Şoke eden açıklama! ‘Çevremde tacize uğramamış kadın yok’

Cinsel tacizden yakınan ünlü oyuncu Keira Knightley, kendisi dahil tanıdığı tüm kadınların bir şekilde, ‘bunaltıcı’ olarak nitelediği bu muameleye maruz kaldığını anlattı.

Şoke eden açıklama! ‘Çevremde tacize uğramamış kadın yok’

Anne olduktan sonra filmlerdeki çıplak ve seks sahnelerine yönelik tutumunu değiştiren İngiliz oyuncu Keira Knightley, cinsel tacizin büyük sorun olduğunu ve kendisi dahil tanıdığı tüm kadınların bir şekilde, ‘bunaltıcı’ olarak nitelediği bu muameleye maruz kaldığını anlattı.

Harper’s Bazaar dergisine konuşan 36 yaşındaki Knightley, tacize uğrayıp uğramadığı sorusuna şu yanıtı verdi: “Elbette! Taciz edilmeyen yok. Kelimenin gerçek anlamıyla, bir şekilde tacize uğramamış tek bir kadın tanımıyorum. İster mimiklerle olsun, ister vücuda izinsiz dokunulması olsun, ister bir adamın ‘Boğazını keserim’, ‘Bir tane yapıştırırım’ tehditleri olsun, tacize uğramayan kadın yok.”

spl418879_010

Sputnik Türkçe’nin aktardığı habere göre, kadınların eve dönerken güvenliklerini sağlamak için bir dizi önlem aldığını hatırlatan Knightley, bunları kendisinin de yaptığını ve artık üzerinde çok düşünmediği birer alışkanlık haline geldiğini fark ettiğini söyledi.

HABERİ PAYLAŞ
1 adet yorum var

Bir adet yorum var

  1. sokağa caddeye çıkıp ta tacize uğramayan erkekte yok. erkeklerin hepsi her gün defalarca tacize uğruyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz..
X