Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

TIR şoförleri sürekli ceza ödemekten bıktı, çözüm arıyorlar

Bizler Keles Orhaneli bölgesinde soda, maden suyu firmalarına çalışan bir grup TIR şoförüyüz.

Odunluk lambalarından Bursa girişi biz TIR şoförlerine Büyükşehir Belediyesi kararıyla neredeyse 24 saat giriş çıkış yasağı uygulanmakta.

Alternatif yol da gösterilmemiştir.

s-023.jpgBizler de fotoğraftaki tabelada belirtildiği gibi Belediye’den izin kâğıdı almaya gittik, ancak izin kâğıdının kişilere verilmediğini, firma sahiplerinin BTSO’ya dilekçe vererek bu izni alabileceğimiz söylendi.

Ancak neredeyse her gün bu yüzden bizlere ceza kesiliyor.

Bu konuda oldukça büyük mağduriyetimiz var.

Söz Sizde köşesi aracılığıyla Büyükşehir Belediyesi yetkililerine sesleniyor ve bu konuda mağdur olmamamız için ne yapılması gerektiği hususunda aydınlatıcı bir bilgi verirlerse memnun oluruz.

Mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyoruz.

Saygılarımızla.

TIR şoförleri

 

Hamitler TOKİ hattına minibüs yerine otobüs gerekli

Hamitler TOKİ bölgesine sefer yapan otobüslerin yerine küçük minibüs tarzı araçlar konuldu.

Minibüslerden kurtulduk derken, belediyenin minibüsleri sefere konuldu. Şoförler zaten eski minibüs gibi kullanıyor araçları. Minibüsler gibi, el kaldırmadan durmuyor durakta. Zaten sürekli ulaşım problemi olan bir bölge, geçmiş yıllarda da gördüğümüz üzere okul giriş çıkış saatlerinde otobüsler bile yetmezken neden böyle minibüs tarzı araçlar konuldu bu güzergâha anlamak mümkün değil. Geniş caddelerimiz yollarımız var ve bir o kadar da büyük yerleşim yeri burası.Kış aylarında bu bölgede buz ve kar fazlasıyla oluyor ve otobüsler dahi zorlanırken minibüsler neden?

Yetkililerin bu durumu değerlendireceğini umuyor saygılar sunuyorum.

 İsminin yayımlanmasını istemiyor

 

Tahtakale’deki otopark sorunu ile ilgili açıklama

Günay Bey, 15 Ekim 2019 tarihinde Söz Sizde köşesinde “Tahtakale Kazım Baykal Caddesi’nde Otopark Sorunu” başlıklı okur yazınızı üzüntüyle okuduk.

Bizler, bir grup Tahtakale esnafı olarak belirtmek isteriz ki, yazıda bahsedilen olay gerçeği yansıtmamaktadır. Buradaki özel otopark tamamen Büyükşehir Belediyesi izniyle çalışan, vergisini veren otoparktır ve çevre esnafı tarafından da gayet iyi bilinen bir esnaftır.

Ayrıca, okurun bahsettiği gibi bir olay olmamış, aksine çevre esnafı tartışmanın büyümemesi için şahsı sakinleştirip, tartışma alanından uzaklaştırmıştır.

Bizlere de cevap hakkı tanıdığınız ve bilgilendirme imkânı verdiğiniz için teşekkür ederiz.

Bir grup esnaf

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X