Normalleşme kararları sonrası isyan ettiler

Kademeli normalleşme döneminin ikinci etabı açıklandı. Alınan kararlar Defne Samyeli ve Gülben Ergen’i tatmin etmedi. İki isim de yaptıkları paylaşımla isyan etti. Ergen’in sözleri sosyal medyada en çok konuşulanlar arasına girdi.

Normalleşme kararları sonrası isyan ettiler

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kabine toplantısının ardından 1 Haziran’dan itibaren uygulanacak normalleşme adımları hakkında bilgilendirmede bulundu.

Normalleşme açıklamaları arasında konser ve müzik etkinliklerine yönelik herhangi bir detaya yer verilmemesi, ünlü şarkıcı Gülben Ergen’i ve Defne Samyeli’yi üzdü.

Ergen, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, “Restoran kafeterya sabah 7 akşam 21.00 demek konser yok, müzik yok, sanata sanatçıya, müzisyene yaşamak yok demek mi?” ifadelerine yer verdi.

Untitled-1

Gülben Ergen daha sonraki açıklamasında ise “Müzik, eğlence, sahne, tiyatro, sanat, sanatçı herkes yanıyor, yaşarken ölen bir sektör olduk. Bize neşe veririz! Biz güldürürüz, eğlendiririz! Biz iyi geliriz! Müzik iyileştirir yapmayın 16 ay oldu perişan sektörümüzün tüm emekçileri yapmayın” diyerek isyan etti.

DEFNE SAMYELİ’NİN İSYANI

Defne Samyeli de alınan kararlara tepki gösterdi. Samyeli açıklamasında “Saat 21:00’de kapanacak mıymış restoranlar? Lütfedilmiş. İnsaf yahu… Bir yılı aşkın zaman geçmiş. Aşılamayı yaygın hale getirmek yerine yasaklar SADECE ve HALA restoranlar, eğlence sektörü ve sanata… Maksat ‘eğlence olmasın’ demek ki. Üzüm yemek değil bağcı dövmek.” dedi.

Ekran Alıntısı

Demet Akalın da bir paylaşım yaparak “İntihar haberi almayız umarım…” dedi.

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X