Balaban’dan flaş karar: Olmayacağım

Katıldığı Survivor 2021 Türkiye yarışmasında şampiyonluğu kazanan Başpehlivan ‘Sarı Fırtına’ lakaplı İsmail Balaban’dan hayranlarını üzecek karar. İşte ayrıntılar…

Balaban’dan flaş karar: Olmayacağım

Katıldığı Survivor ile adını Türkiye’de herkese duyurmayı başaran İsmail Balaban, Kırkpınar güreşlerine bu yıl katılmayacağını açıkladı. Survivor’daki başarılı performansı ile şampiyonluğa ulaştıktan sonra Türkiye’ye dönen ve dinlenmeye başlayan İsmail Balaban’ın bu kararı hayranlarını üzdü.

Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri’nin 2013 ve 2017 başpehlivanı İsmail Balaban, Survivor’dan yeni geldiğini ve kendisini formda hissetmediği için bu yıl seyirci olacağını açıkladı.

Başpehlivan İsmail Balaban açıklamasında, “Edirne benim kendimi bulduğum ve kendimi Türkiye’ye tanıttığım il, ata sporumuzun yağlı güreşimizin olimpiyatın merkezi burasıdır. Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri hepimiz için çok önemli. Sonuç olarak bizim tarihimiz, kültürümüz, geleneğimiz, göreneğimiz, örf ve adetimizdir. Biz elimizden geldiğince bunu yaşatmaya çalışıyoruz. 2006 yılından beri Edirne Kırkpınar Yağlı Güreşleri’ne katılıyorum ve birçok başarılı dereceler elde ettim. Başpehlivanlık kategorisinde 2 kez şampiyonluk yaşadım ve kemer kuşandım. Gerçekten Edirne’nin yeri bende çok ayrı. Hem Edirne halkının hem de Edirne’nin yeri çok ayrı. Bu yıl da tekrar Edirne’deyiz. İkiz kardeşim de er meydanında olacak. Başta gönlüm ondan yanadır. Kemerin Antalya’ya gelmesini istiyorum” ifadelerini kullandı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X