Hande Erçel’e mahkemeden kötü haber

Sosyal medyada fotoğrafını paylaşıp “Bazlama surat” yorumunu yapan sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç’a tazminat davası açan oyuncu Hande Erçel’e mahkemeden kötü haber geldi.

Hande Erçel’e mahkemeden kötü haber
HABERİ PAYLAŞ

Sosyal medya fenomeni Lütfü Alp Kılınç’ın geçen yıl fotoğraflarını paylaşıp “Bazlama surat” diye yorum yapması üzerine Hande Erçel şikâyetçi olmuştu.

Bunun üzerine Lütfü Alp Kılınç, avukatı aracılığıyla şu açıklamayı yapmıştı: “Müvekkilim doğduğu, büyüdüğü yöre itibarıyla Anadolu’nun bağrından kopmuş biri olup bazlama ekmeğinin çok sevilen bolca tüketilen bir ekmek türü, yani bir nimet olmasından ötürü Sn. Hande Erçel’le ilgili olarak ‘bazlama surat’ ifadesini kullanmıştır. Bu ifade, asla hakaret amaçlı kullanılmamış olup Sn. Hande Erçel’in herkesçe malum olan yüz güzelliğine esprili bir şekilde teşbihte bulunulmuştur.”

Erçel ise şikayet dilekçesinde fiziksel özelliklerini aşağıladığını, çektiği videolarda kendisiyle dalga geçtiğini iddia ederek Kılınç’ın cezalandırılmasını istedi. 15 bin TL manevi tazminat isteyen oyuncu, ayrıca yapılan paylaşımların kişilik haklarını ihlal ettiğini belirtip Kılınç’ın içeriklerine erişim yasağı konulmasını da talep etti. Kılınç hakkında “Kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçundan 3 aydan 1 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

İstanbul Asliye Hukuk Mahkemesi’nde görülen davada hâkim, tazminat davasının reddine karar verdi.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X