Günay Yumruktay / Söz Sizde
Günay Yumruktay / Söz Sizde
E-Posta: sozsizde@olaygazetesi.com.tr YAZARIN TÜM YAZILARI

Yarım kalan çalışma aralık ayında bitecek

Sayın Günay Yumruktay, 21.11.2017 tarihinde köşenizde yayımlanan ‘Kaldırımı yayalar kullanamıyor’ başlıklı yazı üzerine gereken inceleme yapılmıştır. Görükle Dumlupınar Mahallesi Pamukkale Caddesi’ndeki yarım kalan çalışma aralık ayı içerisinde tamamlanacaktır.
Nilüfer Belediyesi Basın Bürosu

Akçalar hafriyat alanı için bir çözüm lütfen

Akçalar Mahallesi Kaptan Sokak’ta oturmaktayım. Çiğdemlik Caddesi’nin bir bölümü kapalı olduğu için hafriyat kamyonları, dar olan ve kazı, inşaat çalışması yapılan sokağımızdan geçmekteler. Bütün gün toz toprak içinde kalıyoruz. Hafriyat kamyonları aşırı hızda yokuş aşağı inmekteler.

Her gün, okulumuz yakın olduğu için çocuklar yürüyerek okula günde dört sefer gidiyorlar. Özellikle de BUSKİ kamyonları da pis lağım artıklarını taşıyorlar.

Hafriyatları yere dökülüyor. Hafriyat alanına giden yolu Akçalar Mahallesi’ne girmeden, araçları sokak aralarına sokmadan Akçalar sanayisine Başköy yolundan ya da otoban bitişinden hafriyat alanına giden bir yol açılamaz mı?

Akçalar Mahallesi imarında bu yol daha önce varmış şimdi iptal edilmiş. Bütün Bursa’nın hafriyatının döküldüğü bu alana giden yola bir düzenleme yapmak bu kadar zor mu? Akçalar Mahallesi sakinlerinin can güvenliğinin ve sağlığının Büyükşehir Belediyesi’nin ilk önceliği olduğunu düşünmekteyim. Gereğinin yapılmasını rica ediyorum.

Saygılarımla.
Naci TURAN

Acil yaya geçidi veya sinyalizasyon gerekli

Nilüfer ilçesi Fethiye Mahallesi’nde tam nokta olarak Fatih Sokak, Çoruh Sokak ve Finike Sokak’ın kesişme noktası olan dört yol kavşağı çok tehlike arz etmekte. Bu yol Organize Sanayi Sarı Cadde’ye bağlandığı için yoğun bir kamyon ve araç trafiğine sahip.

Aynı zamanda hem Fethiye İlköğretim Okulu’na hem de o noktada bulunan Marmara okullarına giden öğrenci ve yayaların geçiş noktası. Bölge pek çok tehlikeye açık.

Kavşakta bir yaya geçidi yok… Trafik işareti yok… Araçlar yayalara yol vermiyor ve çok hızlı gidiyorlar. Çocukların bu kavşaktan geçmeye çalışmaları inanın çok büyük tehlikeler içeriyor.

Bir can kaybı olmadan bir an önce yaya öncelikli düzenleme yapılması gerekiyor buraya.

Yetkililerin dikkatine sunuyor, geç olmadan gereğinin yapılmasını rica ediyorum. Saygılarımla.
M. ZEKİ

UEDAŞ’ın dikkatine! 20374569_10155517195277145_1809704172573413230_n-(2).jpg

29 Ekim Mahallesi Uğur Mumcu Bulvarı şehir merkezine doğru olan sinyalizasyon lambaları ile önündeki aydınlatma direği çakışıyor.

Sürücüler bu yüzden trafik lambalarını görmekte zorlanıyor.

UEDAŞ’ın sayın yetkilileri bu duruma bir çözüm bulabilirlerse memnun olurum.

Daha önce de Söz Sizde köşesinde birkaç kez bu durumu belirtmeme rağmen bugüne kadar bir çözüm olmadı. Saygılar.
Bir vatandaş

gununsozu-003.jpg

ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DİĞER YAZARLAR

TÜMÜ

BUGÜN EN ÇOK OKUNANLAR

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X