Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: YAZARIN TÜM YAZILARI

Hamit Mezarlığı’ndaki çevre kirliliği ve teşekkür

Sayın Günay Bey, Kurban Bayramı’nın 4. günü yakınımızın mezarını ziyaret için Hamitler Kent Mezarlığı’na gittim.

Ayak ucunda bulunan ve kurumakta olan limon servisi ağacının budanması gerektiğini ve testereye ihtiyacım olduğunu fark ettim. Hemen girişte Tarım AŞ’ye gidip testere rica ettim, hemen verdiler ve işimi hallettim.

Ancak, mezarlıktaki kirliliği görünce çok rahatsız oldum. Ziyaretçilerin bıraktığı damacanalar, su bidonları ortalıkta gelişigüzel atılmış. Dinimizce de bidat olan ve son zamanlarda çok sık rastladığımız, mezarlıkta defin işleminden sonra yapılan ikram ve sonrasındaki çevre kirliliği.

Bu durumu ve rahatsızlığımı belirtmek ve ödünç aldığım testereyi vermek için mezarlık girişi güvenlik bölümüne gittim durumu orada bulunan Mezarlık Şube Müdürvekili Sayın Neşet Kaya Bey’e izah ettim.

ss1-015.jpg

O da bu durumdan rahatsız olduğunu hatta ibrik sipariş ettiğini belirtip bana çay ikram ettiler. Çayın herkese ikram edildiğini belirtip, hatta arefe günü gelmiş olsa idim gelen ziyaretçilere ücretsiz çiçek ve fidan verildiğini ifade etti.

Konuya duyarlılığından, ikramından açıkçası etkilendim ve takdir ettim. Söz Sizde köşesi aracılığıyla da kendisine mezarlıkta ikram konusuna da çözüm bulacağını ümit ediyor, tüm hizmetleri için teşekkür ediyorum.

Saygılarımla.

Mustafa Günhen

 

ss2-011.jpgMesken’deki durak temizlendi
 

Sayın Günay Yumruktay, Olay gazetesi “Söz Sizde” köşesinde yayımlanan ‘otobüs duraklarındaki izinsiz reklamlarla’ ilgili konu, Kurumumuz ilgili birimi tarafından incelenmiştir.

İlgili yazıda bahsedilen Yıldırım ilçesi, Ertuğrulgazi Mahallesi, Selçukbey Caddesi’ndeki BURULAŞ’a ait otobüs duraklarında ve çevresinde bulunan izinsiz olarak asılan reklam elemanları, Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerince temizlenmiştir.

Bilginize sunar, iyi çalışmalar dileriz.

Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Dairesi Başkanlığı

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X