1. YAZARLAR

  2. Ahmet Emin Yılmaz

  3. Salman’ın heyecan veren sözleri: Yıldırım metrosunda sıkıntı yok!
Ahmet Emin Yılmaz

Ahmet Emin Yılmaz

Yazarın Tüm Yazıları >

Salman’ın heyecan veren sözleri: Yıldırım metrosunda sıkıntı yok!

A+A-

Söze… “Bursa ile ilgili çok güzel planlarımız var” diye başladı. AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman bu sözlerinin hemen ardından da, geçtiğimiz cumartesi günü Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın da katıldığı ve Bursa’da ilk kez yapılan Ulaşım Koordinasyon Toplantısı’nı anımsattı.

Öncelikle de şu bilgiyi verdi:

“Aslında bu toplantıyı 1 ay kadar önce planlamıştık ve gerekirse Ankara’da yapacaktık. Fakat Ulaştırma Bakanımız Sayın Ahmet Arslan’ın cenazesi olunca ertelenmişti. PTT araç teslimi törenine gelince de Bursa’da yaptık.”

Ardından…

“Bursa için çok verimli geçti” dedi ve ele alınan konuları sıraladı:

“Metromuzu konuştuk. Sayın Bakanın basın toplantısında da ifade ettiği gibi şehir içi ulaşımla ilgili çalışmaları gözden geçirdik. Hızlı tren, dağ yolu, otoyol her şeyi ele aldık.”

Bu noktada…

Toplantıda yapılan değerlendirmelerden “çalışmaların çok hızlı ilerlediği” sonucu çıktığını vurguladı ve şu çağrıyı yaptı:

1.-yazi-icin-ak-parti-il-baskani-ayhanr-salman.png“Samimi olarak söylüyorum, Bursa ile ilgili çok güzel planlarımız var. Bunun için de vatandaşın desteği çok önemli. Çünkü bu süreci hep birlikte yürüyoruz. O nedenle de Bursalıların desteklerini istiyoruz.”

Sözün tam burasında…

Son dönemin konuşulan ve her konuşulduğunda da heyecan duyulan projesi Yıldırım metrosunu sorduk.

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, toplantıdaki konuşmalarla sonrasında Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu ve Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan’ın açıklamaları doğrultusunda şunu söyledi:

“Yıldırım metrosuna hükümet desteğinde bir sıkıntı yok. Zaten şu an mühendislik projeleri çalışmalarını Büyükşehir Belediyesi ile Ulaştırma Bakanlığı birlikte yürütüyorlar.”

Sonra da…

Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş’ın daha önce bu sütunlardan duyurduğumuz “Yıldırım metrosu temelini ekim ayında atma” hedefini anımsattı ve hedefi açıkladı:

“Yıldırım metrosunun projelendirilmesi, ihaleye çıkması gibi konularda belli bir süreç gerekiyor. İşte o süreç şu an devam ediyor. Yerel seçimler öncesi de temel atmayı planlıyoruz.”

Şunu da ekledi:

“İnşallah hep beraber Bursa’mıza bu önemli hizmeti yapacağız.”

 

Aday adaylığı rekorunun ayrıntıları

 

AK Parti Bursa İl Başkanlığı’na aday adaylığı rekoru, 7 Haziran 2015 seçimindeki 235 başvuruydu. Bu kez 303 başvuruyla tüm zamanların rekoru kırıldı.

Siyaset Akademisi rekorundan sonra aday adaylığı rekoru açıklayan AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman istatistik de verdi:

“1. Bölge için 161 ve 2. Bölge için 142 aday adayı başvurdu. Başvuranların 247’si erkek, 56’sı kadın. Ayrıca 20 genç, 25 de engelli aday adayı var.”

Yorumu şu:

“Bu işaretler, 24 Haziran’da da en yüksek oyu alacağımızı gösteriyor.”

 

AK Parti’den ramazana özel hazırlık: İftardan sahura gece siyaseti

 

Seçim için artık son 50 güne girdik. AK Parti son hazırlıkların üzerinde çalışırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklayacağı manifestoyu bekliyor.

