Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti

Ünlü şarkıcı ve sunucu Seren Serengil, zayıflamak için geçirdiği mide ameliyatının ardından çok hızlı kilo kaybı yaşamış ve hastanelik olmuştu. Serengil’e ‘Dumping Sendromu’ teşhisi kondu. Geçtiğimiz günlerde sağlık durumuyla ilgili açıklama yapan Seren Serengil, siroz tehlikesinden bahsederek “Geri dönüşüm ameliyatını olsam risk var, olmasam kemiklerim kırılacak” ifadelerini kullanmıştı. Serengil, yaptığı son açıklamalarla sevenlerini hem üzdü hem de korkuttu. İşte, Serengil’in sağlık durumu…

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti

Sunucu ve şarkıcı Seren Serengil, geçen yıl zayıflama uğruna geçirdiği ameliyat sonrası sağlık sorunları yaşamaya başladı. 43,5 kiloya düşen boyu 4 santim kısalan, karaciğer, pankreas ve böbrek sorunları yaşayan Serengil, “Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim korkunç yüksek. Doktor ‘geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek’ diyor. Ameliyatını yapan doktordan ve hastaneden şikayetçi olacağım” dedi.

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:2

Seren Serengil geçen yıl zayıflama uğruna gastrik baypass (mide baypass) ameliyatı oldu. Serengil hızla kilo kaybetmeye başladı. Seren Serengil 43,5 kiloya kadar düştü. Pankreas, karaciğer ve böbrek sorunları yaşadığını belirten sanatçı, sürekli serum alıyor.

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:3

Ameliyatını gerçekleştiren İzmir’deki hastanenin ve doktorun kendisine yardımcı olmadığını ve bu nedenle şikayetçi olacağını aktaran Serengil yaşadıkları Demirören Haber Ajansı’na (DHA) anlattı.

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:4

YAYIN ESNASINDA EN AZ 5-6 KERE TUVALETE GİDİYORUM

Seren Serengil, “Bu sene kilom 43.5, 43.7 filan. Kilo kaybımı da önemsemiyorum. Ama pankreas yetmezliği, karaciğer yetmezliği var, safra kesem alındı, böbrek taşı düşürmeye başladım. Safra kesem gitti, karaciğer enzimlerim korkunç yüksek. Doktor ‘geri dönüşüm ameliyatı olmazsan siroza çevirecek’ diyor. Boyum 4 santim kısalmış” dedi.

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:5

Serengil, “Boyum 1.67’ydi boyum, 1.63’e düşmüş. Şoka girdim, nasıl olabilir böyle bir şey diye, inanmak istemedim, bir daha baktım, çok üzüldüm, kemik erimesi başlamış. Zaten yemek yedikten sonra korkunç derecede damping sendromu diye bir şey var. Fenalaşıyorum, istifra ediyorum, tuvaletin olmadığı bir yere gidemiyorum. Bana bazen, ‘bu kadar hastasını, yayına nasıl çıkıyorsunuz’ diyorlar, yayının hemen arkasında kulis var ve tuvalet var. Ben yayın esnasında en az 5-6 kere tuvalete gidiyorum. Artık tuvalete gitmekten, istifra etmekten o kadar yorgunum ki, işimi yapmaya çalışıyorum, bu kadar yapabiliyorum, 2 saat buraya geliyorum ve tuvalet olduğu için. Dışarıda gezmem mümkün değil, bir yere gitmem mümkün değil. Yemek yedikten sonra beynime kan gitmiyor, bütün vücuttaki kanı bağırsağa pompalıyor beyne, kalbime kan gitmiyor, nefes alamıyorum. Benim dışımda bir başkası olsaydı 1 yıldır ortalığı ayağa kaldırırdı” şeklinde konuştu.

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:6

HASTANEDEN ŞİKAYETÇİ OLACAĞIM

Seren Serengil, açıklamalarına şöyle devam etti:

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:7

“Bugüne kadar şikayetçi olmayacaktım, olmadım da, ismini dahi zikretmedim ama bu kadar duyarsız, bu kadar küstah… Hastanenin sahibini aradım geçen gün en sonunda. Çünkü epikrizimi göndermiyorlar, ‘siz hatalı bir şey yapıyorsunuz, orada benim gibi bir sürü kadın ameliyat oluyor ve hepsi 60 kilolarda’ dedim, ‘beni ilgilendirmez, benim anlaşmalı doktorum değil, geliyor burada yapıyor’ dedi.”

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:8

“Nasıl ilgilendirmez, burası sizin hastaneniz ve gayri hukuki bir şey yapılıyor, siz böyle bir şeye müsaade ediyorsunuz, ‘neyin peşindesiniz kardeşim’ diyerek telefonumu yüzüme kapattı İzmir’deki hastanenin sahibi. Doktora zaten ulaşabilmek mümkün değil. Ben her gün yayından çıktıktan sonra, bugün de sizinle konuştuktan sonra serum alıyorum ve 24 saat o serum kolumda olmak zorunda, ben şu anda bu şekilde yaşıyorum, damardan beslendiriyorlar. Ağızdan alınan ilacında benim vücuduma tesiri yok çünkü emilim olan yer bitmiş.”

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:9

“Eğer bir doktor ve bir hastane bir hata yaptıysa, bunu tolere etmek zorundayken, yardımcı olmak zorundayken bunlar telefonlara çıkmıyorlar. O yüzden de bugüne kadar şikayetçi olmamıştım ama benim değerlerimi, salığımı bu raddeye kadar getirdikleri için, sırf şu yüzden de olacağım, en azından başka insanlar olmasın.”

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:10

“Bizde çok örnek alınan insanlarız, bende hatalıyım burada kabul ediyorum, böyle cahilce bir şeyi 67-70 kilolarda yaptırmamam gerekiyordu. Ben kendi üzerime alacağım şeyi alıyorum zaten ama hekimin buna asla yanaşmaması, para için asla böyle bir şeyi etmemesi lazım.”

Seren Serengil son haliyle sevenlerini şoke etti!'Boyum 4 santimetre kısalmış' - Sayfa:11

“Bir çok kadına yapılıyor ve herkes de beni buluyor şu an. Bir çok kadının başına gelmiş ama ben ekranda olduğum için kendimi duyurabiliyorum. Obezite dışında kesinlikle bu ameliyatların yapılmaması gerekiyor”

HABERİ PAYLAŞ
ilk yorumu sen yap

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X