Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Bu görüntü Bursa’ya yakışmıyor

Bahar Mahallesi Dr. Sadık Ahmet Caddesi (Gençosman Ayakkabıcılar çarşısı) yağmurun biraz şiddetli yağması halinde fotoğrafta görüldüğü üzere adeta bir göl haline gelmektedir.

Yağmur gider rögarlarının yetersiz olması yüzünden üst caddeden gelen yoğun su nedeniyle defalarca işyerlerimizi su basmış ve hala da bu sorun devam etmektedir. Defalarca Buski ve belediye ekiplerine sorunu dile getirsek de çözümü durumunda bir çaba gösterilmedi.

Gerek esnaf olarak gerekse vatandaşlar olarak artık yeter diyoruz, 2015 Türkiye’ sinde Bursa’ nın merkezinde bu görüntüylle karşılaşamak utanç verici olsa gerek. Bu sorunun giderilmesi sadece ve sadece bir kaç yağmur suyu giderinin konulmasıyla bitecektir. İnanıyorum ki Olay Söz Sizde köşesinde sesimiz duyulacak bu sorun giderilecektir.

Öncelikle Olay Söz Sizde yöneticisi olmak üzere Olay gazetesine Bursa’mızın sosyal sorunlarını dile getirme fırsatı sunduğunuz için teşekkür eder, güzel ilimizin bütün sorunlarının çabucak giderilmesini temenni ederim.

Murat IŞIK

 

 

Yol çalışmaları seferleri aksatıyor

 

Olay Gazetesi 26/05/2015 tarihli Söz Sizde Köşesi’nde, 19/B seferleri sıkıntılı “ başlıklı yazı ilgili birimler tarafından incelenmiştir.

Toplu taşıma araçları trafiğin bir parçası olup, güzergahına uygun seyretmesi ve duraklarda asılı geçiş saatlerine uyması ancak normal şartlarda geçerlidir. Yoldaki çalışmalar, aşırı parklanma, yolcu ve trafik yoğunluğu ile hava şartları vb. gibi olumsuzluklar, araçların programlarına uygun çalışmalarını etkilemektedir.

19/B hattının güzergahında bulunan İnönü Caddesi 11 Eylül Bulvarı kavşağı (çöplük mevkiindeki) yol çalışmaları nedeniyle kapalı olduğundan, gidiş ve dönüşte güzergah değiştirmek zorunda kalınmakta, seferler kavşaktaki trafik yoğunluğuna bağlı olarak zaman zaman planlanan sürede bitirilememektedir.

Çalışmalar tamamlandıktan sonra, araçlar eski güzergahına dönecek ve bu sayede tekrar zaman çizelgelerine uyum göstermeleri sağlanmış olacaktır.

Bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Büyükşehir Belediyesi
Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü

 

Kent Ormanı’ nda tuvalet ücreti

 

Orhaneli Yolu üzerindeki Atatürk Kent Ormanı piknik alanına ailece gittik. Girişte 5 Tl ücret alındı. Alınsın itirazımız yok. Çocuğu tuvalete götürdük, o da ne: kapıda bir görevli ve ücret 1 Tl yazmakta. Görevliye girişte 5 Tl ödediğimizi söyledim ve tuvalet ücretinin neden alındığını sordum. Cevabı “ Buranın işletmesini şahıs ihale ile aldı bu yüzden ücretli” şeklinde oldu. Ohh ne ala, girişte 5 TL ödenen yerde akşama kadar 8 Tl tuvalet ücreti ödemek normal midir?

Ali YILMAZ

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X