1. YAZARLAR

  2. Söz Sizde

  3. Yıldırım Belediyesi’nden okur şikâyetine yanıt
Söz Sizde

Söz Sizde

Günay Yumruktay
Yazarın Tüm Yazıları >

Yıldırım Belediyesi’nden okur şikâyetine yanıt

A+A-24/9/2017 tarihli gazetenizdeki Söz Sizde köşenizde yayımlanan “2 Ay Önce Asfaltlandı Şimdiki Haline Bakın” başlıklı, Karaağaç Mahallesi Karamani Sokak ve çevresinde yapılan kazı çalışmalarında yaşanan olumsuzlukların konu alındığı okur şikâyeti Belediyemiz Fen İşleri Müdürlüğü’nce incelenmiştir.

Karaağaç Mahallesi ve çevresinde (Yenimahalle, Umurbey, Mollaarap ve Kurtoğlu Mahalleleri) Turkcell Superonline AŞ, Bakanlık onaylı Bursa pilot il uygulaması olarak yatırım projesi kapsamında ruhsatlı kazı çalışması yapmaktadır.

Bu kazı çalışmaları Büyükşehir Belediyesi Altyapı Koordinasyon Şube Müdürlüğü, Bilgi İşlem Daire Başkanlığı, belediyemiz ekipleri ve Turkcell Superonline kontrol mühendisleri tarafından takip edilmektedir.

Aykome (Altyapı Koordinasyon Merkezi) yönetmeliği ve kazı ruhsatında verilen taahhütlerde kazı çalışması yapılan bölgelerde yaya ve araç trafiğini olumsuz etkilemeyeceğine dair güvence verilmektedir.

Bu nedenle Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı’ndan (UKOME) yol kapatma izinleri verilerek kazı çalışmaları yapılmaktadır. Ayrıca yine Aykome yönetmeliğinde yeni asfalt ve parke bordür çalışması yapılan bölgelerde kazı çalışmasının yapılamayacağı belirtilmiştir.

Ancak kazı çalışması yapılan bölgede yeni asfalt yapılmış sokaklardan geçiş ve alternatif güzergâhlar için Karaağaç Mahalle Muhtarı, Büyükşehir Belediyesi Aykome Sorumlusu, Belediyemiz Aykome Sorumlusu ve Turkcell Superonline yetkilileri ile yapılan görüşme neticesinde kaldırımlardan geçişin mümkün olmadığı görülmüş ve asfaltın kesilmesine müsaade edilmiştir.

Daha sonra kazı çalışması esnasında Karaağaç Mahalle Muhtarı’na gelen şikâyetler üzerine yeni asfaltta yapılan çalışmalar yarıda kesilmiş ve diğer sokaklarda yapılan çalışmalara devam edilmiştir.

Yine Aykome yönetmeliğinde "kazı çalışması yapan kurum kendi kazısının üst kaplamasını yapmakla sorumludur" denilmektedir. Belirtilen adres ve çevresinde fotoğraflarda da görüleceği üzere ilk önce kazı bölgesi beton dökülerek kapatılmakta daha sonra asfalt ekiplerince yama çalışması yapılmaktadır.

Bilgilerinize sunarız.
Yıldırım Belediyesi
Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.