İkbal Gürpınar’ın annesi de koronaya yenildi

Geçtiğimiz günlerde koronavirüse yakalanan ünlü sunucu İkbal Gürpınar, Covid-19 sebebiyle babasını kaybetmişti. Bir acı haber de Gürpınar’ın annesinden geldi. İkbal Gürpınar’ın annesi Neriman Dönmez’in de koronavirüs sebebiyle yaşamını yitirdiği öğrenildi.

İkbal Gürpınar’ın annesi de koronaya yenildi

Ünlü sunucu İkbal Gürpınar, koronavirüse yakalanmasının ardından yoğun bakıma kaldırıldı.

Gürpınar’ın tedavisinin ardından normal servise çıktığı öğrenildi.

ANNESİ DE KORONAVİRÜSTEN HAYATINI KAYBETTİ

Geçtiğimiz haftalarda da babasınını koronavirüs sebebiyle kaybeden Gürpınar’ın annesinden de acı haber geldi.

İkbal Gürpınar’ın annesi Neriman Dönmez’in de koronavirüsten dolayı yaşamını yitirdiği öğrenildi.

Acı haberi İkbal Gürpınar’ın oğlu Alper Gürpınar, yaptığı paylaşımla duyurdu.

Alper Gürpınar, yaptığı açıklamada şunları söyledi:

Oğlu Alper Gürpınar olarak annemin sayfasından siz sevenlerini bilgilendirmek istedim. Canım anneannemiz Neriman Dönmez, Covid-19’dan dolayı hakk’a yürüdü. Annem İkbal Gürpınar, bugün yoğun bakımdan normal servise çıktı, tedavisine orada devam edilecek.

Günlerdir annemi yaşatmak için yoğun çaba gösteren Ankara Şehir Hastanesi’nin Başhekimi Sayın Aziz Ahmet Surel’e, Yoğun Bakım Sorumlusu Prof. Dr Seval İzdeş ve ekibine, kıymetli hekimlerimiz ve özellikle yoğun bakım hemşirelerimize, dualarınızla hep annemin yanında olduğunuz için sizlere sonsuz teşekkürler.

“EN SONUNDA BEN DE KORONAYA YAKALANDIM”

Ünlü sunucu, geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından şu mesajı paylaşmıştı:

En sonunda ben de koronaya yakalandım. Gerçekten çok zor bir hastalıkmış. Başım, kaslarım, eklemlerim ağrıdıkça, ‘babam nasıl dayandı bu acılara’ dedim. Nereden ve nasıl kaptım hiç bilmiyorum. Umuma açık tuvaletlerden mi, başka yerden mi? Ellerimi sık sık yıkamam ve maske kullanmama rağmen her şey olacağına varıyor demek ki.

Ölümden korkmuyorum. En Sevgili’ye, Yaradanımıza kavuşmadır ölüm. İnşallah iyileşirim de sizlerle birlikte hayırlara koşmaya devam ederiz. Geriye dönüp baktığımda bomboş bir hayatım yok çok şükür. Kıymetimi bilenler oldu, bilmeyenler oldu, hakkımı yiyenler…

Beni aldattığını sanıp yediği haramları kâr sayan cahiller. Hepsini burada bırakıp gideceğim öldüğümde. Ölüm, bir Gül Bahçesi. Hep Şehadet istedim Rabbimden , bu yüzden koşa koşa gittim Kudüs’e defalarca. Orada olmadı, belki bu hastalık cennetime vesile olur. Elbette Allah’tan ölümü istemek doğru değil. Ama şükürler olsun Rabbime bana her şeyin en güzelini yaşattı. Çektirdiği acıları büyütüp O’na nankörlük yapamam.

Benim durumumda olanlar Ya Rezzak çeksin 339. Rabbim tüm hastalara şifa versin, amin. Not; Çok halsizim, telefonla arayanlara cevap veremeyeceğimi şimdiden bidiririm. Sizi çok seviyorum, nelere sahip olduysam hep sizin vesilenizle. Hakkınızı helal edin lütfen, benden yana helal olsun.

BABASI DA KORONADAN VEFAT ETMİŞTİ

İkbal Gürpınar’ın babası Murtaza Dönmez, Eylül ayında koronavirüs tedavisi gördüğü hastanede yaşamını yitirmişti.

İKBAL GÜRPINAR KİMDİR?

İkbal Gürpınar, 4 Ekim 1969 yılında Kırıkkale’de dünyaya gelmiştir. Okul içinde açılan sınavı kazanarak spikerliğe başlamıştır.

1994-1995 yılında TRT’de “25.Saat” isimli programla televizyona ilk adımı atmıştır. Ardından Ortadoğu Amme İdaresi’nde ithalat ihracat elemanı sertifika programına katılıp bitirmiştir. Kısa bir süre restoran zincirleri kuran bir firmada Halkla İlişkiler ve Franchising müdürlüğü yapmıştır.

TRT Gap’ta çeşitli programlar sunmuş, 1998-2000 yılları arasında TRT’de çalışıp, bir hastanede halkla ilişkiler müdüreliği yapmıştır. 2006 yılında ise “İkbal’le Yaşama Dair” adlı programı sunmuştur. “Yüzük Taşı”, “Mutluluk Oyunu” ve ardından “Kimse Yok Mu?” isimli programları da sunmuştur. Daha sonra ise “Hayatın İçinden” isimli programı da sunmuştur.

“Kimse Yok mu?” ile birlikte olarak TRT’de “Gün Başlıyor” programını sunmuştur. Yaşadıklarını, izlenimlerini ve deneyimlerini 3 kitapta yazmıştır. Şiir albümleri ve şarkıları bulunmaktadır. Çocuklar için masallar yazmıştır.

İkbal Gürpınar, 3 kez evlenmiştir ve 2 çocuğu bulunmaktadır

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X