Bir yandan da…

Ramazan ayını da kapsayacak şekilde yerel planlamalar yapılıyor. O planlamayı AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şöyle açıkladı:

“Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın manifestoyu açıklamasıyla birlikte tüm teşkilatlar olarak biz de yerelde canla başla mücadeleyi başlatacağız.”

Hedef şu:

“Nasıl en yüksek aday adayı başvurusuna ulaşmışsak, AK Parti’nin bugüne kadar Bursa’da aldığı en yüksek oydan fazlasını almayı arzu ediyoruz.”

Sonra da…

Seçim kampanyasının bir ayını kapsayan ramazana dikkat çekti:

“Ramazan güzel ve bereketli bir ay. Oylarımızın da bereketini arttırır inşallah. Gündüz oruç nedeniyle zor ve meşakkatli geçeceği için iftardan sahura kadar programlar hazırlıyoruz.”

Şunu vurguladı:

“Ramazan ayının rahmeti. Bereketi ve mağfireti nedeniyle iftarlar mitinge dönüşecek. Gerekirse sahur mitingleri olacak.”

Şunu da ekledi:

“Bayramdan 1 hafta sonra seçim olacak. Biz AK Parti olarak 1 hafta arayla iki bayram kutlamaya hazırlanıyoruz.”

 

Cumhurbaşkanı mitinge gelecek mi?

 

Bugüne kadar tüm seçimlerde AK Parti Genel Başkanı olarak Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan miting için Bursa’ya geldi.

Acaba yine gelecek mi?

Soruya AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şu cevabı verdi:

“Cumhurbaşkanınız Bursa’yı, Bursa da Cumhurbaşkanımızı seviyor. O nedenle Bursa’ya gelmesi çok mutlu ettiği için biz de arzu ediyoruz.”

Beklentisi şu:

“Netleşmiş program yok, bayramla seçim arasındaki 1 haftalık zamanda büyük şehirlerde miting yapacağını düşünüyoruz. Bursa’ya da bekliyoruz.”

 

4 partinin ittifakına Salman yorumu: 2 kere 2 her zaman 4 etmez!

 

Bir yanda AK Parti ve MHP’nin oluşturduğu Cumhur İttifakı var, diğer yanda CHP-İYİ Parti-Saadet Partisi-Demokrat Parti’nin anlaşmaya vardıkları, adı belli olmayan 4’lü ittifak var.

Ancak…

İttifak yapan 4 parti cumhurbaşkanı seçimine kendi adaylarıyla girecek. AK Parti ve MHP’nin adayı Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’dan sonra CHP’nin adayı Muharrem İnce olurken, 4 aday adayı 100 bin imza toplamaya çalışıyor.

Son tabloyu…

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman şöyle yorumladı:

“Cumhurbaşkanlığı sisteminde eğer bir parti yönetiyorsanız, hele CHP gibi bir partinin genel başkanıysanız ve siyasette kalıcı olmak istiyorsanız devleti yönetme iddianızı göstermek için aday olmak zorundasınız.”

Bu noktada…

Kılıçdaroğlu’nun kendi rakibi İnce’yi aday gösterip kurtulmayı planladığını ifade etti, törendeki rozet değiştirme görüntüleri için de şunu söyledi:

“Bunlar güzel ritüeller, ama topluma hitap ettiğini ve karşılığı olduğunu düşünmüyorum.”

Bakışı şu:

“Şu partiyle şu partiyi bir araya getirdiğinizde hepsinin toplamı kadar oy çıkarırız derseniz yanılırsınız. Çünkü siyasette 2 kere 2 dört etmeyebiliyor.”

 

Salman’dan muhalefete: Vizyonları yok

 

AK Parti İl Başkanı Ayhan Salman, ilk turda Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesini engelleme formülleri yanında, Meclis’te çoğunluğu ele geçirme planı yapan muhalefet partileri için “Vizyonları yok” dedi ve ekledi:

“CHP el yordamıyla bulduğu cumhurbaşkanını nihayet açıkladı. Seçime yönelik çok hesapları olduğunu da düşünmüyorum, çünkü günü kurtarma peşindeler.”

Şunun da altını çizdi:

“CHP’nin devleti yönetme hedefi olmadığı için parlamenter sistem içinde kalma hayalleri kuruyor.”

Önceki ve Sonraki Yazılar

YAZIYA YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.