Nobel ödüllü Aziz Sancar Bursa’dan kime mektup gönderdi!

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Nobel Ödülü alarak Türkiye’nin gururu olan bilim insanı Aziz Sancar’ın, Bursa’ya gönderdiği mektubun detaylarını köşesine taşıdı…

Nobel ödüllü Aziz Sancar Bursa’dan kime mektup gönderdi!

Olay Gazetesi Yazarı Mustafa Özdal, Nobel Ödülü alarak Türkiye’nin gururu olan bilim insanı Aziz Sancar’ın, Bursa’ya gönderdiği mektubun detaylarını köşesine taşıdı…

Özdal, yazısında şu bilgileri verdi:

3 Mart, Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin ödül günü.

Ancak bu yılki yüz yüze ödül töreni pandemiye kurban gitti.

Bu nedenle ödül töreni dün akşam online yapıldı.

ÇEK’in bu yılki ödül törenini taçlandıran gelişme ise Nobel Ödülü alarak iftihar ettiğimiz bilim insanı Aziz Sancar’dan gelen mektup oldu.

Bir aydınlanma projesinin eğitim neferleri olan Kır Çiçekleri’ne yaşam boyu rehber olacak, her satırı çok değerli o mektup:

Sevgili Kır Çiçekleri, yarın ülkemizin sorumluluğunu üstlenecek sevgili genç arkadaşlarım, gençlere fırsat eşitliğini gözeterek öğrenimin yolunu açan Çağdaş Eğitim Kooperatifi’nin kurucuları. Gençlerimizin özellikle kız çocuklarımızın eğitim ve öğrenimine katkıda bulunarak Atatürk ve Cumhuriyet sevgisiyle ülkesine bağlı değerli insanların yetiştirilmesine yaptığınız özverili katkıların artarak çoğalarak büyüyerek sürmesini diliyorum.Sevgili çocuklar, yarın ülkemizin tümü sizlere emanet olacak. Atatürk’ün bize miras bıraktığı yol gösterici ilkesi, bilimdir; iyi yetişmiş, ülkesine ailesine çevresine yararlı, gerektiğinde dünya çapında yaratıcı büyük çalışmalara imza atmış gençlerin yetiştirilmesidir. Bunun için çok gerekli olan, azimle, cesaretle ve başaracağım duygu ve düşüncesiyle yılmadan çok çalışmaktır. Ben bu yoldan gittim ve başarıya ulaştım. Çalışmalarımın Nobel Ödülü ile değerlendirilmesinden çok, bu ödüle giden yolda yaptığım çalışmalar bana heyecan vermiştir. İnsanlığa yaptığım hizmetin, aynı zamanda ülkemin ve Türklüğün adıyla anılacak olması, bana mutluluğun en büyüğünü tattırmıştır. Bilim için, insanlık için, ülkem için hala laboratuvarımda günde 12 saat çalışıyorum ve arkadaşlarımla birlikte insanlığın en büyük illetlerinden biri olan kansere çare bulma uğraşı içindeyiz.Eminim sizler de çok iyi işlere başarıyla imza atacaksınız. Bilim insanı olacaksınız, mühendis olacaksınız, sanatçı olacaksınız veya yeteneğinizin sizi götüreceği hayatın herhangi bir alanında ilerleyeceksiniz. Size tavsiyem, her işin en iyisini yapmaya en iyilerinden biri olmaya çalışmanızdır. Emek sarfetmeden, azimli olmadan, karınca gibi çalışmadan, işinize odaklanmadan başarı gelmez. Başarının, üstünlüğün ve zaferin sizlerin elinizde olduğunu hiç unutmayın. Çağdaş Eğitim Kooperatifi, 26. yıl dönümünde eminim ki bu yolda sizlere, özellikle kızlarımıza çok iyi yol gösterici görevini tüm imkanlarını seferber ederek yerine getirecektir. Hepinizin gözlerinden öperim.

 

HABERİ PAYLAŞ
Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X