1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Milyar dolarlık dev Tabakhaneler projesine Arap yatırımcı talip oldu!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Milyar dolarlık dev Tabakhaneler projesine Arap yatırımcı talip oldu!

A+A-

Müfit Aydın yıllarca Bursa'ya bürokrat olarak hizmet etti. Çevre Müdürlüğü yaptı, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı olarak kentin kırsalına giden hizmetlerde çalıştı.

Şimdi de...

AK Parti Bursa Milletvekili olarak bu kez siyasi alanda Bursa için çalışıyor.

Dün sohbet ederken...

Heyecanlandığı bir gelişmenin, büyük bir projenin ilk bilgilerini verdi: 

"Bursa'yı yeniden termalin merkezi haline getirmek amacıyla bir dönemin sorunlu çöküntü bölgesi olan Tabakhaneler'de planlanan termal projesine Arap sermayesinden talip var."

Sonra da...

Gelişmeyi aktardı:

"Meclis'te Siirt Milletvekilimiz ve partimizin eski sözcüsü Yasin Aktay Bey'le sohbet ediyorduk. Tanıdığı ciddi bir Arap yatırımcı olduğunu ve termal yatırımı yapmak istediğini söyledi."

Şunu ekledi: 1.-yazi-icin-2.-foto-projesi.jpg

"Ben de kendisine böyle bir yatırım için Bursa'nın çok uygun olduğunu, hatta planlanmış bir bölge olduğunu söyledim."

Şöyle devam etti:

"Bunun üzerine Yasin Aktay Bey ve tanıdığı Arap yatırımcılarla Bursa'ya geldik. Milletvekili arkadaşım Osman Mesten Bey'le birlikte Büyükşehir Belediye Başkanımız Alinur Aktaş Bey'i ziyaret ettik."

Görüşmeyle ilgili şu bilgileri verdi:

"Çok yararlı bir görüşme olduğunu düşünüyorum. Alinur Başkan yatırımcılara Tabakhaneler bölgesiyle ilgili Büyükşehir Belediyesi'nin hazırladığı planları verdi. Yatırımcı da projeyi incelemeye aldı."

Bu noktada... 

Yasin Aktay'ın tanıştırdığı yatırımcının Suud-Kuveyt ortaklığı olduğunu vurgulayıp şunu söyledi:

"Tabakhaneler bölgesi içinden 20 dönümlük bir araziyi Büyükşehir Belediyemiz geçen dönem satmış. Arap yatırımcı da kalan yaklaşık 100 dönümlük araziyle ilgileniyor."

Şunu önemsiyor:

"Gelen yatırımcı çok ciddi. Bursa'yı yeniden termalin merkezi yapmak istiyor. Şartlar oluşursa milyar dolarlık proje için istekli ve hazır."

Aktardığına göre...

Arap yatırımcı öncelikle sıcak suyu değerlendirecek bir proje üzerinde duruyor.

Bunun yanında...

Bir dönemin çöküntü bölgesini geliştirip kalkındıracak ve alışveriş merkezinden sosyal alanlara kadar geniş bir proje söz konusu.

Başkan Aktaş'ın da buna sıcak baktığını ifade etti.
 

Müfit Aydın'ın termal heyecanı 2.-yazi-icin-yasin-aktay-ziyaret-haberi-kupuru-10-subat-2018.jpg
 

AK Parti'nin eski sözcüsü olan Siirt Milletvekili Yasin Aktay'ın Bursa milletvekilleri Müfit Aydın ve Osman Mesten'le birlikte Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'ı ziyaretinde "Eruh için teşekkür edip Pervari için de meydan istediğini" cumartesi günü aktardık.

Ziyarette Arap yatırımcı olduğunu da öğrendiğimiz AK Parti Bursa Milletvekili Müfit Aydın heyecanını şöyle dile getirdi:

"Görev yaptığım dönem Bursa'ya gelenler önce hamam gitmek isterdi, fakat Afyon bizi geçti. Çünkü orada boş arazi çok. Bursa merkezde boş arazi olmadığı için yatırım yapılamadı. O fırsat Tabakhaneler'de var."
 

