1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Yorgun siyasete motivasyon mesajları: Her şey millet için
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Yorgun siyasete motivasyon mesajları: Her şey millet için

A+A-

Şöyle bir baktığımızda, 2014 başından beri siyasetin hiç dinlenmediğini görüyoruz. Yerel seçim süreciyle başlayan harekette, 2015 yılında 2 genel seçim yaşandı. 

Ardından...

2016 yazından itibaren darbe girişini nedeniyle hem siyasi kadrolar, hem millet aylarca gecesini gündüzünü ayakta ve meydanlarda geçirdi.

Onu...

16 Nisan referandumu izledi. 2016 sonbaharından itibaren anayasa değişikliği görüşmeleri ve tartışmalarıyla başlayan sürecin finali olan seçim aşaması gerçekten yorucu bir tempoda geçti.

Şimdi...

Önümüzde tüm siyasi partilerin kongre ve kurultay süreçleri var. Sonbahardan itibaren bu kez parti içi demokrasinin gereği olan sandıklar ortaya gelecek.

Yani...

Parti içi yarışlar başlayacak. Bunun sonucunda da partilerin teşkilatları ya da örgütleri yenilenecek.

Dolayısıyla...

Parti içi yarışlarla gerçekleşecek o yenilemeler doğrudan kamuoyunu ilgilendirmese bile siyaset kadroları için yeni bir çalışma temposu anlamına geliyor.

Sonra da...

2019'daki ilkbaharda yerel seçim ve sonbaharda cumhurbaşkanlığı ile milletvekili genel seçimleri için hazırlıklar başlayacak.

İşte...

Bu süreçler başlarken, son 15 yılın iktidar partisi olan AK Parti'nin yine öncü ve gündem belirleyici konumda olması bekleniyor.

Ne var ki...

AK Parti'nin Merinos Parkı'nda Gönül Dostları'nın görkemli ağaçları altındaki, bayramlaşma töreni teşkilatın yorgunluğunu gözler önüne serdi.

Buna...

Ramazan süresince AK Parti teşkilatlarının göz önünde olmayan ve evlere yönelik yoğun çalışma temposunun yorgunluğunu da eklemek gerekiyor.

Zaten...

Konuştuğumuz milletvekilleri, ilçe başkanları, belediye başkanları il ve ilçe yöneticileriyle mahalle temsilcileri de buna özellikle dikkat çektiler.

Kaldı ki...

Teşkilatın yorgunluğu kongre sürecine karşın görüntüye de yansıdı.

Gerçi...

Kuruluşundan beri takip ettiğimiz AK Parti bayramlaşmalarında bireysel yansımalar dışında coşkulu görüntüler hiç olmadı.

Genelde...

Toplantıyı izlemeyi ve dinlemeyi tercih edem topluluklar bayramlaşmalarda yer aldı, fakat dün sıcağın da etkisiyle olsa gerek katılım konusunda ilgi azlığı yansıtan bir görüntü ortaya çıktı.

Onun için...

Kürsüdeki konuşmalarda teşkilatın motivasyonunu yükseltici özellikte "Her şey millet için" düsturu çerçevesinde mesajlar verildi.
 

Müezzinoğlu'ndan vicdan çağrısı

 

AK Parti İl Başkanlığı bayramlaşmasında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu'ndan iki ayrı vicdan çağrısı geldi.

İlkinde...

İslam alemi adına Arap dünyasına seslenip "Allah Allah deyip öldürenler de, Allah Allah deyip ölenler de aynı" diyen Müezzinoğlu'nun İslam aleminin çare bulamaması halinde daha da kötüye gideceğini söyledi.

Bunun arkasındaki "Karagöz-Hacivat oynatanlara " dikkat çekip, Türkiye'de amaca ulaşamadıklarını vurgularken de "Vicdanlarımızın esiri olduk" dedi ve Kılıçdaroğlu yürüyüşüne gönderme yaptı:

"Biz alın teri dökerken birileri ayak teri döküyor."
 

Ala: Yeni anayasa siyasetin bayramı olur 

 

İçişleri eski Bakanı ve AK Parti Bursa Milletvekili Efkan Ala, referandum başarısı nedeniyle AK Parti teşkilatlarını kutladığı konuşmasında "Siyasi tarih yazılıyor" dedi.

AK Parti'nin zoru başardığını da vurgulayan Ala, siyasi partilerin sandıkta yarışmalarının önemine dikkat çekerken de "siyaset alanının genişletilmesi ve orada yarışılması" çağrısı yaptı ve ekledi:

"Daha geniş, yepyeni bir anayasa lazım. Bu yepyeni anayasa da siyasetin bayramı olur."
 

Büyükşehir yatırım hedefini aştı, 200 milyonluk ek bütçe yaptı

 

Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepei kentte yapılan yatırımları anlatırken belediyecilik tekniği açısından önemli bir bilgi paylaştı.

AK Parti İl Başkanlığı'nın bayramlaşma törenindeki konuşmasında "Bursa'nın rantının Bursa'da kaldığı" vurgusunu yapan Altepe, zor imkanlara karşın yatırımlara devam ettiklerini söylerken şu cümlesinin altını çizdik:

"Her yıl koyduğumuz büyük hedefleri aşıyoruz. İlave yüzlerce trilyonluk bütçe yapıyoruz. Bu yıl da 200 küsur milyon lira ilave bütçe yaptık."

Konuşmasında...

Bursa'nın yaşam kalitesiyle ilgili bilgi de verdi:

“Dünyada 5 yıl önce 48. sıradaydık, şimdi 20. sıraya yükseldik. İşte bunlar konuşarak olmuyor, icraatlarla oluyor."

Şunu da ekledi:

"Bursa için, halkımız için ne yapsak az. Bizler de çalışmalara devam edeceğiz.” 
 

Kılıçdaroğlu'nu adalet yürüyüşünde hiç yalnız bırakmadı 

 

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun "adalet" temasıyla başlattığı Ankara'dan İstanbul'a yürüyüş onikinci gününe geldi.

Açıkça söylemek gerekirse...

Başlangıçta Kılıçdaroğlu'nun bu uzun yürüyüşü tamamlayamayacağını düşünenlerdendik. Fakat yürüyüşe eşlik eden dostlardan "Bitirmeye kararlı ve çok zinde bir şekilde yürüyor" mesajları geliyor.

İşte...

Bu yürüyüşte Kılıçdaroğlu'nu hiç yalnız bırakmayanlardan biri de Mudanya Belediye Başkanı Hayri Türkyılmaz.

İlk 11 günün 5 gününde CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na eşlik eden Türkyılmaz'ın izlenimi şu:

"Genel Başkanımıza halkımız güç veriyor. Milletten aldığı enerjiyle yürüyor. Yollarda büyük ilgi görüyor."

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.