesi ak masalara birkaç defa şikayette bulunmamıza rağmen herhangi bir sonuç alamadık.
Söz konusu firma evimizle bitişik olduğu duvarı kırıp içerisini havalandırmaya çalıştı ve bu yüzden dışarıya yayılan ses yoğunlaştı. Terasına 2 adet büyükçe klima aldı ve makine sesleri bitmeden bu defa da klimaların gürültüsü sokağın tamamında duyulmaya başladı. Ayrıca klimanın geçtiği duvar tam kapanmadığından evimize buradan fazla ses geliyor ve geceleri sesten uyumakta zorluk çekiyoruz. 
Sokak sakinleri olarak bu konudan çok rahatsız durumdayız. Mahallenin içerisine böyle yüksek ses çıkaran firmalara nasıl izin veriliyor anlamış değiliz. Sanayi bölgeleri dururken mahalle içerisinde böyle büyük makinelerle çalışıp herkesi rahatsız etmesi çok yanlış. Bu konuda  gereken işlemlerin yapılması için yetkililerin yardımlarınızı istiyoruz.
Fatih KESKİN
 
Çevre Projesi unutuldu
 
 
29 Ekim Mahallesi 404. Sokak`ta (Saklı Çarşı Sokağı) Nilüfer Belediyesi`nin yaklaşık 2 yıl önce hazırlamış olduğu `Saklı Çarşı Sokağı Çevre Düzenleme Projesi` hala uygulanmayı beklemektedir.
Sokağın acilen bir bakıma ve düzenlemeye ihtiyacı vardır. Yağmurlu günlerde site girişinde biriken sudan dolayı sitemize girmekte çok zorluk yaşıyoruz. Kışa girmeden bu sorunların giderilmesini Nilüfer Belediyesinden rica ediyoruz.
Veysel SÖNMEZ
 
 
Yağmursuyu ızgarası yenilendi
 
 
Köşemizde dün Gürsu metro istasyonu yakınında bulunan yağmursuyu ızgarasının çökmüş durumda olduğuna değinerek ` tuzak gibi` durduğunu vurgulamıştık. Aynı gün harekete geçen BUSKİ Gürsu Şube Müdürlüğü ızgaranın çöken tarafını yeniledi. Böylece araçlar ve yayalar için söz konusu olan tehlike kimsenin canı yanmadan giderildi. 
Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.