Gözgeç'e AK Parti Genel Merkezi'nde insan hakları görevi 3.-yazi-icin-emine-yavuz-gozgec-001.jpg

 

Tüm partilerde olduğu gibi, AK Parti Genel Merkezi'nde de Genel Başkan Yardımcıları çevresinde oluşturulan çalışma birimleri var. AK Parti bunlara İnsan Hakları'nı da ekledi.

Üstelik...

Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı başkanlığındaki İnsan Hakları biriminde Başkan Yardımcısı olarak AK Parti Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç görevlendirildi.

TBMM Adalet Komisyonu üyeliği yanı sıra Kadın Erkek Fırsat Eşitliği Komisyonu bünyesindeki Kırsalda Kadın Alt Komisyonu Başkanı olarak görev yapan Gözgeç, artık zamanının bir bölümünü de AK Parti Genel Merkezi'nde geçiriyor.

Neler yaptıklarını şöyle anlattı:

"İnsan hakları odaklı politikalar üretilmesi, varsa hak ihlallerinden doğan mağduriyetlerin giderilmesi, özgürlüklerin arttırılması yönünde çalışmalar yapıyoruz."

Şunu vurguladı:

"AK Parti iktidarı öncesi vesayet odaklarıyla mücadele, özgürlüklerin yaşanamıyor olması, her alanda baskı, ekonomik yoksunluklar vardı. Hükümet politikalarıyla özgürlüklerin genişletilmesi ve insan hakları ihlallerinin giderilmesi yolunda önemli adımlar atıldı."

Şunu da ekledi:

"Seyahat, çalışma haklarıyla ailenin, gençliğin ve çevrenin korunması, hatta hayvan hakları da çalışma alanımızda. Kısacası tüm yaradılmışların haklarının korunması için çalışıyoruz."
 

Ravza Kavakçı FETÖ davası izlemeye geliyor 
 

AK Parti Genel Merkezi'nde Genel Başkan Yardımcısı Ravza Kavakçı başkanlığında oluşturulan İnsan Hakları Başkanlığı'nın gündeminde FETÖ davaları da var.

İnsan Hakları Başkan Yardımcısı olarak görev üstlenen Bursa Milletvekili Emine Yavuz Gözgeç, 21 Şubat'ta Ravza Kavakçı'nın Bursa'ya geleceğini açıkladı.

Kavakçı'nın programında şehit ailesi ziyareti, 28 Şubat mağdurları ve sivil toplum kuruluşlarıyla görüşmeler yanında Adliye'de FETÖ davası izlemek de yer alıyor.
 

Gürsel Dönmez'den metapolitik yazılarla yeni kitap: Derin mesele 5.-yazi-icin-dr.-gursel-donmez.jpg

 

7 Haziran 2015 seçimlerinde AK Parti Bursa listesinde 10. sıra milletvekili adayıydı. AK Parti 9 milletvekilinde kalınca seçilemedi. 1 Kasım seçimleri için kaderi zorlamamak için aday olmadı, ama AK Parti yenilenen seçimde Bursa'dan 11 milletvekili çıkardı.

Dr. Gürsel Dönmez de yeniden aday olmama kararının ardından Başbakanlık Başdanışmanlığı görevine geri döndü ve sorumluluk alanındaki çalışmalarını sürdürüyor.

Bir yandan da bilgi ve birikimini kitap yazarak paylaşıma açıyor.

Bu kapsamda...

Politikanın ötesinde felsefi bakışla ele aldığı ve "30 yıllık not defteri" olarak tanımladığı metapolitik yazılardan oluşan Derin Mesele adını verdiği kitabın hazırlıklarını tamamladı.

1987-2017 arası yılların değerlendirmesini yapan Dr. Gürsel Dönmez'in 4. kitabında, bu sütunlardan zaman zaman aktardığımız görüş ve yorumları da yer alıyor.

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.