MasterChef’te hangi isim elendi? Yarışmacı gözyaşlarıyla veda etti!

MasterChef Türkiye’nin 27 Eylül Pazar ekrana gelen son bölümünde eleme heyecanı yaşandı. MasterChef’te elemeye kalan 6 yarışmacı eleme turunda yarıştı.

MasterChef’te hangi isim elendi? Yarışmacı gözyaşlarıyla veda etti!
HABERİ PAYLAŞ

MasterChef 2020’nin altıncı haftasında kurulan mavi takım ve kırmızı takım arasında üç dokunulmazlık oyunu oynandı. Bu oyunlardan ikisini mavi takım, birini kırmızı takım kazandı. Bunun sonucunda ise 6 yarışmacı elemeye kaldı. MasterChef’in son bölümünde ise eleme adayları arasında bu akşam iki turlu eleme oyunu oynandı. İlk oyunda bıldırcın ana ürünlü bir yaratıcı yemek yapıldı. Bu turda en iyi tabağı çıkaran üç yarışması MasterChef’te bir hafta daha yarışmayı garantilemiş oldu.

MASTERCHEF’TE HAFTANIN ELEME ADAYLARI KİMLER OLDU?

MasterChef Türkiye’de bu hafta ilk dokunulmazlık oyununu kaybeden kırmızı takımda Özgül ve Esra elemeye kalan isimler oldu. İkinci dokunulmazlığı yine kırmızı takım kaybetti ve Eray ile Berker de potaya girdi.

Haftanın son dokunulmazlık oyununu kaybeden ise mavi takım oldu. Mavi takımda Celal ve Barbaros elemeye kaldı.

MASTERCHEF’TE KİM ELENDİ?

MasterChef Türkiye’de eleme adayları olan Özgül, Esra, Eray, Ayyüce, Barbaros ve Celal, MasterChef jürisi karşısına çıktı. Şefler, ilk eleme oyununda yarışmacılardan bıldırcın ana ürün olan yaratıcı bir yemek istedi. Bunun için verilen süre ise 40 dakika idi. Süre bitiminde şefler, yarışmacıların tabaklarını tek tek inceledi ve tadımını yaptı. Bu turda en başarılı tabağı hazırlayan yarışmacı Özgül oldu. Onu sırasıyla takip edenler Eray ve Ayyüce oldu. Bu üç yarışmacı, ilk turda kazanarak en az bir hafta daha MasterChef’te yarışma hakkı kazandı.

MasterChef eleme gecesinde sonraki turda Esra, Barbaros ve Celal bir kez daha mutfağa girdi. Yarışmacılar, bu turda Mehmet şefin imza yemeği olan Mastik Sponge yapmaya çalıştılar. Bu yemek için verilen süre ise 45 dakika idi. Sürenin bitimi ile şefler, üç yarışmanın yaptığı bu tatlının tadımını yaptı. Esra, bu oyunda en başarılı tabağı çıkarak MasterChef macerasına bir hafta daha devam etme hakkını kazandı. Son iki isim ise Celal ve Barbaros kaldı. Şeflerin ortak kararı sonrasında bu hafta MasterChef’ten elenen isim Celal oldu.

MasterChef’ten elenen Celal gözyaşlarına boğuldu. Ünlü şefler yarışmacıyı teselli etmeye çalıştı.

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X