Bursa’da duygu dolu anlar; Engelsiz hayata ses verdiler

Odyomed İşitme ve Konuşma Merkezi öğrencileri, hünerlerini Tayyare Kültür Merkezi’ndeki renkli gösteriyle sergiledi. İşitme ve konuşma problemli olarak başladıkları hayata bugün şarkılar söyleyip şiirler okuyarak devam eden öğrenciler, sahnedeki başarılarıyla herkesi duygulandırdı.

Bursa’da duygu dolu anlar; Engelsiz hayata ses verdiler

Ulaş GİRGİN

Bursa’da 35 yılı aşkın süredir sessiz hayatların sesi olan Odyomed İşitme ve Konuşma Merkezi’nde eğitim alan öğrenciler, Tayyare kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte seneler süren çabaların karşılığını verdi.

Türkiye’nin çeşitli yörelerinden türküler seslendirip, skeçler sahneleyen ve şiirler okuyan işitme kayıplı öğrenciler, alkışları topladı.

Yılların çabası ve özverili eğitim ile engelleri aşmayı başaran öğrenciler, izleyenlere duygu dolu anlar yaşatırken, birçok işitme kayıplı çocuğa ve ailelerine de umut oldu.

“TÜM UĞRAŞIMIZ AĞIZLARDAN ÇIKACAK BİRKAÇ CÜMLE İÇİN”

Etkinlikte konuşan Odyomed Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Cengiz Mıhçı, işitme kayıplı çocukların ve onlara destek olan ailelerinin çok zor bir şey başardığının altını çizdi.

Mıhçı, “Bizim bütün uğraşımız ve çabamız, ailelerin yaşadığı kabullenme zorlukları, ağır değerlendirme süreçleri, ağızlardan çıkacak birkaç cümle için. Ben tüm bu çabanın sonunda bu cümleleri duyabildiğim için son derece bahtiyarım” ifadelerini kullandı. Konuşmasının sonuna gelirken Odyomed emekçilerini de unutmayan Mıhçı, “Bu çocuklar sizin sayenizde başarıyorlar. Biliyorum hepiniz bazen kendi çocuklarınızı ihmal etmek pahasına bu çocuklar için elinizden geleni yapıyorsunuz. Sizlere minnettarım” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X