‘İfşa görüntünüz var’ deyip büyük şok yaşattılar!

Bir dönem Çarkıfelek programında Mehmet Ali Erbil’in yardımcılığını yapan, ünlü manken ve sunucu Elif Ece Uzun, telefona gelen linke tıklayınca hayatının şokunu yaşadı.

‘İfşa görüntünüz var’ deyip büyük şok yaşattılar!

Cep telefonuna gelen SMS’e tıklayınca sosyal medya hesabı ele geçirilen manken ve sunucu Elif Ece Uzun, dolandırıcılık ve tehdit şoku yaşadı. Uzun’un hesabından ünlü isimlere, ‘Elimizde ifşa görüntünüz var’ diye mesajlar atarak para koparan dolandırıcılar, binlerce liralık vurgun yaptı.

Elif Ece Uzun, “Benim ikizlerim var sosyal medya ile çok vakit geçiremiyorum. Bir ara bir link geldiğini ve tıkladığımı hatırlıyorum. Sonrasında hiçbir şeyden haberim yok.” dedi.

“Hesabımı ele geçirmişler” diyen Uzun “Arkadaşlarıma mesajlar atmışlar. Bir mankene benim adıma ‘Elimizde görüntülerin var paylaşmamızı istemiyorsan şu hesaba para aktar’ demişler.” ifadelerini kullandı.

Yaşadıklarını Uzun “Kız ağlaya ağlaya beni aradı. Şarkıcı, sanatçı siyasetçi, manken kim varsa, bir sürü arkadaşım bana ulaştı. ‘Sana güvendik para yatırdık, paramız gitti’ dediler. Şok yaşadım” şeklinde anlattı.

Ünlü manken sözlerine “Sanatçı arkadaşlarım, şarkıcılar her birini ayrı bir mesajla dolandırmaya çalışmışlar. Kimi inanıp para atmış, kimisi de numaramı bulup bana ulaştı.” diyerek devam etti.

“İnsanlara beni rezil ettiler.” diyen Uzun “Bunu benim yaptığımı düşünüp bana, çocuklarıma beddua edenler oldu. Dolandırılan parasını kaptıran o kadar çok insan var ki gerçekten çok üzgünüm.” dedi

Yaşanan bu olayların ardından emniyete gidip şikayetçi olduğunu söyleyen Uzun, “CİMER’e yazdım, hemen hesabım kapatıldı. Umarım bu dolandırıcılar bir an önce bulunur. Bunlar son bulur” şeklinde konuştu.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X